![]() |
|
![]() |
![]() |
У середу відбулося пленарне засідання Одеської обласної ради, яке провів її голова Микола Скорик. Розпочалося воно з хвилини мовчання: депутати вшанували пам'ять свого колеги — Фелікса Петросяна, який пішов із життя. Потім взялися розглядати питання, виписані у порядку денному. Їх було п'ять. Основні — про внесення змін до обласного бюджету і про розподіл та освоєння 377 млн грн субвенції, виділеної Одещині з державного бюджету.
За інформацією начальника головного фінансового управління ОДА Марини Зінченко, до обласного бюджету має надійти 337 млн грн, з яких 264 млн грн виділені нам із стабілізаційного фонду держави. Найбільша частка з цієї суми — 200 млн грн — буде використана на будівництво та ремонт доріг. Крім того, з держбюджету надійдуть гроші для завершення реконструкції станції біологічного очищення стічних вод «Південна» (майже 60 млн грн); на першочергові протиаварійні роботи на території комплексу споруд Аккерманської фортеці (595 тис. грн); на спорудження школи В с. Ганнівка Тарутинського району (3,8 млн грн); на ремонт та облаштування притулків для неповнолітніх у Біляївському, Кодимському, Фрунзівському і Ширяївському районах (1,6 млн грн). Решта коштів, отриманих з державного бюджету, підуть на вибори сільських голів у Павлівці і Чапаївці Великомихайлівського району, комінтернівського селищного голови, міського голови Ізмаїла і депутатів Новотроянівської сільради Белградського району.
Ці гроші, зазначали депутати, не вирішать усіх наших проблем, але дозволять капітально підлататися, прикривши найвидніші дірки.
Голова облради Микола Скорик у своєму виступі сказав, що наразі залишаються невирішеними питання газифікації області й проблеми з дефіцитом питної води, однак отримання такої суми від держави сприятиме пожвавленню реформ, покращенню життя людей. Що ж до обласного центру, то на реконструкцію й розширення Одеського палацу спорту цього року буде виділено 72 млн грн..
За внесення відповідних змін і доповнень до обласного бюджету на 2010 рік проголосував 81 депутат із 90 зареєстрованих.
Втім, не всі обранці погодилися з таким рішенням більшості. Були й інші думки, Справжньою бомбою для всіх присутніх у сесійній залі стала заява керівника фракції блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція» Ольги Соловенко про перехід в опозицію членів цієї фракції до обласної виконавчої влади, яку віднедавна очолює Едуард Матвійчук! Заяви вітренківціе у роздрукованому вигляді були роздані й журналістам.
Ольга Соловенко заявила, зокрема, про те, що «сто днів нової влади, нового губернатора Одеської області принесли нашим жителям розчарування, бідність і зловіщу перспективу», що «принизлива бюджетна подачка влади на розвиток Одеського регіону — вдячна відповідь жителям регіону від київської влади за вибори Віктора Януковича і показник реальних можливостей одеського губернатора. Вдуматися тільки: на соціально-економічний розвиток міста Одеси виділено стільки ж, як і місту Єнакієве Донецької області!». Так дослівно йдеться у заявах.
Від імені своєї фракції Ольга Соловенко виголосила: справжньою катастрофою є той факт, що Румунія вже роздала 50 тисячам громадян Бессарабії свої паспорти, що ні місцева, ні обласна влада ніяк не реагує на подібне безчинство. Вітренкіеці також висловили своє невдоволення новими умовами виборів. «Ми стаємо свідками того, як провідний передвиборний лозунг Віктора Януковича «Україна — для людей!» перетворюється на лозунг «Україна — для політичних негідників, жирних котів і бандитів!»—заявила Ольга Соловенко і закликала депутатів обласної ради провести масові акції протесту.
Після засідання Микола Скорик традиційно поспілкувався з представниками ЗМІ, прокоментував деякі сесійні моменти та відповів на кілька доволі гострих запитань. Серед них — про оптимізацію бюджетних закладів і про збільшення пенсійного віку, про що дуже активно нині говорять люди.
Микола Леонідович нагадав, що при прийнятті бюджету-2010 він вніс пропозицію, яку підтримали депутати, про скорочення апарату обласної ради. Це був приклад оптимізації кадрового складу, чіткого виконання програмних моментів, заявлених новим Президентом України, Цьому прикладу мали слідувати, Микола Скорик згадав також виступ міністра освіти на засіданні Ради регіонів, У ньому якраз і йшлося про кадрову політику. Міністр тоді навів доволі переконливу статистику. Наприклад, Україна має стільки вишів, як кілька європейських країн разом узятих, І при цьому жоден з українських ВНЗ не потрапив ні в 200, ані в 300 кращих. За що, мовляв, платить держава, надаючи бюджетні місця, безплатну освіту? Такої кількості людей з вищою освітою, як у нас, нема ніде. Інша справа — якість отриманої освіти, можливість реалізуватися людині з дипломом, Ми, казав тоді міністр, випускаємо спеціалістів, які не потрібні реальній економіці.
Співвідношення працюючих у «реальному секторі», бюджетників і пенсіонерів, зазначив Микола Скорик, сьогодні просто катастрофічне. Пенсійний фонд займає практично чверть бюджету. А з урахуванням нинішніх демографічних процесів це може призвести до соціального колапсу. Тож без реформування пенсійної системи, без поетапного її переходу на накопичувальну основу не обійтися. Без цього, сказав голова облради, можемо зіткнутися з фактом, що ні з чого буде виплачувати пенсії, й тоді, якщо негайно не почнемо виправляти ситуацію на краще, не порятують жодні бюджетні норми, жоден соціальний захист. Реформа, на його переконання, потрібна, хоча сам процес дуже неприємний і болючий для суспільства. Проводити ж її, зазначив голова облради, треба зважено, з урахуванням думок і дослідницько-прогнозних викладок науковців, інших профільних фахівців.
Щодо заяви про випадки паспортизації громадян України на румунському прикордонні, то ці питання, сказав Микола Скорик, справді зачіпають національну безпеку країни, загрожують її територіальній цілісності та єдності. Однак їх вирішення — то пряма прерогатива Президента та Міністерства закордонних справ України, Він сподівається, що на таку інформацію з прикордонних районів Одещини Київ відповідним чином відреагує.
Коментуючи інші заяви, з якими виступили представники фракції блоку Наталії Вітренко, Микола Скорик додав, що, дослуховуючись до тих емоційних гострих слів, слід враховувати наближення терміну виборів до місцевих рад і що члени фракції «Народна опозиція» з ключових позицій підтримують «регіоналів», однак вони мають право відстоювати і свої принципові інтереси, «Працювати разом в обласній раді зовсім не означає мати спільні думки з усіх питань. Завжди треба шукати точки дотику», — сказав Микола Скорик.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |