![]() |
|
![]() |
![]() |
ДУНАЙ
Минулого вівторка до Ренійського району знову прилетів міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. Він прибув до села Орлівки, де розгорнуто табір зведеного загону МНС, покликаного надати екстрену допомогу місцевому населенню у разі затоплення прилеглих територій водами Дунаю.
Міністр оглянув дамбу уздовж річки і автотрасу Рені – Ізмаїл. Фахівці Держкомітету водного господарства, що супроводжували
Н. Шуфрича, доповіли про ситуацію, яка склалася, і спробували змоделювати подальший розвиток подій на основі гідрометеопрогнозів. За станом на 6 липня, Дунай перевищив критичний рівень на 65 сантиметрів і досяг 6,15 м за Балтійською системою. Вода поглинула причали Ренійського порту і стала просочуватися на дорогу Рені – Ізмаїл.
Як повідомив начальник Дунайського басейнового управління водних ресурсів Іван Черой, аж до 10-11 липня можна очікувати незначного підвищення рівня води (на 1-2 см за добу), і у найгіршому разі річка підніметься до 6,3 м. Це вище верхньої кромки дамби, але лише на окремих ділянках. За словами І. Чероя, ці ділянки зміцнюють мішками з піском. Однак уже наступного тижня прогнозується зниження рівня води, причому Дунай буде падати стрімко – на 10 – 15 см за день. Слід підкреслити: І. Черой висловив упевненість у тому, що прориву дамби не буде.
ДНІСТЕР
Деякі електронні ЗМІ поспішили повідомити про затоплення території Біляївського району водами Дністра. Заступник голови Біляївської райдержадміністрації В'ячеслав Дигуляр, якого наш дзвінок застав безпосередньо на місці подій, повідомив:
– Справді, має місце підтоплення у самому райцентрі, але досить незначне – на тих низьких ділянках, які заливає щороку. Співробітники МНС зробили все можливе, щоб вода не потрапила до житлових будинків. Але те, що відбувається зараз, не можна і порівнювати з важкою ситуацією 2008 року.
Хочу роз'яснити ситуацію щодо села Яськи. Там також сталося підтоплення ділянок, але не водами річки, а підґрунтовими водами. Про прорив дамби не йдеться. Ґрунтові води піднялися і на острові Троїцькому, що утруднює збирання врожаю на сільгоспугіддях. Звичайно, люди незадоволені, проблеми у наявності, але вони вирішуються. Підстав для паніки немає.
В обласному управлінні МНС повідомили, що завезено 100 тонн глини для зміцнення дамби. Задіяно 6 одиниць техніки МНС і комунальних підприємств. Зокрема, у районі митного поста працює екскаватор для розчищення пропускних каналів. Станом на
7 липня, до критичного рівня переливу дамби залишається, на різних ділянках, від 90 до 130 см.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |