ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
УКРАЇНСЬКИЙ ПОЛІТИКУМ
13.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 73(4055) / Тираж: 23655

ВОЛОДИМИР ЛИТВИН ЗАКРИВ ШОСТУ СЕСІЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин закрив шосту сесію парламенту шостого скликання.

За час роботи сесії було проведено 71 пленарне засідання, обговорено 761 питання, проведено три парламентські слухання. Депутати виконали такі основні завдання, як призначення нового складу Кабінету Міністрів, ухвалення Державного бюджету на 2010 рік, Програми соціально-економічного розвитку України на 2010 рік, закону про засади внутрішньої та зовнішньої політики, нової редакції Бюджетного кодексу та ряду інших важливих документів. Законопроекти були переважно економічної, політичної, правової проблематики, а також галузевого розвитку.

На доопрацюванні в комітетах знаходиться 1273 законопроекти.

Голова Верховної Ради нагадав, що з 12 по 16 липня народні депутати працюють в округах і комітетах, а 16 липня у Верховній Раді о 10 годині розпочнеться урочисте засідання парламенту з нагоди ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

Відповідно до статті 83-ї Конституції України чергова, сьома сесія Верховної Ради шостого скликання розпочнеться у вівторок, 7 вересня 2010 року.

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ВИБОРИ ДО МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Верховна Рада ухвалила закон про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, за який проголосувало 259 народних депутатів.

Відповідно до цього закону змінюється виборча система, за якою обиратимуться депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також обласних, районних, міських, районних рад, з пропорційної на змішану (мажоритарно-пропорційну) виборчу систему.

Зокрема, передбачено, що вибори депутатів Криму будуть проводитися за змішаною системою, відповідно до якої половина від кількості депутатів відповідної ради обиратиметься за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, а також області, району, міста чи району в місті. Окрім того, передбачено, що половина від кількості депутатів відповідної ради обиратиметься за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється відповідно територія Автономної Республіки Крим.

Закон також визначає, що вибори депутатів сільських, селищних рад проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідного села чи селища.

Закон також визначає, що чергові місцеві вибори призначаються не пізніше, ніж за 60 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів. Окрім того, відповідно до закону, виборчі блоки місцевих організацій політичних партій вилучені з числа суб'єктів виборчого процесу на місцевих виборах. Також цим законом змінено порядок формування виборчих комісій, порядок висування кандидатів у депутати. Кандидата на посаду мера може висувати лише політична партія.

До другого читання народні депутати вилучили із даного закону статтю 143, яка передбачала вносити грошову заставу для участі у місцевих виборах.

Відповідно до цього закону, 31 жовтня 2010 року відбудуться вибори до усіх місцевих органів влади, крім виборів Київського міського голови, а також виборів до Київської і Тернопільської обласних рад.

Автор: Укрінформ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту