![]() |
|
![]() |
![]() |
Зазвичай так кажемо продень весняний. Але чого вартий старт без успішного фінішу? Тому жнива ще називають вінцем хліборобської праці. Щоправда, остаточним вінцем нині є ринок. Чи вдасться вигідно реалізувати зібраний врожай? Та баталії щодо цього попереду. А поки що важливо не залишити в полі, як кажуть, ні колоска, ні зернятка.
За інформацією про те, як організовано роботи на жнивному лані, я звернувся до заступника начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Степана Возненка. Ось що він розповів.
Нинішнього літа жнива розпочалися дещо раніше за звичні терміни. Високі температури першої половини червня прискорили визрівання ранніх зернових. Це передбачалося заздалегідь. Ще у травні управління видало наказ про технічне забезпечення збиральних робіт, завдяки якому було вчасно підготовлено всі необхідні машини. Втім, коли розпочнеться масове збирання пшениці, доведеться залучати техніку з інших областей. Уже є домовленість про 937 додаткових комбайнів.
А поки що жнива набирають темпів. Для ефективного використання збирально-транспортного комплексу, оперативного вирішення різних проблемних питань створено спеціальну робочу групу, яку очолив заступник голови облдержадміністрації Анатолій Новаковський. У косовицю включилися всі райони нашої області, крім найпівнічніших. Швидкість її могла б бути значно вищою, якби на заваді не стояли рясні дощі. Скажімо, нещодавня злива у Белградському районі зупинила роботу майже на два дні. Однак засмучуватися з цього приводу не варто. Скільки буває сезонів, коли на півдні виглядають кожну хмаринку, адже далеко не всі поля забезпечені зрошенням. Нинішні ж дарунки з небес — велике благо для інших культур. Посіви зернових підсихають швидко, бо повсюдно тепло. Отож перечекали — і в загінку,
За даними оперативної звітності, на кінець червня зернові і зернобобові в області скошено на п'ятій частині площ. Збирання ведеться в основному прямим комбайнуванням. Найбільші площі звільнено від посівів у Саратському, Білгород-Дністровському, Арциэькому, Татарбунарському, Ізмаїльському районах, де, як і всюди, збирають озимий ячмінь та горох.
Головну оцінку хліборобській праці дає врожайність. Середньообласні показники — понад 28 центнерів з гектара ячменю і 19—гороху. Значно перевищили їх у тому ж Арцизькому, а також в Овідіопольському, Великомихайлівському, Березівському, Саратському, Ширяївському районах. На токи вже звезено понад 400 тисяч тонн свіжонамолоченого збіжжя.
Зрозуміло, успішна робота збиральних агрегатів у полі не можлива без надійної обслуги, Томуу більшості господарств заздалегідь подбали про швидку технічну допомогу. Пересувні майстерні ліквідовують неполадки безпосередньо в загінках. Велика увага звертається на дотримання правил безпеки. Жниварів забезпечують харчуванням прямо на робочих місцях. За необхідності передбачена медична допомога. Це правильно. Адже наш завтрашній хліб добувають живі люди і про них слід турбуватися.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |