ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
13.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 73(4055) / Тираж: 23655

Одеса

ІМПОРТ ПЕРЕВАЖАЄ НАД ЕКСПОРТОМ

Як повідомляє Головне управління статистики в Одеській області, провідним економічним партнером регіону серед країн СНД сьогодні є Молдова.

Так, з початку поточного року простежується збільшення як експорту товарів до цієї країни (майже на 30 відсотків проти минулого року), так і імпорту – на 55 з лишком відсотків. Переважно експорт товарів був сформований за рахунок поставок нафти та продуктів її переробки, чорних металів та виробів з них, алкогольних і безалкогольних напоїв, механічних, електричних машин, фармацевтичної продукції, мила та мийних засобів. Основними статтями імпорту товарів до регіону є поставки алкогольних і безалкогольних напоїв, скла та виробів з нього, чорних металів, полімерних матеріалів та пластмаси.

РІК В’ЯЗНИЦІ ЗА МІЛЬЙОН

Правоохоронними органами встановлено два випадки несплати до бюджету податків на суму понад 10 мільйонів гривень.

За даними обласного управління податкової міліції, у першому випадку 50-річний директор приватного підприємства ухилився від сплати податків у сумі 6 мільйонів 745 тисяч гривень, використовуючи фіктивні документи. Аналогічним шляхом «заощадило» 3 мільйони 229 тисяч гривень ПП, що займається оптовою торгівлею. Його 39-річного директора звинувачують у сприянні «невстановленим особам, які організували ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах з використанням фіктивного підприємства».

Обидві справи порушено за однією і тією ж статтею Кримінального кодексу – «Ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах». Передбачене за це покарання – позбавлення волі на термін від 5-ти до 10 років, а також конфіскація майна і заборона на обіймання певних посад (після звільнення) на термін до 3 років.

КНИЖКУ НА ПЛЯЖ МОЖНА НЕ БРАТИ

Першу в країні пляжну бібліотеку відкрито на 16-й станції Великого Фонтану під егідою програми «Книги і сонце».

Некомерційну ідею втілено в життя громадською організацією «Рух «Вперед!». Бібліотека, що працює щодня безпосередньо на пляжі «Золотий берег», дозволяє будь-кому з відпочивальників провадити дозвілля з книжкою, а відтак – з користю. Організатори вважають, що тут же в подальшому набуде розвитку і буккросинг, тобто обмін книжками, що сьогодні вельми популярний на Заході.

Комінтернівський район

У ФОНТАНЦІ – ЗАГРОЗА ЗСУВУ ҐРУНТУ

Відповідальні працівники Комінтернівської районної держадміністрації відвідали сільську раду Фонтанки для обговорення проблем, що можуть виникнути у мешканців в результаті зсуву ґрунту.

На зборах, в котрих взяли участь сільський голова В. Мовчан та ініціативна група громадян на чолі з депутатом Комінтернівської районної ради О. Голопотелюком, обговорено питання подальшого безпечного проживання мешканців ряду вулиць цього села.

Справа в тому, що несприятливі інженерно-геологічні умови узбережжя Фонтанки, офіційно зафіксовані у відповідному рішенні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, створили загрозу для мешкання громадян по вулицях Шевченка, Луговій, Набережній, де лінія зсуву ґрунту знаходиться на відстані 5 – 10 м від будівель. Згідно з інвестиційною угодою, укладеною між ДП «МАККЕНЛІ» та Фонтанською сільською радою, вищезгадане підприємство взяло на себе зобов’язання щодо здійснення заходів відселення мешканців будинків із зсувонебезпечної зони. Останніми проведено грошову оцінку житла, за котрою ДП «МАККЕНЛІ» повинно запропонувати рівноцінне. На жаль, угода носить лише формальний характер: протягом 4 років підприємством не складено жодного договору з жителями зсувонебезпечної зони, хоча на цій території розташовано 38 будинків.

Матеріали з даної проблеми в найстисліші строки будуть передані на розгляд постійної комісії обласної державної адміністрації, яку очолює заступник голови ОДА О. Малін, для прийняття відповідних рішень.

Южне

ПРИЙНЯЛИ НАЙБІЛЬШЕ СУДНО

Біля причалу порту Южного побувало найбільше за всю історію підприємства судно – балкер «Sealink Majesty».

Довжина балкера – близько 300 метрів, ширина – майже 50 метрів, дедвейт – 180 тис. тонн, максимальне осідання – понад 17 м. Судно прийняло на борт 119 тисяч тонн залізорудного концентрату. У результаті чого його осадка досягла 14 м, максимально можливих у порту.

Проведення балкера через канал здійснили буксири портового флоту. Далі курс – на Керч для дозавантаження на рейді.

Роздільнянський район

АВТОМОБІЛІСТАМ НА РАДІСТЬ

Завдяки виваженій, аргументованій спільній позиції райради і райдержадміністрації та за сприяння депутата обласної ради О. Вовка, з обласного бюджету району виділено додатково мільйон 900 тисяч гривень.

Дотацію спрямовано на фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, ремонтом, реконструкцією і утриманням автомобільних доріг комунальної власності Роздільнянської міської, Гаївської, Виноградарської, Кам’янської, Кучурганської, Кіровської та Єгорівської сільських рад. Отож, наболілу проблему зрушено з мертвої точки і автомобілісти сподіваються, що найближчим часом дорогами району можна буде їздити швидше, зручніше та безпечніше.

Рені

ЧЕРГА ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Останній відомчий дитячий садок Ренійського порту «Чебурашка» передається до спільної власності територіальних громад району.

За словами начальника райвідділу освіти Тетяни Ботіка, ще у 2009 році було одержано згоду Мінтрансзв’язку на передачу цього об’єкта району. Сесія Ренійської райради дала відповідну згоду і своїм рішенням створила «Дошкільний навчальний заклад загального розвитку ясла-сад «Чебурашка» Ренійської районної ради Одеської області». Після процедури передачі з районного бюджету на газифікацію цього садка та реконструкцію котельні буде спрямовано 100 тис. грн. У перспективі планується відремонтувати кілька груп і збільшити контингент, адже за останні роки з 14 груп були задіяні лише 8. Розширювати дошкільний заклад необхідно у зв’язку з тим, що зараз у місті Рені на черзі до дитячих садків стоять 85 чоловік.

Іванівський район

БЮДЖЕТНІ КОШТИ – НА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Цього літа у 19 пришкільних таборах при кожному навчальному закладі оздоровлено 1705 дітей. З районного бюджету на дані заходи виділено 70 тис. грн.

Згідно з вимогами відповідної програми, кошти спрямовано на харчування дітей-сиріт, дітей-інвалідів, а також тих дітей, які позбавлені батьківського піклування, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вихідців з багатодітних та малозабезпечених сімей. Вистачило грошей і на харчування учнів 1–4 класів, талановитих та обдарованих дітей. Для оздоровлення були також задіяні спонсорські кошти.

З метою поліпшення охорони здоров’я дітей поновлено медичні аптечки навчальних закладів на суму 4150 грн. Задля естетичного виховання та ознайомлення з історичними й архітектурними пам’ятками, протягом червня організовано та проведено 14 екскурсійних поїздок до Умані, Одеси, Южного. У ЗОШ І-ІІІ ст. села Білка пройшов відкритий футбольний турнір, в якому взяли участь 4 команди з навчальних закладів району. А ось команда картингового клубу селища Радісного взяла участь у відкритому чемпіонаті Балти з фігурного водіння картів, де здобула призові місця у всіх номінаціях.

Овідіопольський район

З’ЯВИТЬСЯ УКРАЇНСЬКА АНТАЛІЯ?

У районі відбувся розширений семінар-тренінг на тему: «Стратегічне планування розвитку: проблеми і перспективи», який ініціював голова райдержадміністрації М. Жидков.

У ньому взяли участь учені, сільські і селищні голови, секретарі місцевих рад, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ, організацій.

Актуальність навчання окреслили простою тезою: для гармонійного та інтенсивного розвитку потрібно визначити мету і напрям руху. Живий інтерес викликала пропозиція знайти те, що вигідно вирізняє саме цей район від інших. Серед пропонованих найперспективнішим визнано варіант «Овідіопольський район – українська Анталія», який має на увазі розвиток курортної зони (Санжейка – Грибівка – Кароліно-Бугаз), розширення туристичного та готельного бізнесу, вирощування сільгосппродукції для забезпечення овочами та фруктами закладів курортної зони, створення маршрутів «зеленого туризму», використання можливостей Дністровського лиману тощо.

Голова райдержадміністрації запропонував сільським та селищним головам до 10 вересня поточного року розробити стратегію для кожної територіальної громади, винести її на обговорення людей і остаточно сформувати стратегічний план розвитку на 3 роки. Після узгодження і відповідного оформлення План буде затверджено сесією місцевої ради і взято до обов’язкового виконання.

Біляївський район

ПІД ПІДПИСКУ ПРО НЕВИЇЗД

Як повідомила прес-служба МВС в Одеській області, співробітники УБЕЗ разом з колегами із СБУ під час оперативного відпрацьовування зупинили у селі Маяки автомобіль «шевроле-авео».

Під час обшуку салону під сидінням було виявлено поліетиленовий пакет з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору. Вага пакета склала близько 1,5 кілограма. За словами водія – 41-річного місцевого жителя, вилучена у нього речовина є маріхуаною, яку він купив за 800 гривень у громадянина Молдови і зберігав для особистого вживання.

Затриманого відпустили під підписку про невиїзд. Тепер вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками статті 309 КК України «Незаконне зберігання наркотичних засобів».

Фрунзівський район

МІСТКОСТІ З ХІМІКАТАМИ ПРОТЕКЛИ

Як повідомляє голова Південноукраїнської екологічної спілки Валерій Осипов, майже десяток місткостей з отрутохімікатами, що зберігаються на складі у Затишші, протекли.

За його словами, законсервовані хімікати перебувають просто неба і цього літа, не витримавши високої температури, протекли. Потерпілих поки що немає, але еколог упевнений, що якщо не вжити термінових заходів, не уникнути біди.

– Ще п’ять градусів такої спеки і станеться екологічна катастрофа, – стверджує він.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, А. БОНДАРЕВА, А. СТЕПАНОВА, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА

Діти – наша спільна турбота

Під таким девізом в області триває благодійна акція сприяння молодим матерям, особливо із малозабезпечених сімей, зініційована Асоцією жінок Суворовського району Одеси.

У її рамках благодійники нещодавно завітали до Березівки. Серед них – голова цієї громадської організації Клавдія Шикіна, котра є членом президії обласної Асоціації жінок та президії обласного Товариства Червоного Хреста (ТЧХ); Тамара Бармич, голова обласного ТЧХ; а також член ради Товариства, підприємець Людмила Мазур, яка забезпечує усім необхідним немовлят, що народилися в обласній лікарні.

Гарні подарунки підготувала менеджер фірми «Белла» Анна Матвєєва: близько 60 кг гуманітарної допомоги зі Швейцарії – дитячі речі для новонароджених.

Людмила БОГУСЛАВСЬКА

Море з ароматом кави

У затишному арт-кафе «Чайка» (ріг вул. Лейтенанта Шмідта і В. Арнаутської) розмістилася виставка одеських художників В'ячеслава Подобєда і Костянтина Зарицького «Summertime».

Незвичайною любов'ю пронизані морські краєвиди, написані у спокійній ненав'язливій манері, що підкреслює ледве вловиме умиротворення. Марини художників внутрішньо пов'язані з імпресіонізмом. Картини дихають романтикою. Інакше й бути не може, до цієї стихії неможливо ставитися байдуже. Своєю постійною мінливістю вона є благодатним ґрунтом для тих, хто її прагне відобразити.

Пляжі, стрімчасті береги, рибальські човни і яхти. Легка, як морський бриз, печаль у прибережних сценках, а ще обрій – чарівна лінія, що поєднує море і небо...

Автор: Олексій ІВАНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту