![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергова робоча поїздка Саратським районом заступника голови Одеської обласної ради Георгія Арабаджи почалася зранку. Відвідуванню намічених населених пунктів передувала зустріч із працівниками апарату і головою Саратської райради Іваном Райновим. Під час півгодинної розмови Георгій Іванович звернув увагу працівників ради на актуальні питання реформування місцевого самоврядування, бюджету, газифікації району, комунального господарства, особливості майбутніх виборів.
Розповідаючи про формування обласного бюджету наступного року, Георгій Арабаджи підкреслив:
– Основна мета візиту спрямована на формування обласного бюджету наступного року. Із проханням про інвестиції до облради звернулося багато сільських і селищних голів. Наше завдання – наочно переконатися в необхідності фінансування тих або інших заявлених об’єктів. Потім, з урахуванням фінансової напруженості, визначити головні пріоритети.
Плідно заступник голови облради попрацював у селі Введенці, розташованому за 24 км від райцентру. З недавнього часу воно стало відомим завдяки початку відродження колишньої Тамурської обителі – духовного центру Бессарабії з середини XIX століття, а також пам’ятки архітектурного зодчества і містобудування – Храму Введення Пресвятої Божої Матері, що входить до національної скарбниці держави. Цього року цій церкві, що зберегла безліч предметів старовини, виповнюється сто років. Головними визначними пам’ятками храму є справжні ікони афонського письма, дерев’яний хрест із двоглавим орлом, дарований жителям Введенки російським царем Олександром III за вибудувану тут у 1888 році обитель милосердя, меморіальна дошка з іменами творців храму, установлена у рік його заснування, предмети церковного начиння.
Торік облрада виділила Введенській сільраді 600 тисяч гривень для благоустрою доріг. Гроші у сумі 100 тисяч гривень також перераховані на реставрацію Храму Введення і 50 тисяч для облаштування будинку милосердя. Сьогодні нова асфальтна дорога закільцювала християнські святині Введенки, куди часто приїжджають прочани з різних куточків України. Це Храм Введення Пресвятої Богородиці з іконами, що мироточать і кровоточать, Храм Покрова і Храм Усіх Святих, у підземній частині якого поховані 13 священиків, які служили у Введенці. Є в селі й інше шановане місце самітництва двох праведників поблизу джерела, що забило знову через 100 років у наші дні.
Заступник голови облради Георгій Арабаджи разом з головою Саратської райради Іваном Райновим, Введенським сільським головою Юрієм Чернишовим і настоятелем храму батюшкою Михайлом оглянув хід реконструкції храму, ознайомився з подальшими проектами робіт, що потребують фінансової підтримки обласної ради.
– Ми сподіваємося на допомогу облради, – говорили селяни, які проходили повз храм, – розповідають, що Георгій Іванович є великим шанувальником історії рідного краю. І вміє добувати гроші з бюджетів різного рівня. Приклад тому – його енергійна робота у сусідньому Арцизькому районі, де завдяки старанням Арабаджи виконано багато соціальних проектів, звершено безліч добрих благодійних справ.
Візит до Кулевчі, одного з найбільших сіл Саратського району, став наступним пунктом поїздки заступника голови облради. Перш ніж зустрітися з Василем Комаровим, керівником перспективного районного СВК «Росія», за допомогою якого останнім часом значно зміцніла соціальна сфера села, Георгій Арабаджи поцікавився роботою сільради, оглянув нещодавно споруджений пам’ятник засновникам села Кулевчі, відремонтовану за допомогою обласного бюджету сільську школу, відреставрований за допомогою СВК Будинок культури. У дитячому садку, якому, за словами Кулевчанського сільського голови Микити Статирова, вкрай необхідна допомога облради, за рахунок сільського бюджету вже на чверть замінено старі дерев’яні рами на металопластикові. Крім того, як уточнив голова Саратської райради Іван Райнов, дитячому садку потрібна термінова заміна старих зношених котлів на сучасні, з енергоощадними технологіями. Торік облрада допомогла цьому дитячому садку цілком замінити труби водоводу і водовідведення на нові, виділивши 49 тисяч гривень. Сьогодні кулевчанці знову просять сприяння депутатів облради.
Під час ознайомлення зі станом справ у СВК «Росія» Георгій Іванович оцінив високі врожаї цього господарства, яке зібрало в минулому році 10% від загального врожаю району. Сьогодні у цьому СВК 9360 га сільгоспплощ. Навіть після минулого дощового червня озимі поля в «Росії», як і горохові, чисті, без найменших ознак бур’янів. Урожайність озимої пшениці з 1700 га склала 31,5 ц з га. Торік тут збирали по 26 ц гороху з гектара. У нинішньому планують одержати по 20 ц. Георгій Арабаджи побував на дозрілих озимих полях і особисто переконався, як важко працюють трудівники полів у непередбачуваних погодних умовах нинішнього літа. Адже після багатьох заливних дощів чорнозем виявився «непрохідним» навіть для людини, не кажучи про важку техніку. Оцінивши відмінний стан виноградників, заступник голови облради відвідав винзавод господарства, «визволений» нещодавно з оренди.
– Помітно, що у Кулевчі люди люблять землю, а земля любить людей, – підбив підсумок Георгій Іванович. – Господарство, у якому при фонді зарплати у півмільйона гривень трудиться 493 особи, на пай видають дві тонни зерна і натуроплату, утримує, по суті, решту чотири із лишком тисячі, населення села. Таке господарство, де трудиться команда однодумців, де виражена системна робота, можна впевнено назвати успішним і перспективним. Втішно, коли приїжджаєш у село і спостерігаєш добре взаєморозуміння сільського голови і керівника базового господарства. Таке село має безсумнівне майбутнє.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |