![]() |
|
![]() |
![]() |
У четвер на території ВАТ «Одеський кабельний завод» в рамках виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету і банківської діяльності обговорювалися питання розвитку і фінансування інноваційної сфери Одещини.
Як з'ясувалося, тільки 14,2 відсотка підприємств нашого регіону займаються інноваційною діяльністю, тобто впроваджують новітні технології, пропонують нові товари та послуги. Найбільш активно — підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, далі — машинобудівна галузь, хімічна і нафтохімічна промисловості та, на останній позиції, підприємства з вироблення і розподілу електроенергії, газу і води. Таку інформацію у своїй доповіді озвучив генеральний директор кабельного заводу і, водночас, член постійної комісії облради з питань бюджету та банківської діяльності Дмитро Іоргачов.
Показники в даній сфері могли бути й кращими, якби не певні проблеми, ключові серед яких — необхідність фінансування пріоритетних інноваційних напрямків, участь комерційних банків в інвестуванні інноваційних проектів, створення єдиного механізму підготовки кадрів з питань інноваційної діяльності, державна підтримка інноваційної діяльності господарських суб'єктів тощо.
Як підкреслив Дмитро Іоргачов, інноваційна сфера насамперед повинна органічно взаємопов'язуватися з соціально-економічною діяльністю та бути одним з довгострокових пріоритетів політики Одеської області.
Голова постійної комісії облради з питань бюджету та банківської діяльності Олексій Зотов відзначив: у нашому регіоні значно підтримується сільськогосподарська сфера, що є важливим для економіки, однак недостатня увага приділяється інноваційній.
Як виправити таку ситуацію і водночас прописати механізми та правила підтримки інновацій таким чином, щоб бюджетні кошти не потрапили до чиїхось липких рук, говоритимуть незабаром на спільному засіданні депутатських комісій з питань бюджету та банківської діяльності, з питань економіки, промислової політики та інвестицій і профільного управління облдержадміністрації.
Варто, мабуть, відзначити, що ВАТ «Одескабель» — потужний виробник кабельно-провідникової продукції, яка застосовується у дуже багатьох галузях, як-от зв'язок, виготовлення електропобутової техніки, найсучаснішої електроніки тощо. І саме це підприємство забезпечує майже 4 відсотки валового продукту регіону, а доля інвестицій складає 6 відсотків від їх загального обсягу в області.
Зараз на підприємстві розглядається можливість впровадження трьох інноваційних проектів, що пов'язані з нагрівальними кабелями для електороопалення, виробництвом високовольтних силових кабелів та модернізацією обладнання цифрових кабелів нового покоління. Загальна сума цих розробок — майже Ю мільйонів доларів. Звісно, осилити такі капіталовкладення самотужки ВАТ неспроможне. При цьому, як заявив Дмитро Іоргачов, вітчизняні банки «дуже неповороткі щодо надання допомоги підприємствам у фінансуванні інноваційних проектів». Керівник підприємства зазначив, що протягом року намагається одержати кредитування на проект розвитку цифрових кабелів зв'язку. За рахунок вихолощення обігових коштів «Одескабель» вже профінансував ЗО відсотків вартості цього проекту. Та надалі необхідна допомога банків, яку досі отримати не вдалося. «Всі розмови точаться навколо кризи, хоча на сьогодні, думаю, криза залишилася вже позаду», — зазначив Дмитро Іоргачов.
Загалом на території нашої області впровадженням інноваційних технологій займається 58 підприємств. Майже з усіма, за словами Олексія Зотова, передбачається спільна робота щодо проблемних питань, які виникають у цій царині. А потенціал, як не раз підкреслювали учасники засідання, Одещина має великий, от тільки б не згаяти час. Уже сьогодні багато колишніх підприємств пройшли «точку неповернення» і на їхніх територіях або вирує торгівля ширвжитком, або функціонують розважальні заклади, а то й взагалі зосталися одні руїни. Втім, навіть при таких невтішних тенденціях, за оцінками спеціалістів, десь до півтисячі суб'єктів господарювання могли б успішно запроваджувати сучасні технології, пропонувати нові послуги і товари. Але, як визнавали виступаючі, нині в Україні вигідно торгувати закордонною продукцією, а не виробляти власну. Та це шлях у прірву. Тому й зібралися депутати обласної ради, щоб спільно шукати той напрямок, який може вивести регіон на перспективну дорогу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |