![]() |
|
![]() |
![]() |
Ситуація у сучасній Україні вимагає від влади не лише гучного оголошення про проведення реформ, але й реальних дій, спроможних забезпечити реальні перетворення. Віктор Янукович та його команда чудово розуміють, що мільйони українців чекають ефективних рішень, а зволікання на шляху здійснення перетворень може нівелювати їх значення.
Не випадково в Адміністрації Президента безупинно підкреслюють, що головним завданням реформування країни є зміна атмосфери відносин між владою і громадянами. Нічого дивного: новому Президентові України доводиться реальними кроками переламувати устояну традицію протистояння між Ющенком і Тимошенко, що визначала внутрішньополітичне життя України протягом п'яти останніх років. Ці постійні конфлікти, що стали визначальною рисою українського політикуму, позбавили нашу країну шансу на проведення ефективної модернізації, підірвали віру українців у здатність державної влади діяти в їхніх інтересах. Зрозуміло, що ситуацію потрібно кардинально змінювати у найкоротший термін.
Тому у Віктора Януковича практично немає часу на зволікання і вибудовування запасних варіантів. Глава держави чудово це розуміє і діє у високому темпі. Перші законодавчі ініціативи Президента були оприлюднені ще до закінчення ста днів його перебування на посту Глави держави. У законопроекті «Про основи внутрішньої та зовнішньої політики» Янукович пропонує вибудувати систему координат, у якій буде розвиватися Україна найближчим часом. Серед ключових положень законопроекту – позаблоковий статус нашої країни. Також Глава держави став автором законопроекту «Про судоустрій і статус суддів», що повинен послужити для відновлення в Україні ефективного правосуддя. В Адміністрації Президента чудово розуміють, що тільки прозоро діюча і незалежна судова влада здатна гарантувати успішне проведення реформ у масштабах країни.
Потрібно зауважити, що навіть перші заходи щодо наведення порядку у виконавчій дисципліні, відновлення керованості державної машини дали помітні результати: обсяги валового внутрішнього продукту за перший квартал 2010 року зросли на 4,8%, а доходи бюджету за п'ять місяців поточного року зросли на 8,8%. Не слід забувати, що завдяки підписанню Харківських угод і значної економії на оплаті російського газу Україна одержала значний інвестиційний ресурс. Щоб розвинути ініціативу, необхідно у найкоротший термін ухвалити зміни до Бюджетного кодексу і нового Податкового кодексу. Зауважимо, що такі масштабні документи Верховна Рада не ухвалювала вже давно. Запропоновані проекти кодексів (вони вже ухвалені парламентом у першому читанні) дозволять не лише скоротити і спростити податки, але й розширити повноваження місцевих органів влади. Не виключено, що перераховані вище документи будуть ухвалені ще до канікул Верховної Ради.
Важливим аспектом розвитку України за останні місяці можна назвати активізацію її зовнішньої політики. Крім нормалізації відносин з Росією, слід відзначити підтвердження офіційним Києвом курсу на євроінтеграцію як пріоритету зовнішньої політики і помітну активізацію на східному напрямі. Активно готується офіційний візит Віктора Януковича до Китаю, що може відкрити нову сторінку у китайсько-українських відносинах. Не менш послідовний Глава держави і у питанні вибудовування відносин з найближчими сусідами України, зокрема, з Туреччиною.
Сьогодні ні у кого не викликає сумнівів, що наша країна вирушила уперед шляхом реформування. Віктор Янукович ставить перед своїми однодумцями амбіційні завдання і пропонує реальні шляхи їх реалізації. Президент своєю політичною волею не лише консолідує зусилля посадовців і парламентарів з коаліції «Стабільність і реформи», але й демонструє приклади ефективного управління країною.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |