ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЛЕГКО ДУТИ В ВУВУЗЕЛУ
08.07.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 75(21116) / Тираж: 8525

Знаєте, яке сьогодні наймодніше слово у світі, що однаково звучить на всіх мовах? Вувузела. Це дудка південноафриканських аборигенів, у яку всі охочі дують на чемпіонаті світу з футболу в ПАР. Росіяни, читала, вже налагодили виробництво власних вувузел. Кажуть, на них є попит— модно. Хоча сам предмет примітивний і нічого путнього, окрім гучного звуку, який ріже вуха, й не дає. Головне — не треба знати ноти, не потрібен навіть музичний слух: бери та дуй! Аби виходило як гучніше. Не чули: хтось з наших уже купив патента на виробництво чи бодай продаж вувузел?

До речі, лінгвісти в усьому світі почали фіксувати нові значення цього чудернацького слова, яке дедалі активніше набуває нового змісту: багато галасу з нічого.

До чого це я? Та так, взагалі про життя...

Усі ми переживаємо за земляків-підтопленців. Зливи наробили лиха: рівень води у Дунаї продовжує підніматися, загрожуючи безпеці людей та їхньому майну. Під час апаратної наради в облдержадміністрації її учасники заслухали повідомлення начальника управління з питань надзвичайних ситуації та у справах захисту населення ВІД наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Олександра Міхєєва, Він, зокрема, сказав, що за останню добу (йдеться про час з 4 по 5 липня) рівень води на території Рені піднявся на 7 см, в Ізмаїлі — на З см. І це ще не межа для стихійних потоків. Найголовніше для нас – не допустити прориву дамби. За інформацією посадовця, на іі укріплення вже пішло 6307 кубометрів ґрунту: роботи тривали цілодобово, та через дощі тимчасово були призупинені.

Коментуючи оприлюднену інформацію, голова ОДА Едуард Матвійчук, який провів апаратну нараду, сказав, що необхідно наполегливо продовжувати всіма силами нарощувати дамбу задля того, щоб у жодному разі не допустити її прориву.

Йшлося на засіданні і про справи фінансові. Начальник обласного фінуправління Марина Зінченко повідомила, що за перше півріччя Одещина зібрала до зведеного бюджету 7,5 млрд. грн., що перевищує минулорічний показник аж на 27%. Тобто планові показники виконано на 93,2%. Недобрали до плану через те, що бюджет міста Одеси виконується тільки на 78,3%.

Добрий ріст грошових зборів, не раз наголошувалося під час засідання, став можливим в основному завдяки пожвавленню роботи митної служби, хоча на веб-сайті ОДА чомусь сказано (цитую дослівно): «значною мірою ці показники були досягнуті за рахунок виконання програми обласної державної адміністрації по роботі з районами області, запровадженої головою Одеської обласної адміністрації Едуардом Матвійчуком. Ця програма передбачає наведення порядку у сплаті за землю та виплаті заробітної платні».

Керівництво області має за мету найближчим часом підписати меморандум із 15 найбільшими ринками області, Його підписання, зазначалося, дозволить захистити, найперше, підприємців, які там працюють, а також вирішити цілу низку інших питань, у тому числі й фінансових.

Вкотре говорили й про кураторство керівників структурних підрозділів облдержадміністрації над районами, Едуард Матвійчук звернувся до підлеглих з дорученням надати графіки їх робочих виїздів. На місцях чиновники приділятимуть увагу земельним питанням, заборгованості із заробітної плати, підготовці до опалювального сезону, а також легалізації виплат зарплат,

«Конвертов быть не должно!», — резюмував голова ОДА. і додав: «Нам необходимо навести порядок в районах, остановить ту машину безвластия, которая развивалась и функционировала пять лет, и повернуть ее в другую сторону — в сторону государства и людей. Если на протяжении многих лет власти не было в области, то в районах об этом даже не хочется говорить. Сейчас необходимо работать над тем, чтобы существовала ощутимая вертикаль власти, которая исходит от Президента и доходит до районов».

Великим злочином назвав керівник області заборгованість із заробітної плати. Він запевнив, що після 18 липня будуть отримані статистичні дані щодо сум заборгованості, після чого буде проведена нарада в присутності всіх боржників, на яку запросять правоохоронні органи та ЗМІ. Едуард Матвійчук, як варіант, запропонував винним продати свої дорогі машини та розрахуватися з людьми. Нагадаємо, на сьогодні заборгованість із виплат заробленого склала майже 62 мільйони гривень.

Голова ОДА висловив доволі амбітну пропозицію з приводу того, що середній розмір заробітної плати по області до кінця цього року мусить зрівнятися з середнім по державі, тобто збільшиться десь на 150—170 гривень. Нині вона саме на стільки є нижчою порівняно з багатьма іншими регіонами держави.

Ну а як цього досягатимуть? А про це не повідомляють. Критика, погрози, залякування та амбітні заяви. Все. Де свіжі думки, сміливі рішення, цікаві ініціативи? Прийшли до влади нові люди, яких мусить, даруйте, аж розпирати від бажання зробити наше життя кращим і навіть веселішим. Великим гуртом повірили в зміни на краще, віддавши свої голоси за цю політичну силу та за її лідера.

Погодьтеся: за силу, а не за гучномовець, приставлений до влади на обласному рівні. І покритикувати новопризначене начальство наче й незручно, бо то наче сам себе по голові влупиш: ми ж ніби й заодно були, разом хотіли й хочемо кращої долі для громади.

А взагалі-то мене як журналістку майже з чвертьстолітнім досвідом роботи в ЗМІ, яка останніх років з 15 добросовісно висвітлювала роботу обласної державної адміністрації, останнім часом непокоїть питання доцільності проведення таких нарад. Ми ж ратуємо за економію бюджетних грошей, нібито врізаємо, де тільки можна, А хтось підраховував, у скільки бюджету обходиться одне таке засідання? Якщо економити, то економити на всьому, а не вибірково. Люди приїздять з районів, гонять до Одеси машини з водіями, витрачають бензин, дорогоцінний час, оформляють відрядження, протирають штани (може, на комусь й останні)... У яку копійку бюджету стає бодай робота кондиціонерів, які впродовж години, а коли й довше, провітрюють таку немаленьку залу? А чим компенсувати час журналістів, які приходять на засідання, сподіваючись нарешті почути щось путяще? І це тільки мова про щотижневу апаратну нараду. Перелік масових заходів за участю чиновників нею далеко не обмежується.

Скільки задурно гається часу, який люди, роботу котрих оплачує громада, тобто кожен з нас, могли б використати справді на вирішення нагальних справ на місцях, замість того, щоб трясти організми до Одеси? Тим більше, що в районах часто буватимуть керівники структурних підрозділів ОДА, тож на місцях люди, напевно, будуть поінформовані, що й де у нас робиться та як житимемо далі.

Все це запросто можна було б проводити в режимі селекторних нарад, І дешево, і сердито. Якщо ж комусь із посадовців з районів закортить помилуватися образом Едуарда Матвійчука, то варто зайти на сайт ОДА, де не так давно призначений посадовець представлений сотнями фото а різних ракурсах, А заради цікавості та порівняння зайдіть на сайт Президента держави та зверніть увагу на те, настільки скромно та толерантно там подається фотоматеріал.

Не знаю... Якщо під час апаратних нараді надалі продовжуватимуть товкти воду в ступі, то попрошу редактора більше не посилати мене на такі заходи.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту