![]() |
|
![]() |
![]() |
Таку назву має пілотний проект, що передбачає неіндустріальний розвиток парку імені Т.Г. Шевченка і прилеглих до нього територій. Перспективи цього починання обговорили учасники наради під головуванням глави Одеської облради Миколи Скорика. У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки України Віктор Івченко, перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк, заступник голови облдержадміністрації Людмила Варавва, перший заступник міського голови Анатолій Ворохаєв, представники вчених кіл регіону.
Поки що йдеться лише про проект, але самі плани досить амбіційні. Спортивний комплекс із унікальним стадіоном над морем, концертно-виставковий комплекс, яхт-клуб, дайвінг-центр, аква-розважальні споруди... Дитячий освітній і дозвільний центр, відроджений Зелений театр, нові набережні, цілий ряд художніх галерей, міні-музеїв. Передбачається і розширення паркової зони, зокрема за рахунок частини території порту – Карантинної гавані, Карантинного і Платонівського молів. Створювати все це планується за рахунок пожертвувань «приватних інвесторів, що, мають інтерес» до спеціального благодійного фонду. Держава і місцева влада подбають про зміцнення схилів, створення підземних паркингів, транспортних розв’язок тощо.
– Інноваційний кластер – загальноприйнята форма шляху до стабільного розвитку регіону, – заявив голова обласної ради Микола Скорик. – Саме ця форма поєднує громадські організації, учених і суб’єктів підприємницької діяльності. У світі прийнято вважати, що в розвинутій країні інноваційна продукція повинна становити не менше 20% від ВВП. У нас же вона становить... 0,7%. Ці цифри говорять самі за себе. Ми часто говоримо про потенціал нашого регіону – географію, клімат, транзитні можливості. Але ж у нас є й колосальні наукові можливості наших вузів. Потрібно лише правильно скоординувати їх з реальним і фінансовим сектором економіки. Тоді це може мати добру перспективу. Час, нарешті, переходити з «тих, що подають надії» до професіоналів. Що стосується розширення за рахунок території Одеського порту, то я не бачу тут особливих суперечностей. Адже йдеться про нормальну збалансовану роботу не якогось підприємства окремо, а регіону в цілому.
Як повідомив Микола Леонідович, ініціаторами цього проекту виступили представники Одеського земляцтва на чолі з керівником Рахункової палати Валентином Симоненком. Курирує цей проект у Кабміні ще один наш земляк – заступник міністра освіти та науки України Віктор Івченко. До речі, склад оргкомітету, який вже конкретно займеться просуванням ідеї одеського кластера, буде остаточно сформований приблизно через тиждень після нинішньої наради.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |