![]() |
|
![]() |
![]() |
Не припиняється в Україні обговорення проекту нового Податкового кодексу. У четвер така дискусія, з ініціативи міської та обласна організацій роботодавців, відбулася й в Одесі. Підприємці поставили перед собою завдання: не допустити прийняття документа в нинішньому вигляді.
У розробці нового Податкового кодексу Одеська обласна організація роботодавців брала участь не один рік. Але, як зазначив голова І7 правління Леонід Шемякін, більшість пропозицій не враховані, Як наслідок, на перше читання винесли документ, у якому абсолютно не взяті до уваги реалії сьогодення, в тому числі у вітчизняній та світовій економіці.
Проект кодексу є незбалансованим в частині рівноправної відповідальності держави перед бізнесом і написаний, насамперед, на користь податкової служби. Голова правління міської організації роботодавців Юрій Шендеровський відзначив, що попередньо підприємці просили, аби в розробці цього проекту не брали участі працівники податкової, але, як виявилося, саме вони й визначали основні положення документа.
Найбільше підприємців не влаштовує положення, в якому уряд України пропонує великому бізнесу зниження ПДВ і податку на прибуток. Все б нічого, але такий «подарунок», як підкреслив Леонід Шемякін, стане можливим за рахунок малого та середнього бізнесу, який приносять у жертву, скасувавши єдиний податок. Таким чином, Кабмін зменшить список видів підприємницької діяльності.
Неприпустимим, на думку підприємців, є обов'язкове використання на ринках касових апаратів. У такому випадку повністю втрачається смисл поняття «ринок», адже фіксована ціна не дає можливості уступати вартість товару покупцям, а отже, людям вигідніше відвідувати супермаркети, ніж базари. З великими магазинами ринки в цій ситуації просто не зможуть конкурувати...
Податковий кодекс, крім усього, мав вирішити й ще одну велику проблему України: робочі місця. Однак у новому проекті не має жодної мотивації підприємствам для їх створення. «Де працюватимуть люди?» — риторично запитували бізнесмени під час обговорення.
Хвилює їх і така проблема: борг держави перед бізнесом із виплати ПДВ складає приблизно 20 мільярдів гривень. Повертати їх держава збирається шляхом випуску на цю суму податкових облігацій, тим самим позбавивши підприємства обігових коштів. Таким чином виходить, що бізнес надає державі безвідсотковий кредит.
Підприємці сподіваються, що ці та інші проблемні моменти кодексу Кабмін почує та врахує. Сьогодні Федерація роботодавців України як соціальний партнер уряду продовжує працювати в цьому напрямку. Беручи участь у роботі групи під керівництвом Сергія Тігіпка, вона внесла понад 150 пропозицій, з яких 40 уже враховані у підготовці проекту до другого читання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |