![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПІДПИСАНО ДОГОВІР
ПРО СПІВПРАЦЮ
У межах візиту до Одеси офіційної делегації міста-побратима Марсель (Франція) підписано двосторонню угоду про розвиток відносин між двома містами.
З боку Одеси документ підписаний секретарем міської ради Олександром Прокопенком, з боку Марселя – віце-мером Жаком Рокка Серра.
Як повідомив під час прес-конференції начальник управління міжнародних відносин, європейської інтеграції та зв’язків з одеською діаспорою Олег Долженков, міська влада зробить усе можливе, щоб усі проекти, які були запропоновані під час візиту делегації Марселя, були реалізовані.
– Я б хотів передати велику подяку усім прибулим до нас членам французької делегації, а також мерові Марселя панові Жану Клоду Годену, який є великим другом нашого міста. Від імені міського голови Едуарда Гурвіца я хотів би передати йому запрошення прибути на чолі делегації Марселя на святкування Дня міста, – сказав Олег Долженков.
У свою чергу, Жак Рокка Серра відзначив, що в межах підписаного договору про співпрацю планується створення комітету, який спостерігатиме за роботою між містами-побратимами. За його словами, договором передбачено розвиток співпраці у сферах економіки, освіти, культури, спорту.
ПРОГРАМА
СТРАТЕГІЧНОГО ЗНАЧЕННЯ
Розробку проекту програми інноваційного розвитку області на 2010 – 2020 роки розпочав Одеський регіональний центр інноваційного розвитку.
Найбільш пріоритетними його напрямами науковці вважають впровадження нових і відновлювальних енергоощадних джерел, розвиток мікроелектроніки, телекомунікацій, інших систем інформації, високотехнологічного агропромислового комплексу, будівництво і реконструкцію транспортних мереж тощо.
Розробники стратегічної регіональної програми запрошують до активної співпраці керівників підприємств, організацій, вчених – прикладників і теоретиків.
КУРСІВКИ ДЛЯ
ВЧИТЕЛІВ І МЕДИКІВ
В Одеській міськраді відбулося вручення путівок на оздоровлення працівникам сфери освіти і охорони здоров’я.
Як відзначила директор департаменту праці та соціальної політики міської ради Олена Китайська, Одеса – єдине місто в Україні, яке має різні види соціальної допомоги, фінансованої за рахунок свого бюджету.
– Торік місто виділяло кошти на путівки для педагогічних працівників, а цього року також понад 500 курсівок – медичним працівникам. І ця політика буде продовжена у майбутньому, – відзначила Олена Китайська.
Голова міської профспілкової організації «Освітянин Одеси» Валентина Коробко повідомила, що цього року для вчителів придбано 740 курсівок. Вона подякувала міській владі за те, що подібні акції в Одесі стали традицією.
Курсівки на лікування і оздоровлення виділено до трьох санаторіїв – «Лермонтовського», «Куяльника», ім. Горького.
«ПСЕВДОЕФЕДРИН»?
БЕЗ ПРОБЛЕМ
У результаті чергової перевірки фармацевтичної мережі було встановлено, що в аптеці по вулиці Махачкалинській, порушуючи всі правила продажу лікарських препаратів, зберігалися наркотичні речовини без необхідного обліку.
Мало того, вони реалізовувалися без рецепта лікаря. Усього з вільного продажу було вилучено 420 капсул препарату «Пара-Трал», 80 капсул «Залдіара» зі вмістом «трамадола», а також близько 3 тисяч пігулок «Актіфеда» і 4 тисячі пігулок «Зестри».
Усі вони містять наркотик «псевдоефедрин».
Усі препарати на суму 35 тисяч гривень відправлені на експертизу.
Саратський район
ХОЧА Й ПЕРЕШКОДИЛИ ДОЩІ
Ранні зернові в районі займають близько 75 тисяч гектарів. Заливні дощі останньої декади червня істотно знизили темпи збиральних робіт.
У наявності господарств 209 комбайнів. Крім того, зайнято понад 90 залучених машин. В основному, це сучасні агрегати іноземного виробництва, що забезпечують високу продуктивність.
У більшості господарств жнива все-таки практично завершені. За попередніми підсумками лідирують СВК «Дружба» із середньою врожайністю озимого ячменю 38 ц з га, ТОВ «Успенівське» – 32,9 ц, СВК «Рассвет» – 33,2 ц, СВК «Сергіївка» – 32,6 ц, ТОВ «Агропрайм» – 42,8 ц. Сьогодні багато господарств без зволікання готують ґрунт під чергову сівбу.
Арцизький район
ПІДГОТОВКА ДО
ЗИМИ У РОЗПАЛІ
Ключовим на останній сесії райради було питання щодо підготовки житлово-комунального і паливно-енергетичного господарства, а також соціальної сфери до роботи у осінньо-зимовий період.
Як відзначив, зокрема, Арцизький міський голова Юрій Михайлов, виступаючи з означеної проблеми, у плані підготовки до зими вже виконано певний обсяг робіт. Так, капітально ремонтуються дитячі садки № 4, 5, 7 (обсяги робіт – близько півмільйона гривень). Завершено капітальні ремонти на дахах багатоквартирних будинків по вулицях Інтернаціональній, Чкалова, Калмикова, Пушкіна.
700 тисяч гривень, виділених з обласного бюджету у вигляді субвенцій, освоєно на капітальному ремонті доріг по вулицях 28-го Червня, Орджонікідзе, Кірова, провулку Чехова. За рахунок міського бюджету лагодять шляхове покриття на вулицях Будівельників, імені Карла Маркса, Чкалова, Червоноглинській, Гагаріна.
Комісія з фахівців завершила складання дефектних актів по опалювальних котельних сьомого мікрорайону та Арциза – 2. Там розпочинаються ремонтні роботи, обсяг яких – 100 тисяч гривень. Чимало треба зробити, аби привести в порядок до осені водопровідні і каналізаційні мережі, доукомплектувати необхідною технікою комунальні підприємства, розпочати спорудження спортивного комплексу.
Овідіопольський район
ТЕНДЕНЦІЯ – ПОЗИТИВНА
В Овідіополі відбулася нарада робочої групи Одеської ОДА з керівниками райради і райдержадміністрації, структурних підрозділів центральних органів влади, сільськими, селищними головами.
Метою зустрічі був пошук шляхів наповнення районного бюджету і надання конкретних рекомендацій щодо їх реалізації.
Перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Н. Чегодар відзначила позитивні тенденції в районі щодо наповнення бюджету.
Білгород-Дністровський район
І СЕЛО МОЖНА СПЛАНУВАТИ
У Петрівській сільраді, починаючи з лютого, реалізується проект «Громада планує свою територію», що не має практичних аналогів в області. Нещодавно тут пройшла презентація схеми планування її територій, розроблена інститутом «УкрНДІцивільсільбуд».
Наприкінці червня під час проекту, що реалізується в межах фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і Фонду «Східна Європа», у Петрівці пройшов круглий стіл на тему «Планування села: пропозиції громадськості». Як з’ясувалося, частина сільських вулиць, сільський цвинтар і територія токовища перебуває за межами населеного пункту. У підсумку засідання круглого столу вирішено обійти усіх жителів села і зібрати найбільше число пропозицій щодо облаштування його територій.
Іванівський район
У МЕЖАХ ПРОЕКТУ ООН – ЄС
У Павлинці донедавна питною артезіанською водою були забезпечені лише жителі вулиці Першотравневої. Та справи зрушили у березні цього року, коли село долучилося до проекту ООН і ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Нині від водонапірної башти водогін завдовжки 2,7 км прокладено по вулицях Степовій і Новій. Голова органу самоорганізації сільського комітету Павлинки
Л. Непотенко повідомила, що цими днями здійснено перевірку нового водогону. Робота, яку виконали працівники ТОВ «Агрошляхбуд», – якісна. Тепер на черзі – підключення до водогону жителів цих вулиць. Лідія Михайлівна також подякувала відділу економіки райдержадміністрації, що взяв на себе функції координатора і консультанта при втіленні цього проекту, став своєрідною ланкою між сільським комітетом і співробітниками Проекту ООН – ЄС, згідно з умовами якого половину вартості робіт оплачує власне Проект. Свої частки внесли також бюджети сільради, району та жителі згаданих вулиць.
Ренійський район
НОВОГО ГОЛОВИ НЕ БУДЕ
Після призначення голови Ренійської районної ради Володимира Чумаченка на посаду голови райдержадміністрації депутатським корпусом керує Наталя Воронова, яка стала виконувачкою обов’язків голови райради.
Як доповів на останній сесії районної ради голова бюджетної комісії Василь Гончарук, від одного з депутатів в усній формі надійшла пропозиція обрати нового голову райради. Цю пропозицію було розглянуто на засіданні двох комісій, які дійшли висновку, що недоцільно обирати нового голову, оскільки вже 31 жовтня відбудуться чергові вибори до органів місцевого самоврядування.
ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ОБЛАСНОЇ
ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ СТЕПАНА ОЛІЙНИКА
Відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою відзначення найбільш вагомих здобутків сучасної літератури, популяризації сатирико-гумористичних творів українських письменників та поетів:
1. Встановити обласну літературну премію імені Степана Олійника та затвердити Положення про неї (додається).
2. Розпорядження набирає чинності з дня опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації
Е. МАТВІЙЧУК
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОБЛАСНУ ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ СТЕПАНА ОЛІЙНИКА
1. Обласна літературна премія імені Степана Олійника (далі – Премія) присуджується Одеською обласною державною адміністрацією з метою відзначення найбільш вагомих здобутків сучасної літератури, популяризації сатирико-гумористичних творів українських літераторів.
2. Премія присуджується один раз на два роки за номінацією: високохудожній сатирико-гумористичний твір.
3. Твори на здобуття Премії подаються авторами до 1 серпня 2010 року, а з 2011 року до 1 березня Одеській обласній організації Національної спілки письменників України.
4. Лауреата Премії визначає журі, яке утворюється наказом начальника управління культури і туризму Одеської облдержадміністрації. Кандидатури на розгляд журі вносяться Одеською обласною організацією Національної спілки письменників України. Журі приймає рішення шляхом голосування. Рішення журі оформляється протоколом.
5. Лауреат Премії відзначається дипломом та грошовою нагородою в сумі 5000,0 грн. (п’ять тисяч) за рахунок видатків, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію програми розвитку базової мережі закладів культури і мистецтва Одеської області на 2008 – 2011 роки.
6. Премія присуджується розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації на підставі подання управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації за протокольним рішенням журі.
7. Порядок та строки вручення Премії визначаються управлінням культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації.
Заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації М. ПУНДИК
7 липня – професійне свято працівників природно-заповідної справи
Захищаючи природу
7 липня в Україні відзначають одне з наймолодших професійних свят – День працівника природно-заповідної справи, встановлений Указом Президента України 629/2009 від 18 серпня 2009 року за вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.
Станом на 1.03.2010 року в Україні визначено 7607 територій та об’єктів природно-заповідного фонду площею 3268 тис. га, що становить 5,4% від території держави.
Широку мережу природно-заповідних територій, до якої увійшли унікальні природні комплекси причорноморських лиманів, дельт Дунаю та Дністра утворено і в Одеській області. Найбільшими з об’єктів природно-заповідного фонду Одещини, загальна площа яких складає близько 90 тис. га, є Дунайський біосферний заповідник, Нижньодністровський національний природний парк, національний природний парк «Тузлівські лимани» та регіональний ландшафтний парк «Тилігульський». Ці заповідні території є місцем розповсюдження багатьох рідкісних рослин та тварин, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку та до списку Міжнародної спілки охорони природи.
Крім охорони природних комплексів, їх збереження та раціонального використання природних ресурсів заповідники, національні та ландшафтні парки виконують також інші важливі функції – екологічну-просвітницьку та рекреаційну. У цих об’єктах створені спеціальні туристичні маршрути та екологічні стежки, які щорічно відвідують десятки тисяч людей.
Бажаємо сил, наснаги та вагомих здобутків у шляхетній справі збереження унікальної природи рідної України для наступних поколінь!
Вітаємо з професійним святом працівників природно-заповідної справи!
Редакція «Одеських вістей»
Млини на чумацькому шляху
Враховуючи рекомендації геральдичної колегії при обласній раді, на пленарному засіданні чергової, тридцятої, сесії Іванівської райради ухвалено остаточне рішення щодо символіки району.
Основна гербова фігура – чумак на возі, наповненому мішками з сіллю, до якого впряжений віл. У правому верхньому куті – три вітряні млини жовтого кольору, у лівій нижній частині – гілочка акації.
Є також на гербі колосся у поєднанні з соняшниками.
Це – символи району, що характеризують його історичні традиції, природні особливості, господарську спрямованість.
Прапор Іванівського району – це полотнище з трьома вертикальними смугами: зеленою, жовтою, синьою.
Роман КІР’ЯК, в.о. начальника організаційного відділу виконавчого апарату районної ради
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |