![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Нафта венесуельська – прибуток україно-білоруський
Переробка другої партії венесуельської нафти обсягом 80 тисяч тонн, доставленої через Одеський морський торговельний порт, здійснюється на Мозирському заводі Республіки Білорусь.
Світлі фракції, отримані із заокеанської сировини, переважно постачаються до України.
У цілому ж, Міністерство транспорту і зв’язку оцінює прибуток української сторони від транзиту залізничним транспортом венесуельської нафти через територію України у 120 – 130 мільйонів доларів США.
На військових полігонах – студенти
У Військовому інституті Одеського національного політехнічного університету розпочалися навчальні збори зі студентами випускного курсу факультету підготовки офіцерів запасу.
Упродовж всього липня понад 800 вихованців цього навчального закладу на практиці вдосконалюватимуть раніше отримані навички під час польових занять, що відбуватимуться на базі окремого батальйону управління штабу Південного оперативного командування, а також 28-ї окремої гвардійської механізованої та 79-ї аеромобільної бригад Сухопутних військ ЗС України.
Як поінформував заступник начальника інституту з виховної роботи полковник Сергій Пальчик, це своєрідна кульмінація всього терміну навчання, що має наочно засвідчити рівень військової та фізичної підготовки кожного з випускників.
Як і в попередні роки, студенти живуть у казармах військових частин, на базі яких проходять заняття, та у комплексі відпрацьовують практичні питання, пов’язані з аспектами тактичної, вогневої, стройової, фізичної, тактико-спеціальної та військово-спеціальної підготовки.
Зокрема, навчальною програмою передбачається проведення взводних та ротних тактичних навчань з елементами ведення умовного наступального й оборонного бою, виконання контрольних вправ стрільб, стрибків з парашутом, водіння бойової техніки та порядок десантування на ній у складі відділень, а також багато інших питань, спрямованих на якісне засвоєння військових дисциплін.
За роки існування факультету на його кафедрах успішно опанували повний курс навчання та поповнили резерв вітчизняного офіцерського корпусу понад 2 тисячі студентів.
І Сталлоне зокрема
Американський актор Сильвестр Сталлоне («Рембо», «Роккі») має намір відвідати Перший міжнародний одеський кінофестиваль, який відбудеться з 16 по 24 липня. Про це повідомила медіа-координатор форуму Марія Безрук.
За її словами, Сильвестр Сталлоне, у якого є українські корені, стане почесним гостем форуму. Марія Безрук відзначила, що попередню згоду артиста вже отримано. Передбачається, що йому під час урочистого відкриття буде вручено спеціальний приз «За внесок у комедійне кіно». Крім того, на фестивалі чекають і висхідну зірку французького кінематографа Луїзу Бургуен, яка зіграла головну роль у новому фільмі Люка Бессона «Неймовірні пригоди Аделі».
Як уже повідомляли «ОВ», також очікується участь Володимира Машкова, Сергія Соловйова, Еммануїла Віторгана, Рутгера Хауера, Йоса Стеллінга і багатьох інших цікавих акторів і режисерів. Додамо, що в межах кінофестивалю пройдуть ретроспективи фільмів Федерико Фелліні та комедій Одеської кіностудії, спецпокази, демонстрація кінострічки «Броненосець Потьомкін».
Іванівський район
Хлібній базі – друге життя!
Голова райдержадміністрації Н. Бянова відрекомендувала колективу «Хлібної бази № 77» нового керівника. Наказом Державного комітету з матеріальних ресурсів директором цього підприємства знову призначено Леоніда Бондаря.
Три роки тому, коли політична доцільність переважала над таким поняттям як професіоналізм, Л. Бондаря було звільнено з посади керівника хлібної бази. За цей час тут змінилося сім директорів, базу то приєднували, то від’єднували від Куліндорівського КХП. Словом, таких тяжких часів елеватор ще не зазнавав.
Витягти підприємство з ями і поставити його на шлях стабільності – таке нелегке завдання у нового керівника. Колектив елеватора вірить у Бондаря, довіряють йому й сільгоспвиробники та закупівельники зерна. Увесь район з надією спостерігатиме за одужанням підприємства, від діяльності якого значною мірою залежить наповнення місцевого бюджету.
Літо для школи – не тільки відпочинок
У закладах освіти триває поточний ремонт приміщень. Із районного бюджету на підготовку шкіл до нового навчального року виділено 96 тисяч гривень.
На ці кошти лагодяться комунікації, їдальні, спортивні зали. Окрім майстрів, залучились до робіт батьки – вони допомагають у ремонті класних та лабораторних приміщень.
Упорядковуються й шкільні подвір’я. З метою урізноманітити та здешевити харчування в закладах освіти сіл Богунового, Гудевичевого, Калинівки, Конопляного, Михайлополя, селища Радісного та Петрівки (школа №1) на пришкільних ділянках учителі разом з учнями вирощують овочі.
Ренійський район
Готуємося до зими
На розвиток об’єктів соціально-культурного призначення виділено півмільйона гривень.
За словами першого заступника голови Ренійської райдержадміністрації В’ячеслава Мамалиги, з районної скарбниці цього року будуть спрямовані 337 тис. грн на ремонт бюджетних установ, зокрема, на вдосконалення систем опалення і водопостачання шкільних і дошкільних закладів, а також на придбання медобладнання. Крім цього, на поточний ремонт шкіл з бюджету планується виділити близько 50 тис. грн, тобто більше, ніж торік. Питання підготовки району до зими розглянуто на останній сесії районної ради.
Білгород-Дністровський район
Символ єднання – Калиновий гай
Стає традицією відзначати різні свята і знаменні дати в унікальному місці біля села Монаші, названого Калиновим гаєм, де навесні цього року з ініціативи райдержадміністрації посаджено понад 500 кущів калини і саджанці різних порід дерев.
Відзначаючи, наприклад, нещодавні свята – День Конституції, День молоді та День держслужбовця, усі представники трудових колективів і сільських громад, що приїхали сюди, сформували три квіткові алеї: дружби, юності і миру.
Над цим потрудилися делегації з Монаш, Широкого, Олексіївки, Маразліївки, Великомар’янівки, Старокозачого.
Крім того, у День Конституції в Крутоярівській школі були розбиті барвисті клумби у вигляді двох державних прапорів – українського і молдовського (основне населення – молдавани), переплетені хлібним колоссям.
Овідіопольський район
Зачарував берег Овідія
Вже вдруге живописці України та Польщі провели спільний пленер «Берег Овідія».
Їхні нові твори народжувалися у розлогому степу між Чорним морем та Дністровським лиманом. Багато картин художники на знак вдячності подарували гостинним господарям, які, своєю чергою, пообіцяли, що на основі цього зібрання вже поточного року буде створено в Овідіополі музей сучасного мистецтва. Об’єктами творчого натхнення майстрів пензля були і лишаються мальовничі морські і лиманські береги у районі Санжейки, Грибівки, Кароліно-Бугазу, Роксолан, фактурна Білгород-Дністровська фортеця. Крім того, протягом декади художники мали можливість обмінюватися думками про напрями сучасного живопису, його естетичні складові, зустрічатися і вести зацікавлені розмови з сільською інтелігенцією.
Як вважає автор проекту «Арт-туризм» Галина Лєкарєва, «Берег Овідія», що вже стає традиційним, може слугувати добрим прикладом до організації подібних міжнародних пленерів у інших мальовничих куточках Одещини. Скажімо, поблизу садиби Курисів у Петрівці Комінтернівського району, не кажучи вже про дельту Дунаю, Савранські та Кодимські ліси.
Теплодар
Якщо немає бабусі
60 тисяч гривень для оздоровлення дітей запланувала виділити з міського бюджету мерія Теплодара.
Як говорить заступник міського голови Зоя Зубкова, зараз йдеться про конкретну підтримку близько 50 дітей. Це вихідці з малозабезпечених родин, сироти, які не мають традиційної можливості поїхати на канікули до бабусі у село.
Тому, відповідно до затвердженої місцевої програми, укладено кілька договорів з таборами у Затоці, Грибівці та інших курортних зонах, які підходять теплодарським дітям за виховною метою, а виконкому – за ціною.
Певні привілеї встановлені і для особливо обдарованих дітей, згрупованих у Будинку творчості. Для інших відкрито три табори, де їм забезпечено дворазове харчування, екскурсії, поїздки до моря, ігри, спортивні змагання.
Інформаційну добірку підготували:В. Козюра, В. Діордієв, Є. Низов, А. Бондарева, М. Васильченко, Т. Гурічева, В. Кітік
Вшановували кооператорів
Минулої суботи в районному Будинку культури було з самого ранку людно і гамірно. Адже на запрошення голови Фрунзівської райспоживспілки Світлани Косюк та голови профкому Валентини Созанської зібрались працівники та ветерани споживкооперації, аби відзначити своє професійне свято. Привітати їх завітали голова Одеської облспоживспілки Іван Негода, його заступник (до речі, фрунзівчанин) Олександр Паровенко, представники райради і райдержадміністрації, колеги з сусідніх районів.
Як відзначалося у виступах, кооперація покликана працювати для задоволення матеріальних і духовних потреб людини, вона була і буде невичерпним джерелом економічного поступу суспільства.
Відзначали також, що незважаючи на труднощі, які переживає кооперативний рух, він вистояв, вижив і почав поступово, але впевнено розвиватися. У Фрунзівському районі вже 14 років очолює споживспілку Світлана Косюк. Саме її невичерпна енергія, підприємницька кмітливість та винахідливість, неабиякі організаторські здібності втримали кооперацію району на плаву. Старання та зусилля Світлани Григорівни не залишились непоміченими, і за багаторічну, сумлінну працю, високий професіоналізм її нагороджено Почесною грамотою Укркоопспілки та іменним золотим годинником. Загалом, того дня не залишився без уваги та подарунку жоден член і ветеран споживчої кооперації району. Запрошені мали змогу насолодитися чудовим концертом, який підготували для них аматори районного Будинку культури.
Вікторія МАЙНИЧ, Фрунзівський район
Прес-конференція
Заповідники теж треба захищати
Свою прес-конференцію начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Анатолій Яцков присвятив Дню працівника природно-заповідної справи, який уперше відзначається у нашій країні. За підтримки профільного Міністерства вийшла у світ книжка «Природно-заповідний фонд України». А облрада та облдержадміністрація допомогли видати книжку «Природно-заповідна спадщина Одещини».
Природно-заповідних об'єктів в області налічується сто двадцять. Шістнадцять із них мають державне, а сто чотири – місцеве значення. Загальна площа, яку вони займають, становить 4,41% території області (по Україні середній показник майже у два рази вищий – 8%).
До 1 січня 2011 року належить оформити документи на усі об'єкти природно-заповідного фонду області. Поки що вони оформлені тільки на 65 із них. Основна маса «безпаспортних» перебуває на території Одеси.
Анатолій Володимирович підкреслив, що дбайливе ставлення до природи – це єдиний шанс зберегти сто дев'яносто чотири види рослин і триста вісімдесят два види тварин, які належать до зникаючих і охоронюваних.
Відповідаючи на запитання про долю Куяльницького лиману, начальник управління нагадав, що присвоєння цій території статусу території природно-заповідного фонду допоможе усім зацікавленим сторонам зберегти унікальну водойму.
Серед основних завдань дня сьогоднішнього – пошук коштів на утилізацію небезпечних відходів, що накопичилися на Одещині. З цією метою доведеться попросити тридцять п'ять мільйонів гривень із Державного і п'ятсот шістдесят тисяч – з обласного бюджету.
Світлана МАРШИНА
Фінішувала 10-та ювілейна
Позавчора в Одесі в клубі «ІТАКА» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців і призерів Х ювілейної Всеукраїнської відкритої регати крейсерських яхт «Кубок портів Чорного моря-2010». Кубки і медалі вручали заступник голови Одеської обласної ради Георгій Арабаджи, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков, голова обласної федерації вітрильного спорту Юрій Воробйов. Приза «Абсолютна швидкість» удостоєний екіпаж яхти «Маестро» (капітан О. Сташкевич), за «Найкращий виправлений час» – яхта «Маестро» (капітан С. Петров). Обоє з Одеси.
Переможці груп розташувалися у такому порядку:
1 група – «Капричіо» (Одеса – капітан Сергій Бурда);
2 група – «Форос» (Херсон – капітан Володимир Ковальов);
3 група – «Одісей» (Одеса – капітан Сергій Кисельов);
4 група – «Ленгранд» (Одеса – капітан Василь Ніколенко);
5 група – «Ланжерон» (Южне – капітан Натан Гонопольський);
6 група – «Маестро» (Одеса – капітан Сергій Петров);
7 група – «Маестро» (Одеса – капітан Олег Сташкевич).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |