ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЮАНСИ ЗАКОНОТВОРЧОЇ СТАТИСТИКИ
10.07.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 76-77(21117-21118) / Тираж: 8525

Із 20 законів, прийнятих протягом червня 2010 року, лише один був ініційований діючим урядом. Про це свідчать аналіз законодавчих підсумків роботи Верховної Ради, проведений експертами Лабораторії законодавчих ініціатив, повідомляє сайт цього аналітичного центру.

Всього за минулий місяць було схвалено 20 законів, 13 з яких уже набули чинності. А ще у червні вступили в дію 9 законів, ухвалених у травні. Найбільше прийнятих законів—десять — стосуються галузевої політики, чотири — спрямовані на удосконалення правової сфери, три — регулюють питання економіки, два торкаються соціальної політики й один — інформаційної.

Найпродуктивнішим суб'єктом законодавчої ініціативи виступили народні депутати — за місяць було підтримано 11 законопроектів парламентарів. Також Верховна Рада ухвалила 9 урядових законів, з яких 6 були ініційовані ще урядом Юлії Тимошенко (три галузеві і два у сфері економічної політики, ще один регулює правову політику) і 2 — урядом Віктора Януковича, який діяв у 2006 — 2007 роках (обидва стосуються галузевої політики). Діючим урядом був ініційований лише один ухвалений парламентом законопроект: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо митного оформлення товарів, призначених для підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

Одностайність прийняття рішення парламентські фракції продемонстрували під час голосування за три законопроекти: «Про внесення зміни до пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони родючості ґрунтів» (ініціатор — фракція Партії регіонів), «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи)» (ініціатори — фракції БЮТ та «НУ — НС»), «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо врегулювання порядку визначення розміру аліментів)» (ініціатор — фракція БЮТ).

Найчастіше «Против підтриманих в цілому Верховною Радою висловлювалися представники фракції «Наша Україна— Народна самооборона» (17 непідтриманих законопроектів з 20 ухвалених). Вартим уваги є той факт, що фракція БЮТ не підтримала п'ять із шести схвалених парламентом законопроектів, ініціатором яких виступив Кабінет Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко. Представники фракції Комуністичної партії не підтримали лише 2 законопроекти: «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про дипломатичну службу» (щодо регламентування правового статусу та порядку присвоєння дипломатичних рангів) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду в галузі зв'язку».

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту