![]() |
|
![]() |
![]() |
В ІА «Контекст-Причорномор'я» відбулася інтернет-конференція з народним депутатом України від Блоку Литвина, першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергієм Гриневецьким на тему «Місцеві вибори та актуальні проблеми розвитку регіону». Щоправда, сам виступ Сергія Рафаїловича більше нагадував передвиборну агітацію за Народну партію. Формат спілкування передбачав, що нардеп відповідатиме на запитання не лише журналістів, а й читачів сайта інформагентства.
За словами Сергія Гриневецького, вибори для політичної системи України — це завжди випробування. «В усіх демократичних країнах регулярно проводяться вибори: місцеві, парламентські, президентські, чергові, дострокові, але тільки у нас виборче законодавство змінюється з такою калейдоскопічною швидкістю, що не обізнаному в тонкощах громадянину легко заплутатися», — зауважив він.
Сповнюється 20 років з часу прийняття Декларації про державний суверенітет України — документа, який, на думку народного депутата, став основою державності. Разом із тим, за словами Сергія Рафаїловича, залишаються проблеми з Основним Законом. «Для того, щоб Конституція була гіршою, її потрібно постійно покращувати», — процитував відомого польського публіциста Мечислава Шаргана, додавши, що ми чітко дотримуємося саме цього принципу.
Встати на ноги і гармонійно розвиватися Україні, на думку Сергія Гриневецького, не дають кілька факторів. По-перше, не був вироблений цілісний і стратегічний план розвитку країни. По-друге, так і не відбулася структурна реорганізація економіки держави з урахуванням регіонального фактора. По-третє, за 20 років ми і не наблизилися до формування національної ідеї. Всі ці пункти втілити в життя, за словами народного депутата, не вдалося через дисонанс між політичними цілями та економічними реаліями.
Повертаючись до виборів, варто зазначити, що, за словами народного депутата, остання реформа виборчої системи стала поштовхом до ідейного розколу країни — відбулася надмірна політизація місцевих рад, а це почало гальмувати реалізацію ефективної та сильної регіональної політики. «Місцеві вибори 2010 року, на думку ініціаторів, повинні сприяти «зшиванню» країни, деполітизації місцевого самоврядування, перетворення його в дієвий інститут захисту інтересів територіальних громад», — зазначив Сергій Гриневецький.
Кілька інтернет-питань були присвячені політичній ситуації в Одесі, зокрема резонансним скандалам та претендентам на посаду міського голови. «Мені здається, якщо нинішній мер Едуард Гурвіц не знайде спільної мови з центральною владою, будуть вжиті екстраординарні заходи, так званий «столичний варіант». Якщо знайде — усі питання знімуться самі по собі. Багато що залежить і від питання, яке сьогодні гостро стоїть у Верховній Раді: «Хто буде висувати у мери?» У першому варіанті законопроекту про місцеві вибори—тільки політичні партії. На мій погляд, таким чином ми чітко політизуємо місцеві ради», — зазначив Сергій Рафаїлович.
Досить цікаво Сергій Гриневецький уникнув чіткої відповіді на прохання дати оцінку роботи Партії регіонів після її приходу до влади на Одещині. «Партія регіонів прийшла до влади в країні — й оцінювати потрібно ситуацію в країні. Іде побудова управлінської вертикалі, яка могла б ефективно працювати. Будь-яка ефективна вертикаль може підкріплятися тільки конкретними справами через фінансування», — сказав він і нагадав про важкий спадок, який отримала нинішня влада.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |