![]() |
|
![]() |
![]() |
Європейська партія України рішуче заявляє про неприпустимість ухвалення проеісгу Податкового кодексу Азарова-Тігіпка у тому вигляді, яким він був прийнятий у першому читанні. З приводу цього 24 червня у стінах інформаційного агентства «Міст-Одеса» журналісти мали змогу поспілкуватися з депутатом Верховної Ради Миколою Катеринчуком. З'ясовувати, скільки ж податків підприємці сплачуватимуть згідно з запропонованою реформою, допомагали Оксана Тимченко, голова Одеської обласної організації Європейської партії України, та Руслан Чернолуцький, голова міської організації цієї політичної сили.
Податковий кодекс Азарова-Тігіпка ще не пройшов через друге читання, а міністр фінансів опозиційного уряду вже встиг його наректи таким, що «перетворює податкову адміністрацію на гестапо». Справа в тім, що, переконані опозиціонери, філософія, закладена в цьому документі, жодним чином не відповідає інтересам підприємців і спрямована виключно на захист олігархічного капіталу та знищення малого і середнього бізнесу.
Серед найбільш загрозливих новацій проекту Європейська партія вважає проведення позапланових податкових перевірок. «Кодекс Азарова-Тігіпка створює умови, що перешкоджають підприємцям отримувати більше прибутку, — стверджує Оксана Тимченко, — Більше того, він містить норми, що протирічать правам громадян України та чинному
Кримінально-процесуальному кодексу. Закладена в ньому норма про перевірку та вилучення документів призведе до того, що податковий інспектор зможе прийти до підприємця з обшуком за місцем його прописки». За словами Миколи Катеринчука, протягом п'яти років, разом зі своєю командою вони розробляли альтернативний кодекс, Цей проект, поданий Миколою Дмитровичем, не передбачає будь-яких ускладнень чи обмежень до існуючої моделі роботи тих, хто працює за спрощеною системою оподаткування. А також дозволяє збільшити річний обсяг виручки до 1 мільйона гривень, обмежити позапланові перевірки для всіх без винятку підприємців і запровадити цивільну відповідальність податкового інспектора у разі його незаконних дій під час виконання ним професійної діяльності. «Ми запропонували у своєму кодексі стимулюючі методи розвитку підприємницької діяльності і перехід на більш сучасні європейські взаємовідносини, — розповідає нардеп, — Для того, щоб в країні розвивалася економіка, потрібно залучати інвестиції, тому норми [Податкового кодексу мають бути простими та зрозумілими для іноземних інвесторів. Наш проект базується та відповідає європейським нормам, У той час, як проект Азарова-Тігіпка містить змішані норми радянського типу». В основу податкового кодексу Миколи Катеринчука закладено необхідність збільшення частки представників малого та середнього бізнесу в структурі загальнодержавної економіки щонайменше до 50 відсотків. Урядовий проект, навпаки, обмежує перелік «спрощенців» для близько 50 видів діяльності. Крім того, згідно з проектом, підготовленим нинішнім Кабміном, скасовуються пільги зі сплати ПДВ для видавців книжок, в результаті чого вітчизняна книжкова продукція подорожчає на 20 відсотків, А також запроваджується ПДВ при продажу ліків, що збільшить ціну лікарських препаратів на 10 відсотків, Микола Катеринчук встиг поспілкуватися з підприємцями ринку «7-й кілометр» та запросити їх на «круглий стіл» до інформаційного агентства «Контекст-Причорномор'я».
Він вважає, що ще не все втрачено у реформаторській політиці уряду, «Ми виходимо на якусь змістовну дискусію із залученням суспільства, бо Президент теж розкритикував цей кодекс. Поки що він на одному боці з підприємцями. Поки що…»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |