ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
26.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 67(4049) / Тираж: 23655

До уваги депутатів Одеської обласної ради V скликання

30 червня 2010 року, о 10 годині в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3-ій поверх) відбудеться пленарне засідання тридцять другої сесії обласної ради п’ятого скликання.

Для розгляду на пленарному засіданні рекомендовані питання:

– Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 12 травня 2010 року № 1100-V «Про обласний бюджет Одеської області на 2010 рік»;

– інші питання.

Одеська обласна рада

Одеса

Наслідки нічної грози

В ніч на середу, 23 червня, Одесу і область накрив найпотужніший за останні роки грозовий фронт. За даними управління з надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, 13 населених пунктів області виявилися знеструмленими.

Автоматичне відключення ліній електропередач сталося саме внаслідок несприятливих погодніх умов. Сильний вітер пошкодив 7 повітряних ліній електропередач, через що відключилися 108 трансформаторних підстанцій. Електропостачання відновлюють аварійні бригади.

Крім того, в одному із сіл Роздільнянського району підтопило житловий будинок та ділянку під ним. В Ізмаїльському районі дерево впало на автомобіль «ВАЗ-21099» і перегородило проїжджу частину вулиці.

З іменем видатного вченого

100-річчя з дня народження одного з найвідоміших фахівців морської справи, доктора технічних наук професора Володимира Завіші відзначають у ці дні одразу два одеських вузи: Національний морський університет та Національна морська академія.

Особливо шанують ім’я Володимира Володимировича Завіші в академії, якій вчений присвятив понад чотири десятки кращих літ свого насиченого творчого життя. Тут він пройшов шлях від асистента до професора, захистив кандидатську, а невдовзі і докторську дисертації, видавши понад 70 ґрунтовних праць, що стосувалися суднових енергетичних установок, прочитавши в аудиторіях тисячі лекцій, виступивши зі змістовними, глибокими доповідями на десятках міжнародних конференцій та симпозіумів.

Сьогодні в Національній морській академії успішно працюють його вдячні учні: професори Володимир Харін, Борис Декін, Віктор Писклов, доцент Віктор Денисов та інші вихованці. Актуальними й понині залишаються написані Володимиром Володимировичем Завішею монографії та підручники.

Привітали військових медиків

У Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону України, пройшли урочистості з нагоди святкування Дня медичного працівника, в заходах взяли участь ветерани, керівництво та персонал лікувального закладу, представники обласної й міської влади, командний склад Південного оперативного командування.

Як підкреслив у своїй привітальній промові заступник начальника центру з лікувально-діагностичної роботи полковник медичної служби Юрій Сахно, упродовж багатьох десятиліть лікарі, медсестри та увесь медичний персонал центру чесно й наполегливо виконують свої обов’язки, повертаючи здоров’я сотням громадян, дотримуючись клятви Гіппократа.

З вітаннями на адресу військових медиків виступили заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков та командувач Південного ОК генерал-лейтенант Петро Литвин. Зокрема, вони високо оцінили професійну діяльність медиків, наголосили на значному внеску військовослужбовців і працівників центру в процес зміцнення обороноздатності країни та побажали їм подальших успіхів у службі та праці на благо Вітчизни.

Велику групу особового складу та ветеранів ВМКЦ на чолі з його начальником полковником медичної служби Володимиром Майданюком було заохочено цінними подарунками, відзнаками та почесними грамотами.

Щороку медичний персонал центру у стаціонарному та амбулаторному порядку надає кваліфіковану медичну допомогу близько 100 тисячам громадян з числа військовослужбовців, пенсіонерів Міноборони України та цивільних осіб.

«Зелене поле» – краще

На Одеській кіностудії завершився ІІ Міжнародний фестиваль короткометражного кіно «Нові обрії. Дух часу».

Організатором його за підтримки Одеської облдержадміністрації виступила творча група «Ще дублик!» Протягом трьох днів глядачі побачили 33 короткометражні стрічки (відібрані з понад 150 робіт), які були розділені на такі категорії: «Особисте ставлення до війни» (до 65-й річниці Великої Перемоги), «арт-хаус», «легкий жанр» і «комедії».

Учасниками фестивалю були представники України, Великої Британії, Росії, Франції, Голландії. Показали кілька робіт одеські режисери.

Голова журі, кінорежисер, голова Одеської організації Національної спілки кінематографістів України Ярослав Лупій на церемонії закриття відзначив, що «на фестивалі ми побачили у багатьох авторів робіт велике бажання зробити велике кіно. Я бажаю їм успіху».

У категорії «артхаус» перше місце посів фільм Ніколя Енжеля «Перше кохання» (Франція), у конкурсі «легкий жанр» – картина Наталі Беляєвої «Довга прогулянка назавжди» (Росія), у категорії «комедії» – фільм Джонні О'Райлі «3 хвилини 4 дії» (Північна Ірландія).

Кращим фільмом фестивалю стала робота молодого одеського режисера Віктора Демковського «Зелене поле».

Театр у світлі статистики

Протягом 2009 року в області серед основних закладів культури функціонувало 7 професійних театрів та театральних об’єднань: музичної комедії та мініатюр, дитячий, ляльковий, опери та балету, драматичний та музично-драматичний, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

У театрах на 5,6 тис. місць для глядачів проведено 1,5 тис. вистав, що на 12,0% менше, ніж у 2008 році. Кількість глядачів за рік становила 507,1 тис. осіб, з них 3,5 тис. (0,7%) – на виставах для сільських жителів (у 2008 році відповідно 531,4 та 11,2 тис.). Вечірні вистави, які були проведені на стаціонарі, відвідало 293,9 тис., ранкові – 149,6 тис. глядачів.

Показник відвідування театрів у 2009 році становив 21 особу на 100 жителів регіону, проти 22 осіб у 2008 році. Три чверті вистав пройшли на стаціонарі, 347 (22,5%) – виїзних вистав у межах свого міста. На гастролях у містах України було проведено 36 вистав (2,3%), для сільських жителів – 18 (1,2%). Протягом року театрами області було здійснено 22 нових постановки та 1 капітально оновлена.

Придунав’я

На конкурсній основі

Три кандидати на посаду голови правління – президента відкритого акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» визначено для участі у другому (заключному) етапі відбору конкурсною комісією Міністерства транспорту і зв’язку України.

Це – Дмитро Філіпчук, Юрій Розвозчик та Валерій Дехтерьов. До початку липня вони мають розробити свої конкурсні програми щодо подальшого розвитку УДП і подати їх на розгляд Мінтрансзв’язку, котре й оголосило конкурс на зазначену посаду у квітні поточного року.

Нагадаємо, що зараз обов’язки керівника ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» виконує Юрій Розвозчик.

Іллічівськ

Конфлікт «загашує» робоча група

Рішенням про створення робочої групи закінчилась зустріч міністра транспорту та зв’язку України Костянтина Єфименка з першим заступником начальника Іллічівського морського торговельного порту Геннадієм Скворцовим та директором фірми «Укртрансконтейнер» Володимиром Поповим.

Її завдання – віднайти ефективні шляхи врегулювання кількарічного конфлікту, що існує між державним підприємством (у даному випадку ІМТП) та інвестором, ним виступає «Укртрансконтейнер».

На думку міністра, при залученні стороннього капіталу у виграші мають бути обидва учасники процесу: порт – від нарощування виробничих потужностей, інвестор – від отримання прибутків на вкладені гроші.

Наступна тристороння зустріч має відбутися найближчим часом, але вже з урахуванням колегіальної думки членів робочої групи.

Іванівський район

Жниварі вийшли в поле

Збиранню на території району підлягають 38,3 тис. га ранніх зернових культур, з них – 19,7 тис. га озимої пшениці та 14,3 тис. га ячменю. Види на врожай добрі, адже підживлено 30,2 тис. га, що складає понад 80% від загальної площі. Всі посіви, які цього потребували, оброблені проти захворювань та шкідників.

Найбільше ранніх зернових культур посіяли в ПСП «Дружба народів» – 4,3 тис. га, на 2,7 тис. га жнивуватимуть в ПСП «Дружба», а у ТОВ «Правда» – на 2,6 тис. га. На площі у 7,6 тис. га косовицю належить провести фермерським господарствам. У полях задіяно 159 власних комбайнів і 25 залучених. Середнє навантаження на комбайн складає 262 га. Згідно з попередніми прогнозами, цього року в районі очікується виробництво 102,8 тисячі тонн зерна.

Роздільнянський район

На старті – півтори сотні машин

Механізаторам району у цьому році треба буде зібрати хліб на площі понад 40 тисяч гектарів.

Майже половину з них займає озима пшениця.

На жнивах будуть задіяні понад 150 комбайнів, серед яких і п'ять нових машин україно-білоруського виробництва, які нещодавно надійшли до району. Їх придбали частково за кошти з обласного бюджету.

За сприятливих погодних умов, господарства планують зібрати урожай за 20 – 22 дні.

Ширяївський район

До роботи долучать нові комбайни

Два комбайни «Полісся» отримали хлібороби ПП «Пан-агро» і ПСП «Церера». За кожен з них заплатили по 698,6 тисячі гривень замість 998 тисяч.

Колектив СТОВ «Мар’янівське» став також власником «Полісся», придбавши його за 945 тисяч гривень замість мільйона 350 тисяч. Незабаром власником комбайна «Акрос» стане ще одне сільгосппідприємство – СФГ «Маяк». Для нього той же «Акрос» коштуватиме 906,5 тисячі гривень замість мільйона 295 тисяч. Слід відзначити, що частину вартості цих агрегатів компенсовано за рахунок обласного бюджету.

Арцизький район

Поповнили держбюджет

Арцизькою МДПІ проведено операції «Бюджет» та «Курорт».

За інформацією заступника начальника інспекції – начальника відділу податкового контролю юридичних осіб Ірини Друмової, за 5 місяців поточного року забезпечено надходжень до Зведеного бюджету України у сумі 20,8 млн грн, до Державного бюджету – 3,2 млн грн.

Розрахункова база зі збору платежів до Державного бюджету виконана на 89,7%, до місцевого бюджету – на 107,4%. Попри фінансові труднощі, суб’єкти господарської діяльності відрахували до Державного бюджету в рахунок добровільної сплати 2665 тис. грн, за результатами контрольно-перевірчої роботи – 430 тис. грн, погашення простроченої податкової заборгованості склало 137 тис. грн. Під час проведення операції «Бюджет» перевірено 2 суб’єктів господарської діяльності. За результатами перевірки донараховано 8,1 тис. грн.

Котовський район

Всі на сходку!

У районі вирішили повернутися до старого, але дуже ефективного методу спілкування з жителями району – сходок.

За складеним графіком голова райдержадміністрації, голова районної ради із заступниками, начальники управлінь Пенсійного фонду, з питань праці і соціального забезпечення, земельних ресурсів виїздять по сільрадах, де зустрічаються з жителями сіл. Такі діалоги уже відбулися у селах Стара Кульна, Станіславка, Липецьке.

При зустрічах селяни мають можливість одержати відповіді на їхні запитання, що їх цікавлять, щодо земельних паїв, транспортного, водо– і газозабезпечення, медичного обслуговування та багатьох інших.

Ізмаїл

Удостоєні дипломів престижного фестивалю

Успішно виступили на Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Art premium 2010», що проходив у Києві, юні піаністки з Ізмаїла Дар'я Карпенко та Ірина Армеєва. Вони навчаються у молодших класах фортепіанного відділення міської Дитячої школи мистецтв.

– Даша й Іра – обдаровані дівчатка, – сказала Галина Оленіна, викладач фортепіанного відділення ДШМ. – Незважаючи на вік, грають віртуозно, що й було відзначено членами журі конкурсу. Вони вже виступали на конкурсах в Ізмаїлі, Рені, Одесі. Ми, викладачі, раді успіхові наших вихованок, і сподіваємося на перемоги у нових музичних конкурсах.

До речі, за високий рівень професіоналізму були нагороджені почесними грамотами і педагоги ДШМ, які виховують юні таланти.

Кілійський район

«Супутник» до країни відпочинку

У районі на березі Чорного моря почав роботу табір для дітей «Супутник».

За словами заступника директора з виховної роботи Валентини Левченко, оздоровлення у таборі буде організовано у три зміни по 210 дітей у кожній. Причому, у другу і третю зміни тут відпочиватимуть вихованці Кілійського інтернату.

«Супутник» перебуває під опікою Кілійської районної ради. Щороку, у міру можливості, депутати виділяють гроші на зміцнення його матеріальної бази. На сьогодні табір займає 4 гектари землі, має велике та мале футбольне поле, майданчики для гри у баскетбол та волейбол. Є у табору і свій пляж, де діти можуть приймати морські і повітряні ванни

Інформаційну добірку підготували:

В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, О. НЕБОГАТОВ, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КОПТЕЛЕЦЬ, Є. МАСЛОВ, О. ШЕПЕЛЄВ

Рівною дорогою

У селі Ряснополі Березівського району заасфальтовано значну ділянку дороги.

Обласна рада виділила на це кошти – майже 300 тис. грн. Сільський голова В. Біднюк не приховує радості, від того, що керівництво регіону відреагувало на його клопотання, і має надію на ремонт ще однієї проблемної ділянки, де розташовані лікарня, аптека й газорозподільний пункт.

Чимала кількість техніки (асфальтоукладчик, три катка, грейдер, трал, п’ять вантажівок та ін.) дала можливість працівникам ТОВ «Агрошляхбуд» виконати роботи за три дні. Бригада, очолювана майстром М. Кіракасяном, працювала злагоджено. Втішає, що виграло тендер і відповідально поставилося до замовлення підприємство саме з Березівського району. На об’єкті працювало вісім майстрів. Щоб уникнути спеки, вони починали роботу з п’ятої ранку, а закінчували сутінками.

Всього укладено 1750 кв. м. покриття товщиною 5 см, шириною 6 м і довжиною 340 м. Завдяки дотриманню відповідних технологій дорога повинна прослужити довго.

Наталія МОТОВИЦЬКА

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, О. НЕБОГАТОВ, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КОПТЕЛЕЦЬ, Є. МАСЛОВ, О. ШЕПЕЛЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту