ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЖУРНАЛІСТІВ ПРОСЯТЬ ПРО ДОПОМОГУ
26.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 67(4049) / Тираж: 23655

І цього разу не знедолені пенсіонери і не обдурені вкладники. До ЗМІ звернулися представники регіональної влади із закликом брати активну участь в обговоренні Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки, запропонованої Комітетом з економічних реформ при Президентові України.

Заступник голови Одеської облдержадміністрації Людмила Варавва повідомила на зустрічі з пресою, що регіональний комітет в останні місяці активно спілкувався з розумними і успішними людьми, на яких нова влада покладає особливі надії. Пропозиції з місць розглядалися у Києві. І от одеські журналісти побачили текст Програми на 85 сторінках.

Коротко характеризуючи місткий документ, начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олег Муратов зупинився на основних аспектах майбутнього реформування. Отже, до 2014 року керівництво країни сподівається довести дефіцит Держбюджету до мінімуму, поступово зменшити державний борг, капітальні витрати і тіньовий сектор економіки. Зниження ставок по кредитах настане тоді, коли річний показник інфляції не перевищуватиме 6 відсотків. Уряд також планує зробити місцеві бюджети міцнішими і не на папері, а на ділі створити сприятливі умови для інвестицій.

Взагалі Людмила Анатоліївна та Олег Михайлович були сповнені оптимізму і випромінювали радісну впевненість у майбутньому. А мої колеги, як і належить, дивилися на ситуацію приземленіше, «без цукру». Наприклад, Дмитро Яновський замість нової приватизації запропонував повернути до держвласності кілька підприємств, господарі яких поводяться стосовно територіальних громад просто нахабно. А Інна Кац поцікавилася боротьбою з новим видом «бізнесу» – рейдерством.

– Зменшення частки державного сектора у ВВП залучить до бюджету значні кошти від приватизації, – переконував О. Муратов. – Щодо рейдерства, то рішенням обласної влади створена спеціальна група з цього питання. Ми чудово розуміємо міру небезпеки, яку несе це явище.

Зрештою від макроекономічних польотів перейшли до конкретних питань розвитку регіону. Людмила Варавва повідомила, що облдержадміністрація звернулася до 3 науково-дослідних інститутів, які дадуть свої рекомендації щодо реформування морегосподарського комплексу регіону. Більше того, регіональний комітет з економічних реформ пропонує розширити сферу доступу бізнесу у порти.

На папері, звичайно, все гладко: приватна ініціатива, інвестиції та інші красиві слова. Урвати у держави ласий шматок завжди легко. Але тільки не потрібно забувати про перманентні скандали між портовиками і приватниками в МТП «Южний» та Іллічівському порту. До цього питання слід підходити дуже акуратно, не ідеалізуючи метких «приватизаторів».

Заступник голови облдержадміністрації яскравими барвами розмалювала перспективи Бессарабії: і туристичні, і транспортні. На запитання вашого кореспондента, чи вирішить автобан Одеса – Рені всі проблеми Ренійського порту представники влади дали таку відповідь: збудуємо – побачимо. Облдержадміністрація, до речі сказати, наполягає на спорудженні залізничної вітки в обхід молдавської ділянки, у Мінтрансзв’язку інша думка...

А меткі людці, дізнавшись про маршрут автобана, уже скуповують землю на цих ділянках і жадібно потирають руки, чекаючи наживи за державний рахунок. Про це повідомила Л. Варавва і додала: вирішення земельних питань є одним з найважливіших пунктів нової Програми.

Зустріч вийшла цікавою і у той же час розчарувала. Справа у тому, що багато журналістів залишили залу засідань ще під час розмови, ледве дослухавши відповіді на свої ж запитання. Чи то колегам виховання не вистачає, чи то вони не вірять у перспективу діалогу з владою. Ось така «активна участь преси».

Автор: Євген БЛІНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту