![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
У ПОЛІТЕХНІЧНОМУ ОБРАЛИ РЕКТОРА
Трудовий колектив Одеського національного політехнічного університету обрав професора Г. Оборського на посаду ректора і рекомендував міністрові освіти та науки України Дмитрові Табачнику затвердити його на цій посаді.
Нагадаємо, В. Малахов звільнений з посади ректора Одеського національного політехнічного університету 11 квітня у зв’язку із завершенням терміну дії контракту. Виконувачем обов’язків ректора ОНПУ з 12 квітня у встановленому порядку було призначено доктора технічних наук, професора Г. Оборського.
ВИЗНАЧЕНИЙ ЯК БАЗОВИЙ
Одеський державний університет внутрішніх справ одержав найвищий рівень акредитації і визначений базовим в Україні щодо підготовки фахівців декількох напрямів.
Зараз тут навчається близько 4000 курсантів, студентів і слухачів. Навчальний процес забезпечують 20 кафедр, на яких трудяться професори, доктори, кандидати наук, знавці оперативної роботи, відмінні фахівці у сфері права.
В університеті функціонують навчально-науковий інститут фінансово-економічної безпеки і права, п’ять факультетів, на яких готують фахівців для підрозділів карного розшуку, економічної безпеки, охорони громадського порядку, адміністративної служби міліції, транспортної міліції, слідства і дізнання. Також ОДУВС випускає магістрів за новою спеціальністю «Управління фінансово-економічною безпекою», що відповідає міжнародним стандартам. Її головне завдання полягає у підготовці фахівців, здатних управляти безпекою підприємств. Із цього року в університеті розпочато підготовку фахівців з новітньої спеціальності «Консолідована інформація. Конкурентна розвідка».
Особлива увага у вузі приділяється фізичній, тактико-спеціальній, вогневій, психологічній підготовці. На полігоні і у сучасному мультимедійному тирі бійці спецпідрозділів швидкого реагування ОУВС разом з курсантами провадять навчання щодо відпрацьовування дій у спецпідрозділах.
Своєрідним інноваційним проектом є створення навчально-практичного комплексу. Починаючи із другого курсу, курсанти проходять практику по лінії адміністративної служби міліції, а також у підрозділах карного розшуку, слідства і дізнання.
НА РЕКОНСТРУКЦІЮ І СПОРУДЖЕННЯ ШКІЛ
Під час чергової колегії облдержадміністрації директор обласного центру фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного і навчально-методичного забезпечення освітніх закладів Ігор Кириляк заявив, що в обласному бюджеті розвитку на спорудження і реконструкцію 6 шкіл передбачено 5,1 мільйона гривень, зокрема на продовження спорудження 2 навчальних закладів – 3,5, а на реконструкцію 4 шкіл – 1,6 мільйона гривень.
Він також відзначив, що в місцевих бюджетах передбачена сума у 3 мільйони гривень лише на продовження спорудження школи у смт Олександрівці.
ЗАВЕРШЕННЯ – ЗА ДВА РОКИ
Рік тому почалося спорудження берегової дільниці насосної станції і скидних трубопроводів «Північна».
Як повідомив під час чергової прес-конференції керівник робіт на цьому об’єкті Віталій Куцевалов, уже завершено перший етап спорудження системи.
Нині провадяться пуско-налагоджувальні роботи і пробні запуски. На другому етапі планується прокладання трубопроводу глибоководного випуску довжиною 4 і діаметром 2 метри. Буде також побудовано аварійний випуск довжиною 300 метрів. Трубопровід протягнуть по дну моря у підземній траншеї. Вихідний отвір буде розташовуватися на глибині 13 метрів. За словами В. Куцевалова, при стабільному фінансуванні усі заплановані роботи завершаться до 2012 року.
ДЛЯ ПАСАЖИРІВ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
За 5 місяців поточного року одеські залізничники задовольнили 33 заявки про виділення спеціалізованих вагонів для проїзду пасажирів з обмеженими можливостями.
Це у 9 разів більше, ніж за весь минулий рік. За попередніми заявками щодо залізниці, у спеціалізованих вагонах щороку перевозиться понад 100 пасажирів цієї категорії. Для них на 58 станціях обладнано пандуси зі спеціальними поручнями. А щоб оформити проїзний документ до одного зі спеціалізованих вагонів, слід заздалегідь подати письмову заявку начальникові залізничного вокзалу (станції) – у термін від 45 до 5 діб до відправлення поїзда.
Ізмаїл
«ОЧІ» НА ДУНАЇ
На українській ділянці річки, у районі 89 – 91 кілометра, в експериментальному режимі працює система відеоспостереження за проходженням суден.
Як розповів начальник Центру регулювання руху суден «Ізмаїл» Борис Гартман, моніторинг ведуть три відеокамери шведської фірми AXIS. Вони встановлені на висоті близько 35 метрів і цілодобово архівують відеоінформацію.
На думку лоцмана-оператора Валерія Волкова, нове обладнання значно полегшує регулювання руху суден на міжнародній водній трасі. Повне введення до ладу цієї системи після її доналагодження дозволить значно підвищити рівень безпеки на найбільш проблемних ділянках.
Роздільна
ПРОБЛЕМА НОМЕР ОДИН – ВОДОПОСТАЧАННЯ
До порядку денного 52-ї сесії міськради було включено 102 питання. Одне із ключових – забезпечення роздільнянців питною водою. Для подолання кризового становища було затверджено план заходів аварійно-відбудовних робіт на об’єктах водопостачання. Затверджено виділення з бюджету 40 тис. грн на під’єднання нових водопроводів до існуючої міської системи.
Крім того, рішенням сесії заборонено встановлення тимчасових водопроводів для поливу присадибних ділянок і городів.
Депутати вирішили збільшити видаткову частину спеціального фонду і перерозподілити гроші на потреби дитячих закладів, ремонт доріг тощо.
У блоці економічних питань обговорювалося встановлення ставок єдиного податку, вартості фіксованих і торговельних патентів для суб’єктів малого підприємництва на території міста.
Затверджено також проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт деяких доріг.
Іванівський район
СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ
Співпраця органів виконавчої влади із суб’єктами політичного процесу, об’єднаннями громадян завжди є актуальною, адже в ній криється запорука успішної реалізації територіальних програм.
На черговому спільному засіданні політичної та громадської рад при голові райдержадміністрації взяли участь лідери районних осередків політичних партій та громадських організацій, голова райради Олексій Мазур, керівники депутатських фракцій та груп районної ради, сільські, селищні голови.
Голова РДА Наталя Бянова ознайомила присутніх з основними напрямами соціально-економічного розвитку району у цьому році, з положеннями державної програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Відбувся конструктивний діалог між учасниками заходу з різноманітних питань, під час якого усі утвердилися у думці, що співпраця між районною владою та громадськістю повинна базуватися на взаємній довірі. Адже це послугує вирішенню багатьох актуальних для району питань.
Ананьївський район
ЗНАННЯ ПОПОВНЮЮТЬ НА СЕМІНАРАХ
Робота уповноважених виконавчих комітетів місцевих рад району з соціальних питань є важливою складовою системи соціального захисту населення. Вони провадять прийом громадян, надають інформацію та консультації з питань отримання соціальної допомоги та послуг, роз’яснюють громадянам порядок оформлення пакету документів, допомагають у заповненні єдиної заяви, декларації та у підготовці інших паперів, передають їх для призначення відповідних виплат. Методичну та практичну допомогу, навчання, інформаційну підтримку в роботі уповноважених забезпечують провідні фахівці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.
Нещодавно, зокрема, відбувся черговий семінар, під час якого заступник начальника управління Ігор Барановський докладно зупинився на нових восьми соціальних ініціативах та нововведеннях цьогорічного бюджету, роз’яснив рішення щодо підвищення соціальних стандартів, прийнятих Кабінетом Міністрів України 12 травня поточного року, дав практичні роз’яснення щодо порядку нарахування та виплати соціальних допомог у 2010 році. Директор територіального центру соціального обслуговування Наталя Чебан поінформувала про останні зміни у нормативному регулюванні діяльності центрів та ознайомила присутніх з новими формами документів, необхідних для оформлення самотніх і непрацездатних громадян до терцентру. Начальник відділу управління Людмила Світлицька провела з присутніми практичні заняття щодо типових недоліків у підготовці документів, що приймаються у виконкомах рад для передачі до управління праці та соціального захисту населення.
Котовський район
ГОЛОВНЕ ДЖЕРЕЛО – ВІРА У СЕБЕ
Учасниками фестивалю «Джерело надії», що пройшов у Котовську, стали понад сто дітей з Одеси і районів області. Це не лише вихованці навчальних закладів для інвалідів, але й представники громадських організацій інвалідів Балтського, Котовського, Татарбунарського та інших районів.
Творчі роботи, репрезентовані на виставці, вражали талантом авторів, їх вірою у себе і свої сили. Вони – вираження душі, серця, втілені у дитячих фантазіях.
Серед них – цікаві картини, написані аквареллю Вікою Рихлецькою із Балти. Її роботи вже були відзначені дипломами на обласних і всеукраїнських виставках.
Роботи Альони Іксар з бісеру, пластиліну, плетені гачком серветки також дуже сподобалися учасникам і гостям фестивалю.
Хвилюючими були виступи Наталі Ткаченко, Юлі Дабіжі, Христини Панько, Галі Подлєсовської, Ані Корси.
Всі учасники фестивалю нагороджені дипломами, пам’ятними подарунками від облдержадміністрації і мера Котовська.
Рені
КОРОНА ДЛЯ ТАЛАНТУ
Відбувся конкурс «Кришталева корона Дунаю», що провадиться районним Будинком культури і щороку присвячується до Дня молоді.
Цього року в ньому взяли участь п’ятеро дівчат, які продемонстрували усі свої таланти. За підсумками, перемогу здобула Катерина Осипчук, яка чудово співає і займається акробатикою у місцевій спортивній школі. Незначною кількістю балів їй поступилася конкурсантка із села Лиманського Тетяна Андрієш – поетеса-початківець і володарка чудового голосу. Не можна не віддати належне групі підтримки Тетяни, завдяки якій кожен її виступ був барвистим і змістовним.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. МАКСИМ’ЮК, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА, О. НЕБОГАТОВ, С. БАЙКАЛОВА, А. БОНДАРЕВА
ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Про внесення змін до розпорядження виконувача обов’язків голови Одеської обласної державної адміністрації від 26 травня 2006 року № 382/А-2006.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», з метою встановлення економічно обґрунтованих тарифів:
1. Внести до тарифів на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав, затверджених розпорядженням виконуювача обов’язків голови Одеської обласної державної адміністрації від 26 травня 2006 року №382/А-2006 «Про тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав», зареєстрованого в Одеському обласному управлінні юстиції 1 червня 2006 року за № 33/647, такі зміни:
– у графі «21» слова «Савранське бюро технічної інвентаризації» замінити словами «ТОВ «Савранське районне бюро технічної інвентаризації», цифри «25,01» замінити цифрами «38,52».
2. Розпорядження набирає чинності з дня опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК
14.06.10 р. 366/А-2010
Свято з солодким присмаком
У залі Біляївського районного будинку культури пройшли урочистості з нагоди Дня державної служби.
Вони розпочалися демонстрацією документального фільму про будні державних службовців району, а керівники організацій та відділів привітали своїх колег з екрана.
Загалом свято проходило у теплій, невимушеній атмосфері. Посадовців привітали голова районної державної адміністрації С. Белюк, голова районної ради О. Семенов та Біляївський міський голова М. Бухтіяров. Присутнім особливо сподобався виступ керівника асоціації сільських та селищних голів Яськівського сільського голови А. Гритенка, який після своєї промови, запросив на сцену начальників відділів і управлінь районної державної адміністрації та пригостив їх солодощами, побажавши, аби життя якомога частіше мало саме такий присмак.
Грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради, та цінними подарунками нагороджено за високий професіоналізм, сумлінну працю в органах виконавчої влади кращих працівників і тих держслужбовців, що знаходяться на заслуженому відпочинку. А пенсіонери, в свою чергу, вручили квіти керівництву району та виразили свою вдячність за увагу.
Урочистості закінчилися святковим концертом, на якому, окрім аматорів сцени, виступили зі своїми піснями і танцями державні службовці.
Наш кор.
На стику трьох кордонів
Ось уже восьмий рік поспіль 2 липня, напередодні Дня Військово-Морських сил ЗС України, відзначає День частини Ізмаїльський загін морської охорони.
– Ми – правонаступники Червонопрапорної Радянської Дунайської флотилії, – говорить командир ІЗМО капітан I рангу Олександр Тарасенко. – Флотилія розташувалася тут у 1940 році.
Потім – війна. Саме наша флотилія відіграла вирішальну роль у тому, що наступ ворожих військ було зупинено, а Червона Армія завдала перших контрударів, були захоплені плацдарми на території супротивника. Лише стратегічна необхідність змусила флотилію відійти звідси, щоб допомогти обложеній Одесі, а згодом Севастополю. У серпні 1944 року флотилія брала участь у визволенні Ізмаїла, Кілії, Рені від ворога. Далі були бої на території дунайських країн. Після закінчення війни флотилія повернулася до місць свого базування. У зв’язку з розпадом Радянського Союзу її скоротили.. Однак здоровий глузд взяв гору над політикою. І 2 липня 2002-го вона була відроджена у теперішньому вигляді.
Загін унікальний тим, що створений не тільки на базі Дунайської флотилії, але й 55-х курсів офіцерського складу, відкритих тут у 1961 році як філії Севастопольського інституту Нахімова. Діє Центр з підготовки та перепідготовки кадрів офіцерів, молодших фахівців, інших категорій військовослужбовців для служби у загонах морської охорони країни. Всього з початку року тут підготували 187 чоловік.
Підконтрольна загону дільниця розташована на стику трьох держав – України, Румунії та Молдови. Це накладає на нього особливу відповідальність щодо охорони та економічних інтересів країни. Довжина дільниці – 183 кілометри – від міста Рені до острова Зміїного.
На Дунаї найчастіші спроби контрабанди товарів. Так, буквально кілька днів тому було виявлено 7,5 тис. схованих у баржі пачок сигарет, які перевозилися з України до Болгарії. А на морській дільниці доводиться протистояти міжнародному браконьєрству. Нещодавно під час спільного з Ізмаїльським прикордонним загоном та Одеським загоном морської охорони рейду в українській економічній зоні припинили протиправну діяльність турецьких браконьєрів. Були затримані дві шхуни, конфісковано майже 50 кілометрів сіток. У доход державі надійшло тільки у результаті цієї операції близько 200 тисяч гривень. Це лише окремі епізоди, з яких і складається життя морських прикордонників, які продовжують справу батьків і дідів.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |