ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
01.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 68(4050) / Тираж: 23655

Одеса

ПОПИТ ЗРОСТАЄ

Минулого вівторка відбулося чергове засідання колегії обласної державної адміністрації, на яку були запрошені керівники управлінь ОДА, територіальних підрозділів центральних органів влади, голови райдержадміністрацій, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук ще раз нагадав про основні завдання, які сьогодні стоять перед областю, кожним містом і районом. Як показала перевірка, перебудова на діловий стиль у роботі проходить досить повільно. Ще мало зроблено для залучення додаткових джерел поповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

На колегії були розглянуті якісні показники місцевих бюджетів за 2009 рік, робота органів опіки щодо виявлення і надання притулку дітям, позбавлених батьківського піклування, щодо реалізації державної політики у сфері енергоефективності та енергозбереження, тощо.

Докладніше про роботу колегії читайте у наступних номерах газети.

КОДЕКС НЕ ІДЕАЛЬНИЙ, АЛЕ НЕОБХІДНИЙ

Проект Податкового кодексу викликав неоднозначну реакцію у суспільстві. Цими днями у прес-центрі «Контекст – Причорномор'я» відбувся круглий стіл на тему: «Урядовий проект Податкового кодексу: для олігархів та підприємців».

У ньому взяв участь народний депутат України Микола Катеринчук. Під час дискусії виступали представники багатьох громадських організацій, керівники ринків Одеси.

Підсумком зустрічі стало ухвалення Звернення до керівників країни із закликом не допустити затвердження проекту уряду у другому читанні, використати при розробці документи і положення проекту, запропонованого Миколою Катеринчуком, але відхиленого Верховною Радою.

Безперечно, проект Податкового кодексу, затверджений у першому читанні парламентом, має чимало спірних моментів. На це звернув увагу і Президент України Віктор Янукович.

Але тривожить інше. Під час дискусії знову пролунали заклики «виходити на вулицю», формувати делегації для поїздки до Києва, щоб лобіювати відхилений проект М. Катеринчука. Мабуть, інших цивілізованих доведень все-таки не вистачає.

КАРАВАДЖО ВИЯВЛЕНО У НІМЕЧЧИНІ

Як повідомила радіостанція «Німецька хвиля», картина італійського художника Мікеланджело Мерізі Караваджо «Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди», украдена торік в Одесі, виявлена у Берліні.

Співробітники федеральної кримінальної поліції затримали підозрюваних у викраденні полотна, коли ті збиралися передати викрадений шедевр покупцеві. Зараз із затриманими – трьома громадянами України та росіянином – розмовляють німецькі слідчі. Крім того, на території України затримано ще 20 можливих співучасників крадіжки.

ПОПОВНЕННЯ РЯДІВ ПРАВООХОРОНЦІВ

26 червня на Куликовому полі відбулася урочиста посвята курсантів Одеського університету внутрішніх справ у захисники правопорядку.

За час роботи навчального закладу для органів внутрішніх справ підготовлено понад 24000 фахівців. Багато з них відзначено державними нагородами, 18 випускників різних років стали генералами. Нинішній – 88 випуск в одному з найдавніших вузів системи МВС України.

Міліцейські ряди цього року поповнили 146 юнаків і 26 дівчат, які одержали лейтенантські звання. 162 лейтенанти міліції одержать дипломи бакалавра у сфері знань «Право». 26 з них вручено дипломи з відзнакою.

Випускники будуть працевлаштовані на посадах оперуповноважених, дізнавачів, слідчих у різних підрозділах системи МВС України.

НАКЛАДНО НАФТУ У ВОДУ ЛИТИ

Три розливи зареєструвала в червні Державна екологічна інспекція з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря.

Так, в Одеському порту під час установки ґрунтових анкерів у ході реконструкції причалу № 16 перевернувся гусеничний кран. Було затоплено бурове устаткування. В результаті до акваторії потрапило близько тридцяти кілограмів нафтопродукту. Виконавцю гідротехнічних робіт ТОВ “ГТ Проект-Україна” – пред’явлено претензію на суму 7436 грн.

За кілька днів по тому екологи зафіксували скид олієпродукту в районі причалу № 11 в Іллічівському порту з борту судна “Wisdom”, порт приписки Монровія. Судновласнику пред’явлено претензію щодо відшкодування заподіяних збитків у розмірі 171018 доларів США.

Також зафіксовано забруднення нафтопродуктами акваторії Одеського порту в районі причалу № 21 з судна “Green Atlantic”, прапор Домініканська Республіка. Судновласник сплатив штраф у розмірі 2955,7 дол. США.

Великих збитків від розливу нафтопродукту в порту Южний завдав український теплохід “Азовське море”. На ньому прорвало прокладку холодильної установки кермового механізму. Капітан сплатив адмінштраф. Щодо судовласника – ДП «Чоразморшлях», то йому доведеться сплатити за забруднення водного середовища 33931,74 дол. в США.

ХОЧЕШ ЮШКИ – БЕРЕЖИ РИБКУ

25 природоохоронних рейдів було проведено Державною екологічною інспекцією з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря з початку весняно-літнього нерестового періоду. Перевірено 42 промислових судна щодо дотримання законодавства під час здійснення вилову.

Виявлено 4 факти грубого порушення правил рибальства. Складено 36 протоколів та винесено 36 постанов на загальну суму 9605 грн.

А виявлено наступне: вилов у забороненому місці, застосування забороненого для любительського рибальства знаряддя, вилов оселедця без дозвільного талону, внаслідок чого незаконно добуто 75 кг риби даного виду. Виловлено майже 2,5 тони неоприбуткованої риби на суму 27 тис. грн.

Так можна було б і без юшки залишитись. Але інспектори не сплять. Підраховано збитки. Матеріали передані до правоохоронних органів і до суду.

«ПОТАП УРЛОВ» НА СЦЕНІ

Учора в Одеському театрі юного глядача відбулася прем'єра вистави «Потап Урлов».

А напередодні відбулася прес-конференція, присвячена виставі.

Особливий інтерес до постановки у театралів викликаний тим, що у головній ролі зайнятий Андрій Гончар, корифей вітчизняного театру, народний артист України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, який повернувся на сцену після тривалої перерви.

Вистава для дорослих – це сімейно-соціальна драма у двох частинах. У ній відображено різні сторони життя: кар'єра у столиці, гроші в родині, незбутня жіноча пристрасть і розпачлива чоловіча сила.

Іванівський район

ВИЗНАЧИЛИСЯ З ВИДАТКАМИ

Чергова сесія районної ради затвердила зміни та доповнення до районного бюджету. Зокрема, визначено перелік об’єктів соціально-культурного призначення, видатки на які здійснюватимуться першочергово.

Планується профінансувати будівництво водогону в селі Верхній Куяльник (вул. Ворошилова), газифікувати вулицю Юрія Які в селі Благоєвому, здійснити капітальний ремонт артсвердловини в селі Барановому. Крім того, належить реконструювати із впровадженням енергоощадних технологій вуличне освітлення в Радісному, відремонтувати лінію електропередач до каналізаційної насосної станції в цьому ж селищі, а також провести капітальні ремонти системи водопостачання по вулиці Маяковського в селі Червонознам’янці і водогону в селі Павлинці.

Всього на дані роботи планується витратити 261 тисячу гривень. Тепер, як мовиться, справа за наповненням районного бюджету.

Красні Окни

ПЕРЕРАХОВАНО ПЕНСІЇ

Середній розмір пенсій в районі становив 970,45 грн, або 79,24% середньої заробітної плати (1224,77 грн).

Як поінформувала начальник управління Пенсійного фонду України у Красноокнянському районі Раїса Усипенко, забезпечено своєчасність виплати пенсій та грошової допомоги, для чого передбачено 24,3 млн грн, що на 3,3 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» проведено перерахунки пенсій 5272 пенсіонерам. Сума щомісячного збільшення виплати становить 350 тис. грн. У травні проведена доплата по перерахунку за січень, лютий та травень місяці. В червні буде проведена доплата за березень-квітень. 496 пенсіонерів отримували надбавку до пенсії за особливі заслуги перед Україною, з них – 219 жінок, які народили та виховали 5 та більше дітей.

Красноокнянський район

ДОБРІ СПРАВИ КЕРІВНИКА

Цими днями на території Ставрівської сільської ради пройшов виїзний прийом громадян, котрий провели керівник апарату, начальник відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Г. Обручнікова, начальник загального відділу апарату РДА Н. Астапова, начальник управління праці та соціального захисту населення З. Наговська.

Всі озвучені на прийомі питання, зокрема, щодо розчищення та ремонту доріг, пошкоджених під час стихійного лиха, нарахування та виплати соціальної допомоги, виготовлення державних актів на земельні ділянки та інші були взяті на контроль.

Плідною була зустріч Галини Обручнікової з керівником СВК «Ставрівський» Анатолієм Москальовим, з яким вони обговорили стан посівних площ, вирішення соціальних питань, створення робочих місць та підготовку до жнив.

Слід зазначити, що в роботі керівництва цього агроформування важливе місце посідає соціальне партнерство з сільською радою. Анатолій Москальов займає державницьку позицію і всіляко підтримує мешканців с. Ставрове.

«На жаль, доходи наших громадян, м’яко кажучи, не відповідають потребам, – зауважив у розмові Анатолій Васильович. – Тож ми змушені шукати вихід з цієї ситуації. Так, маємо певні домовленості з Котовським хлібозаводом та Балтським маслозаводом. Надаємо їм свою сировину: борошно, молоко, а взамін отримуємо хліб, різноманітне печиво, вершкове масло».

Його слова підтвердили жителі села, які розповіли, що в приміщенні контори СВК «Ставрівське» працює крамниця, де люди мають змогу придбати продукти харчування за доступними цінами. Сюди двічі на тиждень завозяться свіжі продукти з Балти і Котовська.

Арциз

ПОРАДУВАЛИ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

Протягом червня у місті з ініціативи обласної Асоціації жіночих організацій пройшла благодійна акція «Все краще – дітям».

У ній зокрема, активну участь взяло районне відділення Всеукраїнського товариства інвалідів (голова – З. Голобородова).

Його члени подарували дітям-інвалідам літні головні убори, інші предмети одягу, виготовлені власними руками, різноманітні іграшки, спортивний інвентар, канцелярські товари.

У свою чергу, діти-інваліди взялися за виготовлення різноманітних виробів для виставки, котра буде розгорнута з нагоди Дня міста у парку імені Шевченка.

Роздільнянський район

ЗІРКА НА 1442-му КІЛОМЕТРІ

Роздільнянська дистанція колії – одне з найбільших підприємств у районі. Тут трудяться понад 400 залізничників. У колективі склалися добрі традиції щодо вшанування ветеранів війни і праці.

Адже на обліку підприємства 197 пенсіонерів. Кожен з них не тільки у свята, але й у будні відчуває підтримку і допомогу рідного трудового колективу. На дільниці залізничного полотна є 1442-й кілометр, біля пікета 4 (Роздільна – Кучурган). Тут розташована могила невідомого воїна Великої Вітчизняної війни. Самі залізничники, серед яких є ветерани, установили постамент, огорожу, стелу із зіркою, розчистили маленьку галявину біля поховання. Якщо є турбота про живих, то обов'язково не забудуть і тих, кого немає, хто віддав своє життя заради миру на землі. Зараз залізничники провадять роботу щодо встановлення особи загиблого солдата.

Очима дітей

Ця тема досить складна для дитячої уяви, та учасники Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей» з Любашівського району успішно впоралися з нею.

Начальник Любашівської МДПІ Світлана Московчук розповіла, що багато дітей взяли участь у районному етапі цього конкурсу. Вони намагалися реалізовувати свої здібності не лише в образотворчому мистецтві, а й у прозі та у віршах. Критеріями оцінки робіт для журі були актуальність і повнота розкриття податкової тематики, рівень володіння технікою, творчий підхід тощо. Юні творці продемонстрували розуміння інтересів суспільства, небайдужість до того, що в ньому відбувається.

За результатами районного конкурсу 12 його учасників стали переможцями, а 10 – лауреатами.

В обласному турі учениця НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-ліцей» смт Любашівки Олена Зелена посіла третє місце. Лауреатство було присуджено юним талановитим дівчатам Насті Глинській, Світлані Галаджун та Аліні Мацюк.

Наприкінці навчального року переможців конкурсу «Податки очима дітей» як обласного, так і районного рівнів податківці нагородили дипломами та цінними подарунками.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район Фото автора

У Рені вандали знищили пам'ятник Леніну

У ніч із 28 на 29 червня в центрі міста Рені, у парку Перемоги невідомі особи варварським способом демонтували пам'ятник Леніну. На п'єдесталі залишилися лише ноги вождя. Порожній тулуб при падінні розбився на окремі осколки і відновленню, швидше за все, не підлягає. Однак голова Ілліча уціліла.

Міська і районна влада не має жодного стосунку до демонтажу статуї. За словами депутата міської ради Миколи Сапунова, на порядок денний сесій ніколи не виносилося питання про демонтаж «пам'ятників тоталітарного режиму», так само як і про перейменування вулиць, на чому наполягала свого часу «помаранчева влада».

Сліди, виявлені співробітниками міліції біля пам'ятника, свідчать про те, що вночі до парку заїхала машина, гадають, що УАЗик, хтось заліз на п'єдестал, накинув на статую линву, після чого Ілліч і був «зірваний» зі своєї висоти. Ведеться слідство.

Усі жителі міста, навіть ті, хто категорично виступає проти ідей марксизму-ленінізму, обурені діями варварів і сподіваються на те, що міліція доведе справу до суду. Представники ж старшого покоління, довідавшись про руйнування пам'ятника, що простояв у парку 48 років, не приховують сліз. Для них це місце пов'язане із найбільш урочистою подією в житті: за традицією кожна наречена і кожен наречений під час урочистої церемонії одруження покладали до пам'ятника Леніну і Вічного вогню, що горів неподалік, живі квіти. Алея, де стояв вождь пролетаріату, – улюблене місце для прогулянок молодих матерів з візочками, удень тут завжди багато дітей, закоханих і пенсіонерів, які прогулюються. Можна по-різному ставитися до особистості Ульянова та його ролі в історії, але ніхто не має права самовільно руйнувати пам'ятники.

Наш кор.

Автор: В. КОЗЮРА, С. СЕРБІНОВ, В. КІТІК, О. НЕБОГАТОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КОПТЕЛЕЦЬ, А. СТЕПАНОВА, А. ДНІСТРОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту