![]() |
|
![]() |
![]() |
Це ж треба так сплохувати! А все від того, що не варто підмінювати понять, на біле казати чорне — і навпаки, потрактовувати як заманеться чітко виписані чи то Ньютоном, чи Верховною Радою закони...
Голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук у номері «Комсомольской правды в Украине» за 18 — 27 червня повідав «з коридорів влади» (до речі, вже не вперше)^ що «Чорноморські новини» — це «Приватна газета, яка фінансувалася з обласного бюджету». «Якщо мене пам'ять не зраджує, видання отримало суму близько 4 мільйонів гривень, Гроші фактично пішли на приватну газету, Люди звикли жити не творчістю, не своїм розвитком, а тим, що з бюджету йдуть гроші, — сказав губернатор (наближені до Едуарда Матвійчука ЗМ1 іменують його не головою облдержадміністрації, ким він, власне, призначений, а лише губернатором, тобто правителем, якщо перекласти на український лад. — Прим. Ред.). — Облдержадміністрація просто вийшла зі складу засновників. Насправді газета нехай розвивається так само, як і сотні тисяч газет— на конкурентній основі, через свого передплатника, через свого читача — нехай вона його знаходить».
У кожній фразі -- своя, Матвійчукова, правда, своя, «губернаторська», безапеляційність.
Чи є «Чорноморські новини» приватним виданням? У свідоцтві про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, виданому 27 листопада 2002 року, зазначено; засновники газети — трудовий колектив редакції та Одеська ОДА. Виходить, що чиновник такого високого рангу або не знає елементарних речей щодо класифікації форм власності, які чітко прописані у законодавстві, або, знову ж таки на власний розум, сприймає когось із спібзасновників — трудовий колектив чи й саму облдержадміністрацію — приватною структурою.
Про гроші. Пам'ять справді може підводити, особливо, коли людина, як у регіоні, так і на посаді, абсолютно нова й багато на що дивиться, як у тій приказці про нові ворота. Тому нагадаємо: на виконання пунктів установчого договору, укладеного між трудовим колективом редакції та облдержадміністрацією, з 2002-го по 2009-й (тобто за сім (!) років) з обласного бюджету «Чорноморським новинам» виділено З мільйони 368 тисяч 700 гривень, І пішли ці гроші «не на приватну газету», а на висвітлення на сторінках «ЧИ» діяльності ОДА, оприлюднення розпорядчих документів та інших відомостей, які, знову ж таки згідно з чинним законодавством, державний орган зобов'язаний доводити до відома населення.
Щоб пам'ять не зраджувала і тоді, коли вкотре, як мантру, повторюватимуть тезу «про економію бюджетних коштів», ще раз для порівняння дозволимо собі підкреслити: тільки на один, 2010-й, рік в обласному бюджеті на підтримку друкованих ЗМІ передбачено 5 мільйонів 620 тисяч. Зекономили на «Чорноморці». Іншим — суттєво збільшили фінансування.
З огляду на останню цифру, мабуть, зайве пояснювати, наскільки «рівні» конкурентні умови створені на Одещині для друкованих ЗМІ.
Щодо сентенцій на адресу колективу. Що тут скажеш? Людина, яка вперто, порушуючи закон, розмовляє тільки російською, при цьому не знає навіть елементарної граматики цієї справді великої мови, яка не може відрізнити творчість Костянтина Симонова від «улюбленого» Роберта Рождественського, очевидно, має якесь своє бачення і щодо якості, і щодо змісту творчих процесів (і втілення такого бачення можна щоденно відстежувати за абсолютно безграмотними інформаціями, якими наповнюють сайт державної адміністрації Одеської області).
До речі, у згаданій публікації в «Комсомолке» Едуард Матвійчук повідав і про долютнового друкованого засобу масової інформації Одеської облдержадміністрації— газети «Одещина», яка, за його словами, «фінансується не з держбюджету, а з фонду Едуарда Матвійчука «За Одещину». І далі: «Облдержадміністрація не зареєструвала ніякої газети. Щоб ми виключили будь-які спекуляції. Але вона поки що виходити не буде з однієї причини: є важливіші речі, на які витрачаються гроші з фонду».
Зі сказаного втямити щось важко. То «Одещина» ще не зареєстрована, а то фінансується з особистого фонду Едуарда Матвійчука. Отакої! Друкований орган державної адміністрації фінансуватиметься з благодійного фонду особи, яка сьогодні очолює цю державну структуру?! Чи не хрестоматійний приклад корупційної схеми? Агов, панове правоохоронці!
І наостанок. Справді-таки, не треба підмінювати понять, не треба на біле казати чорне і навпаки, не треба потрактовувати як заманеться чітко виписані і Ньютоном, і Верховною Радою закони... Ми домагаємося одного: оформити стосунки між облдержадміністрацією та трудовим колективом редакції з дотриманням усіх юридичних, економічних та соціальних аспектів, а не видавати чиюсь примху за «законне рішення в інтересах громади».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |