ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗУСИЛЛЯМИ ГРОМАДИ, ВЛАДИ І БІЗНЕСУ
25.06.2010 / Газета: Думська площа / № 6(710) / Тираж: 23828

Члени Політичної консультативної ради (ПКР) при одеському міському голові, які є представниками місцевих осередків політичних партій, блоків чи політичних громадських організацій, що діють в Одесі та не представлені у міськраді, у своїй роботі повинні знаходити спільну мову і разом працювати на благо одеситів. На цьому наголошували учасники нещодавнього чергового засідання ПКР, котрі зібралися, щоб обговорити такий важливий документ, як «Стратегія розвитку міста: механізми формування та реалізації за участі громадськості.

Головна умова успішного розвитку Одеси, на думку розробників документа (керівник робочої групи — директор КП «Агентство програм розвитку Одеси» М. Фрейдлін), — встановлення соціального партнерства, об'єднання зусиль міської територіальної громади, влади і бізнесу.

Одеса — перше місто в Україні, де прийняті муніципальні положення «Про соціальне замовлення» і «Про органи самоорганізації населення». З метою ефективної участі громадян у вирішенні проблем місцевого значення Одеська міськрада сприяла створенню близько п'ятдесяти органів самоорганізації населення, Завдяки соціальному замовленню громадські організації міста щорічно на конкурсній основі беруть участь у реалізації загальноміських соціальних програм. Подальше сприяння процесу самоорганізації населення має прискорити процес децентралізації та делегування владних повноважень, надасть одеситам реальних можливостей у вирішенні завдань та проблем локального значення.

З цією метою розробники стратегії пропонують створити громадську раду Одеси — колегіально-консультативний громадський орган, що тісно взаємодіяв би з муніципалітетом. Раду пропонується сформувати з експертів — представників інститутів громадянського суспільства та ділових кіл, видатних учених і діячів культури.

Щоб якомога більше одеситів змогли взяти участь в управлінні процесами життєдіяльності міста, разом із прийняттям Статуту територіальної громади (включаючи Положення про громадські спухання) планується розробити Хартію міста. Прийняття цих документів дозволить визначити чіткий порядок і форми участі городян в управлінні процесами життєдіяльності міста, надасть відповідної правової сили рішенням загальних зборів і громадських слухань, закладе правову основу дня реалізації місцевих ініціатив. У Хартії Одеси також відбиватиметься прихильність міста до європейських цінностей, Одеса позиціонуватиметься як мультикультурне, поліконфесіине, толерантне місто, як центр народної дипломатії.

Окрім формування політичного, економічного та соціального поля спільної відповідальності, особливу роль відіграють процеси об'єднання громади довкола спільних ідеалів, цінностей та орієнтирів, матеріальної підтримки діловим співтовариством міста соціально і культурно значимих міських проектів. Адже наявність чи відсутність у суспільстві меценатства та благодійності — показник рівня його культури та духовного розвитку,

Для підвищення рівня відкритості та відповідальності міської влади планується проведення на постійній основі моніторингів громадської думки, які дозволять муніципалітету визначати основні проблеми, що хвилюють городян, а також організація «відкритих днів» — прямого спілкування перших осіб міста з жителями окремих районів та чимало іншого.

На знімку; стратегію розвитку Одеси представляє секретар робочої групи з її розробки Віталій Шмерига (другий праворуч).

Автор: Матеріали підготувала Олена ІГОРЕВА.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту