![]() |
|
![]() |
![]() |
Ще не встигли українці відійти від президентських перегонів, а вже місцеві вибори стукають у двері.
Що потрібно зробити, аби місцеві вибори відбулися в Україні вчасно, чесно і за правилами? Про це говорилося на дводенному засіданні, яке пройшло в Одесі в рамках проекту ОБСЄ «Сприяння в подальшому зміцненні виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу, Канадської агенції з міжнародного розвитку, Шведської агенції з питань розвитку, ірландського агентства «Irish Aid» та Фонду стратегічних програм Великої Британії. Активне обговорення законодавства щодо місцевих виборів відбувалося за участі народних депутатів, членів ІДВК, представників місцевої влади та експертів з виборчого права. Під час «круглого столу» «Законодавство про місцеві вибори і його реформування» порушувалися такі теми: аналіз чинного законодавства про місцеві вибори, можливості застосування альтернативних виборчих систем, вплив законодавства про місцеві вибори на систему місцевого самоврядування, представлення пропозицій до законодавства про місцеві вибори, в тому числі проекту Виборчого кодексу, міжнародні стандарти місцевих виборів.
Серед активних учасників обговорення — народні депутати Юрій Ключковський, Сергій Подгорний, Сергій Гриневецький, член ЦВК Михайло Охеидовський, координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Любомир Копай, координатор сектору представництва ЄС в Україні Крістоф Сауренбах.
Учасники засідання виділили три блоки питань, що впливають на місцеві вибори: виборчі системи, які можуть бути змінені, процедури і терміни, у присутніх викликає занепокоєння той факт, що напередодні виборів може змінюватись виборче законодавство.
— Я сподіваюся, що широка і відкрита дискусія забезпечить створення належної законодавчої бази для якісного проведення наступних місцевих виборів в Україні, — зазначив Любомир Копай.
Народний депутат Юрій Ключковський підкреслив: для нього приємною несподіванкою стало те, що Одеська обласна рада прийняла постанову про голосування за відкритими списками. У його розумінні це означає, що на місцях здоровий глузд переважає, отже, є всі шанси, що місцеві вибори будуть справедливими, відкритими, прозорими і, головне, —будуть виявом волі народу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.020Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |