![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ТОРГІВЛЯ ПОЗИЦІЙ НЕ ЗДАЛА
За повідомленням Головного управління статистики в Одеській області, загальний обсяг продажу споживчих товарів, що формується роздрібною торгівлею і ресторанним господарством, іншими підприємствами і підприємцями через організовані і неформальні ринки, у січні – травні поточного року склав одинадцять з половиною мільярдів гривень.
У цьому обсязі більшість належить роздрібній торгівлі. Роздрібний товарообіг ресторанного господарства проти січня–травня 2009 року зменшився на 0,7 % і склав 300 мільйонів гривень. Товарообіг підприємств роздрібної торгівлі разом з ресторанним господарством – це 55 відсотків загального обсягу продажу споживчих товарів, або 6 мільярдів 300 мільйонів гривень у грошовому вираженні, що на 17 відсотків більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
ЛОГОПЕДИ ПОКИ ЩО В ДЕФІЦИТІ
На думку начальника Одеського міського управління освіти і науки Наталі Савельєвої, місцева влада розв’язує проблеми дітей, які не вимовляють літеру «р» або «сюсюкають». Щоб допомогти їм, відкрито спеціальні групи при дошкільних закладах.
Крім того, логопедів-дефектологів залучають до роботи безпосередньо у школах. Однак Н. Савельєва поскаржилася на брак кваліфікованих фахівців. Основна їх частина вже забезпечена роботою, що створює певні складнощі у плані залучення педагогів цього профілю до шкіл і дитячих садків.
У зв’язку із цим Наталя Савельєва звернулася до ректора Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Ушинського із проханням організовувати більше практики для майбутніх логопедів, яких готує вуз, щоб у подальшому вони могли успішно працювати з дітьми.
БЕЗ ПОДАТКІВ НЕМАЄ КУРОРТУ
Як повідомляє управління щодо зв’язків із громадськістю ДПА в Одеській області, в межах операції «Курорт» перевірено понад 600 суб’єктів господарської діяльності. Практично в кожному випадку було виявлено факти порушення податкового законодавства на загальну суму 7,8 мільйона гривень, з яких майже 7 мільйонів спрямовано до Держбюджету.
Крім того, під час перевірки складських приміщень промтоварного ринку «7-й кілометр» співробітники податкової служби вилучили товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 537 тисяч гривень. Загальна ж сума конфіскованих ТМЦ становить 641 тисячу гривень. Порушено 6 кримінальних справ, 322 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
РОБОТА НАД ПАМ’ЯТНИКОМ ТРИВАЄ
Переможець Міжнародного конкурсу на найкращий проект пам’ятника Ісааку Бабелю в Одесі московський скульптор Георгій Франгулян почав виготовлення форм для виливки монумента.
Початок робіт став можливим після того, як відома своїми соціальними і культурними проектами міжнародна організація АТ «ПЛАСКЕ» (Президент О. Платонов), яка є партнером Всесвітнього клубу одеситів, Одеського національного театру опери та балету, Одеського літературного музею, Національної бібліотеки імені Горького та інших, передала необхідну для початку робіт суму. Вона дорівнює третині загальної вартості пам’ятника і становить 135 тис. доларів США.
Як уже повідомлялося, загальна вартість композиції – 400 тис. доларів.
Оголошений Всесвітнім клубом одеситів всенародний збір коштів на пам’ятник Бабелю дав на сьогоднішній день 289 862 грн. З них 100 тис. пішло на преміювання переможців конкурсу. Решту, 189 862 грн (це близько 24 тис. дол. США), найближчим часом також буде перераховано на відповідний рахунок скульптора.
Нагадуємо, що затверджене міськвиконкомом місце установлення пам’ятника – на розі вулиць Ришельєвської та Жуковського, навпроти будинку, де жив письменник.
УВАГА – ОБМЕЖЕННЯ!
З метою збереження дорожнього покриття автомобільних доріг у період тривалої спекотної погоди (при температурі повітря 28 градусів і вище) Службою автомобільних доріг і Державтоінспекцією Одеської області впроваджено обмеження на проїзд великовантажного транспорту.
Воно стосується транспорту загальною масою понад 24 т або навантаженням на вісь понад 7 т, і діє з 8.00 до 22.00 години на автомобільних дорогах загального користування Одеської області.
ПОДОРОЖ УГЛИБ СЕБЕ
У Міській художній галереї відбулося відкриття арт-проекту Вацлава Юташ-Зюзіна «The trip»
У експозиції репрезентовані живописні роботи у жанрі портрета.
В основу концепції проекту лягло захоплення автора психологією. Ключовою ідеєю виставки є подорож углиб себе – «trip» (від англ. – подорож, кінцевим пунктом якої є самопізнання і саморозуміння). На думку художника, така рефлексія веде людину у глибину відчуттів, думок і свідомості.
Образи, зображені на полотнах В. Юташ-Зюзіна, відображують не форму (зовнішню видиму оболонку людини), а більшою мірою зміст (внутрішній стан).
Ширяївський район
ПРАЦЮЮТЬ ВИСОКОПРОФЕСІЙНО, СПОДІВАЮТЬСЯ НА КРАЩЕ
Тваринницька галузь ПСП «Маяк» є однією з кращих в області. У цьому заслуга незмінного директора сільгоспформування М. Захар’єва, зооветспеціалістів і всіх, без винятку, працівників двох молочнотоварних ферм, свиноферми і пташника, де утримується майже третина тваринницького поголів’я всього району.
Якщо говорити, наприклад, про виробництво м ’яса, то уже з початку року його продали близько 100 тонн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року продукції реалізовано на третину більше. На свинофермі, колектив якої ось уже понад три десятки літ очолює вмілий спеціаліст Тетяна Калашникова, відгодовуються 765 тварин вагою від 50 до 120 кілограмів. Для поголів’я налагоджений не лише якісний догляд і добре утримання, а й високопоживний, збалансований раціон.
— Зараз закупівельні ціни на свинину дуже знизились, — говорить головний зоотехнік «Маяка» Лідія Снісаренко. — За кожен кілограм живої ваги тварини отримуємо всього 10 гривень. Але навіть за таких цін, за попередніми розрахунками, отримуємо прибутку на кілограмові свинини 1 гривню 30 копійок. Зрозуміло, що це мізерні суми у порівнянні з минулим роком, та сподіваємося на те, що держава посприяє, аби ситуація на м’ясному ринку змінилась.
Красноокнянський район
ВІДРОДЖУЮЧИ ГАЛУЗЬ
Начальник управління ветеринарної медицини в Одеській області Павло Мельник відвідав районну ветеринарну лікарню, лабораторію ветсанекспертизи, провів зустріч з дільничними ветлікарями сіл Ставрового та Новосамарки, поспілкувався з жителями стосовно обслуговування та надання кваліфікованої допомоги фахівцями ветмедицини.
Як поінформувала головний спеціаліст відділу виробництва управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяна Шаблієнко, у межах цього візиту пройшла робоча нарада, в якій взяли участь голова райдержадміністрації Василь Арнаут та начальник управління ветеринарної медицини в Красноокнянському районі Микола Островський. Темою обговорення стали питання розвитку тваринництва, а саме: контроль за роботою фахівців, цінова політика на тваринницьку продукцію, заборгованість Балтського молокопереробного підприємства перед товаровиробниками, що складала на 01.06 поточного року близько мільйона гривень, профілактична робота та недопущення захворювання тварин на сказ, падежу поголів’я тварин, руйнувань тваринницьких ферм, що призводить до втрати робочих місць, скорочення виробництва тваринницької продукції.
Кодимський район
УНИКАЮЧИ НАДМІРНОГО КОНТРОЛЮ
Відбулася нарада з підприємцями району, під час якої обговорено проект Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Відзначалося, зокрема, що упродовж п’яти років передбачається побудувати сучасну сталу, відкриту і конкурентоспроможну економіку, сформувати професійну й ефективну систему державного управління, і зрештою – підвищити добробут громадян. Одним з пріоритетних напрямів діяльності держави є налагодження партнерських відносин між владою та підприємницькими колами. Тому важливий елемент такої політики – усунення надмірного контролю за господарською діяльністю та необґрунтованих підстав для здійснення заходів державного нагляду органами влади. Всім учасникам обговорення запропоновано вносити пропозиції до законопроектів, передусім — до Податкового кодексу України.
Іванівський район
НАЗВАНА ДРУГОЮ В УКРАЇНІ
Компанія «Філіпс Україна» та видавництво «Шкільний світ» за підтримки Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу учнівських та педагогічних робіт «Здорова планета – здоровий ти!».
На конкурс було надіслано 3107 робіт з 2358 шкіл, позашкільних та дошкільних закладів. З 35 творів, що надійшли на конкурс з Одеської області, відзначено лише одну роботу – учениці 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. з Калинівки Марії Лесів на тему: «Екологічні проблеми рідного краю» (вчителька Віра Федорівна Ульянова). За свою наукову працю дівчина нагороджена Дипломом конкурсу за друге місце у номінації «Учнівська».
Котовський район
ТЕАТР ПОЧИНАЄТЬСЯ З... БІБЛІОТЕКИ
У Котовську і у районі театру немає. Але ще у далеких 80-х при дитячій районній бібліотеці було організовано і дотепер діє ляльковий театр.
Із усіх видів театральних ляльок, пальчикових, рукавичних, тростинних, маріонеток, напільних, – тут зупинилися на роботі з рукавичними. На виставах-зустрічах з маленькими читачами бібліотекарі, вони ж і артисти, знайомлять дітей з казкою, провадять літературні ігри, вікторини, навчають правильно користуватися лялькою.
Уже протягом 30 років ляльковому театру раді у віддалених селах, куди самодіяльні артисти виїжджають разом зі своїми ляльками, декораціями, створеними власноруч, на гастролі.
Ананьївський район
НАСІЯЛИ КОНОПЕЛЬ....
В районі співробітниками РВ ГУМВС України в Одеській області провадиться операція «Мак-2010».
За оперативними даними, під час санкціонованого обшуку обійстя одного з жителів села Струтинки К. на присадибній ділянці було виявлено понад тисячу кущів коноплі. В будинку знайдено 10 кілограмів речовини рослинного походження світло-зеленого кольору, і встановлено факт передачі кількох грамів маріхуани 25-річному жителю Жеребкового. Можна сміливо припустити, що власник сировини займався наркоторгівлею. Але остаточну крапку у цій справі поставить слідство.
Також провадяться слідчі дії стосовно жителя села Кохівки, на городі якого росло близько 300 кущів снодійного маку. А цілу плантацію цієї рослини, що нараховувала 1,5 тисячі рослин, правоохоронці знешкодили в самому Ананьєві у володіннях 33-річного Т.
Йому також, згідно з діючим законодавством, загрожує відповідне покарання.
Роздільнянський район
«ЛЕЛЕКА», ЩО ПРИНОСИТЬ ... ОТРУЄННЯ
Хто отоварюється на одеському «Привозі», не могли не помітити продавців підробних алкогольних напоїв. Неодноразово товар, придбаний у них, ставав причиною гострих отруєнь, а то й летальних результатів. На жаль, виробництво такого пійла одержало поширення і в інших населених пунктах області.
Так, співробітники Державної служби щодо боротьби з економічними злочинами розкрили підпільний цех у Роздільнянському районі.
Напій виготовлявся під торговельною маркою «Квинт» – «Белый аист». Під час проведення санкціонованого обшуку правоохоронці виявили і вилучили 400 пляшок по 0,5 л з готовою продукцією, 200 одиниць порожньої тари, харчові барвники, ароматизатори і ключ для закручування пляшок.
Так званий «коньяк» виготовляли у старій дитячій ванночці. До спирту додавалися різноманітні харчові барвники і ароматизатори, отриману суміш розливали у тару і потім реалізовували населенню. Щодо цього факту порушено кримінальну справу.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. МАКСИМ’ЮК, І. ТРЕГУБЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, А. СТЕПАНОВА
На Кубок чорноморських портів
В Одесі під егідою Президента України Віктора Януковича та за підтримки облдержадміністрації у минулі вихідні стартувала Всеукраїнська регата крейсерських яхт «Кубок портів Чорного моря-2010», присвячена Дню працівників морського та річкового флоту України.
Заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков зачитав привітання Президента учасникам і організаторам змагань і побажав їм яскравих перемог.
Майже сорок гоночних суден беруть участь у змаганнях. Перегони проходять між Южним, Іллічівськом та Одесою. Закриття регати – 8 липня.
Анатолій ВАКУЛЕНКО
Остання перевірка готовності
На базі ПП «Астрея» Ананьївського району проведено семінар-нараду з приводу нинішньої жнивної кампанії. В обговоренні питання щодо якісного збирання хлібів взяли участь голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін, керівництво та провідні фахівці управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, різних районних служб, керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств.
Як відзначалося у районі жнивний лан займає близько 28 тисяч гектарів. На жаль, внаслідок складних погодних умов загинуло 3 відсотки озимих, зернових, а ріпаку з 4,3 тис. га залишилось до збирання лише 1,6 тис. га. Та, попри це, хлібороби доклали максимум зусиль, щоб отримати добрий урожай. Було внесено достатню кількість мінеральних добрив, посіви оброблялися гербіцидами проти бур’янів та фунгіцидами проти хвороб. Нині понад 100 комбайнів готові вийти в поле, а при залученні ще 16 агрегатів навантаження на машину складе 258 га. За сприятливих погодних умов зі збиранням планують впоратися за 14 робочих днів. Відзначалося також, що в господарствах району, з урахуванням вимог сучасних технологій, постійно оновлюється машино-тракторний парк. Торік, наприклад, було придбано 27 одиниць техніки, а з початку поточного року – 5 зернозбиральних комбайнів (з них 4 з 30% відшкодуванням за рахунок обласного бюджету), 3 трактори та 3 ґрунтообробні машини. Майже стовідсотково забезпечені господарства пально-мастильними матеріалами.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |