ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
24.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 66(4048) / Тираж: 23655

Одеса

У МІСЬКЛІКАРНІ – НОВЕ ВІДДІЛЕННЯ

У Одеській міській клінічній лікарні № 1 відбулося відкриття нового відділення гінекологічної ендоскопії.

Як повідомила журналістам начальник управління охорони здоров’я міськради Олена Якименко, його створення стало можливе за рахунок залучення бюджетних і спонсорських коштів.

– Ми раді, що сьогодні відкрилося це відділення. Тут застосовуватиметься дуже прогресивна методика. І це тільки початок. Такі методи діагностики і лікування ми широко впроваджуватимемо в інших відділеннях, – підкреслила начальник управління і повідомила, що сьогодні в цій лікарні працюють висококваліфіковані фахівці, які надають ургентну допомогу жителям усього міста.

Олена Якименко додала, що результатом роботи нового відділення буде підвищення якості надання медичної допомоги пацієнткам і поліпшення рівня системи охорони здоров'я міста.

«МОРЯНА» – ЗА ЦІКАВЕ ЛІТО

Спортивно-розважальні канікулярні змагання «Сильні та меткі» проведено у парку Перемоги центром дитячо-юнацької творчості «Моряна» Приморського району міста.

Як повідомила його культорганізатор Людмила Цвіркун, на старт вийшло сім команд одеських шкіл. Вони з азартом вели боротьбу у конкурсах та естафетах «Представлення», «Кенгуру», «Тримай м’яча», «Тунель», «Посади картоплю». А очільник команди 57-ї школи Данило Триморуш, вигравши конкурс капітанів, вивів свій колектив на загальне перше місце. Другими стали представники школи № 90, третіми – школи № 62. Решта учасників також були удостоєні грамот.

А в «Моряні» вже готують наступне свято – зустріч з юними художниками пришкільних одеських таборів.

Білгород-Дністровський

ПЕРЕБОЇВ ІЗ ХЛІБОМ НЕ БУДЕ

У зв'язку з ремонтними роботами, які провадяться на магістральному газопроводі Тирасполь – Одеса, з 21 по 25 червня припинено подачу газу в ТОВ «Білгород-Дністровська паляниця». Про це підприємство повідомило Білгород-Дністровське управління експлуатації газового господарства ВАТ «Одесагаз». На цей період хлібозавод змушений зупинити виробництво хлібобулочних виробів.

Забезпечення населення регіону хлібом та іншими виробами тимчасово здійснює ВАТ «Одеський коровай». Потужність підприємства дозволяє забезпечити головним продуктом харчування весь Білгород-Дністровський район у повному обсязі. Зокрема, підприємство запустило резервні виробничі потужності для випуску додаткового обсягу продукції (близько 20 т), впровадило спеціальний графік довезення, задіяло додатково 19 одиниць транспорту.

Планується, що ТОВ «Білгород-Дністровська паляниця» відновить роботу увечері 25 червня і цілком розпочне виробництво до 27 червня.

Придунав’я

ВИПРАВДОВУЄ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ

Як повідомляє прес-служба державного підприємства «Дельта-лоцман», у травні поточного року по глибоководному судновому ходу Дунай – Чорне море пройшло 163 судна, що у 1,8 раза більше, ніж за відповідний період минулого року.

А з початку року всього здійснено 623 суднопроходи. Добре іде робота і у червні, морським підхідним каналом та рукавом вже пройшло близько 80 суден з різною номенклатурою вантажів.

Березівський район

ЖНИВАМ – НАЛЕЖНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Майже на 63 тисячах гектарів належить зібрати врожай ранніх зернових хліборобам району. Це на 5 тисяч га більше минулорічної площі. До того ж і врожайність може бути вищою. Отже, від оперативності робіт залежатиме валовий збір, за яким район є одним із провідних в області.

Напередодні жнив про важливість їх чіткої організації йшла мова на семінарі-нараді, яку провели на базі одного з кращих у плані готовності сільгосппідприємств – ТОВ «Юг-Агросервіс». Голова районної державної адміністрації С. Кухтик, коментуючи стан справ, зазначив, що власних 130 комбайнів явно недостатньо для швидкого і якісного збирання хлібів. Потрібно додатково залучити ще 82 потужних агрегати. На даний момент господарствами укладено про це договори щодо залучення 79 одиниць. Завдяки обласній програмі район отримав 4 нових комбайни, що теж є дуже важливим фактом. Щодо самостійного проведення жнив, то тут, на думку С. Кухтика, крім ТОВ «Юг-Агротехсервіс», найбільш готові такі господарства, як ТОВ АФ ім. Посмітного, ТОВ АФ «Маяк», ТОВ ім. Шевченка та деякі інші.

Великомихайлівський район

ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ

На базі провідного господарства району – ТОВ «Колос», що у с. Кірове, – відбувся міжрайонний семінар-нарада на тему «Організація та технологія збирання ранніх зернових культур і ріпаку у 2010 році».

Учасники відвідали зернотік підприємства та об’їхали поля ранніх зернових, зернобобових і технічних культур. Їм продемонстрували дослідні ділянки різних сортів гібридів ріпаку фірми «Лемке», «Райс» та систему захисту культури фірми «БАСФ».

Представник компанії «Лемке» Ю. Ветров поділився думками щодо вирощування ріпаку в Одеській області, спеціаліст фірми «ВАСФ» Ю. Радіонов розповів про найефективніший захист рослин, В. Мельник з фірми ДОФ «Агросинтез» виступив з доповіддю на цю ж тему.

Потім спеціалісти управління АПР інформували фермерів про дотримання правил техніки безпеки при збиранні ранніх зернових, закупівлю насіннєвого матеріалу та його підготовку до посіву.

Підбили підсумки роботи семінару голова районної ради Р. Коваленко та в. о. начальника управління агропромислового розвитку В. Миронов.

Миколаївський район

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ – ГОЛОВНІ

Голова райдержадміністрації Олександр Чорний разом з провідними фахівцями та керівниками різних служб продовжують проведення виїзних засідань районної комісії зі врегулювання окремих питань у сфері земельних відносин та наповнення місцевих бюджетів від плати за землю і продажу земельних ділянок.

Нещодавно обговорювалося питання про цільове використання земель запасу та резерву на території Ульянівської та Антонюківської сільських рад та земельних часток (паїв) ТОВ імені Мічуріна. Під час наради О. Чорний дав доручення керівникам територіальних громад тримати на постійному контролі цільове використання земель державної та комунальної власності, вирішити питання обробітку та приведення до належного стану орендованих земельних часток (паїв) ТОВ ім. Мічуріна.

По тому він провів особистий прийом в Ульянівці. 27 громадян, які звернулися до керівника району, клопотали щодо проведення ремонту в сільському Будинку культури, освітлення вулиць, відкриття дитячого садка, виділення коштів на ремонт Ульянівської ЗОШ І – ІІІ ст., призначення пільгових пенсій, виплати допомоги по догляду за інвалідами. Просили дати роз’яснення щодо оренди земельних часток (паїв) та перезаключення договорів оренди з ТОВ ім. Мічуріна та чому виникла затримка з видачею державних актів на право приватної власності на землю.

Іванівський район

НЕ ПЕРЕВОДЯТЬСЯ ДОНОРИ НА СЕЛІ

25 здавачів крові відвідали Благоєвську амбулаторію сімейної медицини з добровільною донорською місією.

При цьому виникла навіть проблема з доставкою бажаючих, що проживають у прилеглих селах, яку успішно допоміг вирішити місцевий фермер Юрій Садовський.

Найбільше донорів виявилося у Гудевичевому – їх тут 12. А ось у Радісному проживає почесний донор України Сергій Леонтійович Шпак. Він з 18-річного віку здає кров, завдяки чому врятовано десятки людських життів.

Котовський район

СТОЛІТТЯ – ПРИВІД ДЛЯ ЗУСТРІЧІ

Серед 32-х загальноосвітніх навчальних закладів району Гидеримівська школа – одна з найдавніших.

Щойно вона відзначила своє 100-річчя. Привітати педагогічний та учнівський колективи, самих себе з цією знаменною датою сюди з’їхалися і злетілися її вихованці з усіх куточків колишнього СРСР.

Радість від зустрічі і водночас хвилювання не приховували нині сивоголові люди – колишні хлопчаки і дівчатка, які в цих стінах долучилися до світу знань, ідеалів добра, чесності, порядності, справедливості, котрі їм прививали мудрі вчителі. Вони заходили до своїх класів, сідали за улюблені парти і сміялися крізь сльози, згадуючи чарівну і неповторну юність, танці під патефон, перші ніжні почуття…

Ренійський район

НЕ ХОЧУТЬ 12 РОКІВ НАВЧАТИСЯ У ШКОЛІ

28% випускників дев'ятих класів Ренійських загальноосвітніх шкіл заявили про свій намір далі навчатися у технікумах та ПТУ. Це на 5% більше, ніж було торік.

Саме так відреагували діти, яким треба буде першими подолати 12-річну середню освіту (попередні випуски навчалися 10 років), на перспективу ще три роки «протирати штани у школі».

Згідно з попередніми даними, зібраних районним відділом освіти, з 556 юнаків і дівчат, що закінчили цього року дев'ять класів, тільки 403 першого вересня знову прийдуть до школи. 100 хлопців і дівчат мають намір вступати до технікумів, 47 – до профтехучилищ, де паралельно із середньою освітою одержать і спеціальність.

Враховуючи той факт, що на ринку праці склався дефіцит робітничих професій, вибір дев'ятикласників цілком виправданий. Втім, не можна робити поспішних висновків, адже останнім часом обговорюється питання про перехід з 12-річного на 11-річне навчання.

Татарбунарський район

ОБЕРЕГИ ВІД ПОГАНИХ ВЧИНКІВ

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районною кримінальною виконавчою інспекцією і Татарбунарською Свято-Успенською православною церквою організовано та проведено круглий стіл для дітей з девіантною поведінкою та дітей, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

У заході взяли участь діти, благочинний Татарбунарського району протоієрей Віталій, матушка Ксенія, вчитель християнської етики Тамара Патратій, в.о. директора районного центру зайнятості Любов Лютікова, головний спеціаліст служби у справах дітей Олена Драганова, начальник відділення кримінальної виконавчої інспекції Алла Мукієнко. За чаєм з солодощами обговорювались насущні питання, що стосуються гідності, порядності, інших духовних цінностей в житті людини.

Дітям надавались поради щодо отримання професії та працевлаштування через районний центр зайнятості, пропонувались різні види допомоги, що стосуються їх соціального захисту прав та інтересів, а також надавались поради, котрі згодяться їм у майбутньому житті.

Цікавими були розповіді дорослих про будівлю храму, святих, що зображені на іконах, та православні свята. Наприкінці теплої розмови було продемонстровано духовний науково-документальний фільм. На згадку про зустріч отець Віталій подарував дітям іменні іконки та ладанки-обереги.

Южне

ВІД СПОРТСМЕНІВ ДО ЕКОЛОГІВ І «МАНДРІВНИХ ДЯКІВ»

У місті в розпалі оздоровче літо. На базі шкільних таборів «Хвиля», «Козачата», «Веселка» та «Крепыш» впродовж першої зміни змістовно відпочило кілька сот учнів молодших класів з чотирьох міських загальноосвітніх навчальних закладів.

Зараз у розпалі друга зміна, що триватиме до 11 липня. Діти знаходяться у пришкільних таборах з 7-ї до 19-ї години. Вони забезпечені чотириразовим харчуванням і насиченою програмою, що включає в себе спортивні змагання, пізнавальні конкурси і вікторини, екскурсії.

Крім того, працюють табори для обдарованих учнів середніх і старших класів: «Інтелект», «Південний вітер», «Майбутні олімпійці», а з початку липня будуть розгорнуті наметові містечка «Мандрівні дяки» та «Екологи».

Усього ж протягом сезону оздоровленням та відпочинком буде охоплено весь учнівський контингент міста – близько трьох тисяч дітей. З цією метою з міського бюджету виділено 45 з лишком тисяч гривень та залучено спонсорські кошти. Зокрема, таких підприємств, як Одеський припортовий завод, морський торговий порт Южний, нафтотермінал «Південний», ТІС.

Балтський район

ХЕВЕЙНУ ШАЛОМ АЛЕЙХЕМ

Вперше у районі відбувся фестиваль єврейської культури. У районному Будинку культури була розгорнута книжкова виставка з творами відомих єврейських письменників, зокрема балтян.

Дуже сподобалися відвідувачам фотороботи репатріантів – учасників Всеізраїльського фестивалю художньої фотографії і роботи членів гуртка народних умільців з Одеси.

Цього дня звучали вірші, лилася музика. Звучали єврейські пісні у виконанні вокалістів України та аматорів РБК.

Учасників фестивалю привітали голова Балтської райдержадміністрації В. Бабанський, представник посольства Ізраїлю в Україні Марк Вдовів, голова Балтської єврейської громади В. Вінерський.

Нехай світять юні зірочки

Одещина – унікальний край, що завжди славився талановитими дітьми і підлітками. І завдання держави – підтримувати здібну молодь. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук на церемонії вручення стипендій обдарованим дітям.

Десять найталановитіших дітей області щомісяця одержуватимуть стипендію в розмірі 500 гривень. На пропозицію Едуарда Матвійчука, уже в 2011 році кількість номінантів зросте до двадцяти чоловік, а сума виплати складе 800 грн.

Стипендіати також не залишилися в боргу. Юний художник подарував голові облдержадміністрації одну із найкращих своїх робіт. Вишита картина від талановитої майстрині також дуже сподобалася Едуардові Леонідовичу. Особливо запам'ятався виступ юної співачки з Болграда Вікторії Пометкової. Дівчина виконала пісню болгарською мовою, котра не залишила байдужим нікого із присутніх.

– Я співаю, скільки себе пам'ятаю, – ділиться вихованка Болградської гімназії ім. Г.С. Раковського. – І хочу подякувати своєму вчителеві Мітку Стоєву, який багато чого навчив мене. Також хочу сказати велике спасибі Едуардові Леонідовичу за те, що допомагає юним талантам.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

Жнива-2010

Перший сніп біляївського хліба

Жнива – це благодатна пора, коли налитий сонцем і земними соками колос стає врожаєм. Перші біляївські снопи, скошені у господарстві «Промінь», його директор О.В. Вовченко вручила керівникам району – голові райдержадміністрації С.О. Белюку та голові райради О.Ф. Семенову. Це стало початком збиральної кампанії, до якої хлібороби району готували вже давно. Пружні колосся ячменю, пшениці готові стати зерном.

Як кораблі у золотистому морі, величаво рухаються полем комбайни. А ті, хто за їх штурвалами, добре знають ціну хліба та землі, що годує нас.

– Я вітаю всіх з початком жнив, – звернувся до хліборобів Олександр Семенов. – Ми перебуваємо на полях господарства «Промінь», де із року в рік чітко дотримуються технологій обробки землі та вирощування культур. І ось ми бачимо прекрасний урожай, за який хочеться порадіти разом з вами, шановні трудівники сільського господарства. «Ділами проявляй мудрість свою, бо немає слів, мудріших за діло» – ця відома фраза безпосередньо відноситься до всіх вас.

Голова РДА Сергій Белюк поздоровив хліборобів району з початком жнив 2010 року.

– Бажаю всім, хто крок за кроком йшов до цього врожаю, і далі наслідувати добрі традиції сільгоспвиробників. Україна здавна славиться своїми землями та врожаєм. Та найбільша наша цінність – люди, які пов’язали свою долю з полем. Хочу побажати, щоб ціна на зерно була гідна, і добробут прийшов у кожний дім.

Олександра КОРЧИНСЬКА, Біляївський район

Автор: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Т. МАКСИМ’ЮК, О. НЕБОГАТОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА, С. МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту