![]() |
|
![]() |
![]() |
23-24 червня в Одесі відбулося засідання круглого столу на тему: «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні». Захід організований координатором проекту Організації щодо безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ). У ньому взяли участь понад 40 чоловік – депутати Верховної Ради України, члени Центральної виборчої комісії, представники місцевих органів влади, українські та закордонні експерти у сфері виборчого законодавства.
Учасники засідання говорили про недосконалість чинного законодавства, коли депутатів усіх рівнів обирають за партійними списками. Була висловлена стурбованість тим, що перед кожними виборами в Україні, чи то президентськими, чи місцевими, законодавство намагаються змінити. В результаті цього всі передвиборні обіцянки, вони виконують частково або залишаються порожнім звуком.
Неоднозначно сприймається і затягування ухвалення нового закону про місцеві вибори. У зв'язку з цим, на наш погляд, цікава думка представників опозиції. Так, народний депутат України, член фракції «Блок Юлії Тимошенко» Сергій Підгорний впевнений: законопроект про місцеві вибори буде винесено на розгляд парламенту лише тоді, коли це буде вигідно Партії регіонів. Тобто, не раніше 8 або 9 липня – в останній пленарний тиждень перед «депутатськими канікулами». Нардеп припускає, що у такому разі парламентарі будуть змушені в пожежному порядку проголосувати за законопроект у першому читанні. Потім сесія буде подовжена, що дозволить за скороченою процедурою, за якихось сім днів, ухвалити Закон у другому читанні.
У той же час його колега, народний депутат України Юрій Ключковський від фракції «Наша Україна – Народна Самооборона», яка уже припинила своє існування, впевнений, що цей законопроект зареєструють до кінця поточного пленарного тижня. На його думку, чекати залишилося недовго – усього кілька днів.
Висловили свою думку щодо цієї теми і представники Європейського союзу. Вони пропонують уряду країни поквапитися з прийняттям виборчого кодексу.
– З одного боку, ми хотіли, щоб такий кодекс з чіткими рамками для проведення місцевих виборів був ухвалений якнайшвидше. А з другого боку, такий важливий закон повинен бути розглянутий не тільки у парламенті, але й на місцевому рівні, – вважає координатор сектора Представництва ЄС в Україні Кристоф Сауренбах.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |