ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
15.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 74(4056) / Тираж: 23655

Одеса

ДО УРОЖАЮ – БЕЗ НАЛЕЖНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Цими днями «Одеські вісті» повідомили, що в області зібрано перший мільйон тонн хліба. А як зберігається цей безцінний дар?

За даними прес-служби територіального управління Державного комітету промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду в Одеській області, під час перевірок виявлено тисячу 214 порушень законодавства на 36 зернопереробних та зернозаготівельних підприємствах.

На більшості з них не у повному обсязі створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Обов'язки інженерів з охорони праці виконуються працівниками за сумісництвом. Тільки на третині перевірених підприємств функціонує пожежна сигналізація. Не всі машини і механізми обладнані засобами захисту, та й ті не відповідають вимогам нормативно-правових документів.

І У МІСТІ Є ЗЕМЕЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Одесити, які не мають документів на земельні ділянки під своїми будинками, повинні звернутися до міськради. Про це під час робочої наради з керівниками органів самоорганізації населення повідомив начальник відділу регуляторної політики юридичного управління міськради Дмитро Бурдін.

За його словами, у кожного власника нерухомості є не тільки право на неї, але й обов'язки. Перший обов'язок – упорядкувати правові документи на нерухомість і зареєструвати її в установленому порядку у міському БТІ. При цьому він відзначив, що у багатьох городян виникає психологічна проблема при оформленні ділянок.

«Люди думають, що вони вже є власниками ділянок, якщо вони там уже живуть кілька десятків років і мають якісь довідки. Але за радянських часів власників землі не було. Земля видавалася людям тільки у користування»,– підкреслив Дмитро Бурдін і додав, що 25 грудня 2009 року виконком Одеської міськради ухвалив рішення, відповідно до якого затверджено тимчасовий порядок узгодження прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних і садових будинків з господарськими будівлями і будівлями, спорудженими без дозволу на будівництво. Порядок поширюється на об'єкти, які споруджувалися фізичними особами у період з 5 серпня 1992 року до 1 січня 2008 року. Заяви власників самовільних будинків площею до 200 квадратних метрів і господарських будівель площею до 100 квадратних метрів розглядають райадминистрації. Вони видають відповідні розпорядження про прийняття в експлуатацію об'єктів і видають довідку. Довідку про прийняття в експлуатацію самовільно побудованих будинків площею понад 200 квадратних метрів видає управління архітектури і містобудування Одеської міськради на підставі рішення виконкому міськради.

ДЛЯ ПОВНОГО ПОРЯДКУ – ПЛЮС СТО ЧОЛОВІК

Зі вчорашнього дня для охорони громадського порядку на маршрути патрулювання в Одесі додатково виходять 100 військовослужбовців спеціально-моторизованого полку міліції Південного територіального командування Внутрішніх військ МВС України.

Це – молоді солдати, призвані навесні на строкову службу. Вони пройшли курс молодого бійця у навчально-польовому центрі, вивчили теоретичну, бойову, фізичну і спеціальну підготовку та стажування несення служби щодо охорони громадського порядку на маршрутах патрулювання у місті.

Відповідно, зі вчорашнього дня, на маршрути патрулювання виходять додатково 30 піших військових нарядів міліції.

Розвід на самостійне несення служби щодо охорони громадського порядку військовослужбовців Внутрішніх військ Південного територіального командування МВС України було проведено вчора на Олександрівському проспекті, біля пам'ятника загиблим міліціонерам.

ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ШТУРМУ БАСТИЛІЇ

Учора біля колонади Воронцовського палацу відбулося світлове граффіті-шоу на честь святкування Національного дня Франції.

Облога та взяття Бастилії 14 липня 1789 року – одне з ключових подій в історії людства, оскільки стало символом свободи. Французи відзначають цей день як найголовніше національне свято. У Парижі 14 липня за традицією відбулися військовий парад, бали, тематичні вечори та концерти... Завершилося свято грандіозним феєрверком.

День взяття Бастилії святкують у всьому світі.

Цього року його відзначили і в Одесі.

Після світлового граффіті-шоу у супроводі українських та французьких діджеїв, музичним доповненням свята став виступ французької групи «AGALOPS» та презентація проекту «KAFFEIN».

ЗА УНІКАЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

Як повідомляє прес-служба Одеського морського торговельного порту, фахівці «Судноверфі «Україна», що входить до складу підприємства, застосували унікальну технологію ремонту головної силової установки під час роботи на суховантажі «DALINA».

Не вдаючись у подробиці, скажемо, для того, щоб розібрати суднову машину і відремонтувати рамкові підшипники колінчастого валу, були виготовлені спеціальні пристосування.

Унікальну за складністю роботу виконав слюсар Володимир Сауленко з 42-річним досвідом ремонту суднових механізмів. Він вручну за спеціально виготовленим фальцвалом з високою точністю обробив «постелі» підшипників.

ДОПОМАГАЮТЬ МАТЕРІАЛЬНО

Як повідомив директор Одеського цирку Олексій Купін, Кабінет Міністрів України у цьому році виділив 2,5 мільйона гривень на його утримання.

За словами керівника, ці кошти розподілятимуться на зарплату співробітникам, закупівлю корму для тварин і на поточний ремонт. Олексій Купін також відзначив, що виділювані суми надалі, можливо збільшуватимуться. «Ми ж не знаємо, скільки у майбутньому коштуватимуть вода, газ і тепло», – підкреслив він. І додав, що мінімальна зарплата співробітників Одеського цирку відповідає мінімальній зарплаті у країні – 869 гривень.

ЮНІ БЛАГОДІЙНИКИ З «МОРЯНИ»

Протягом літа художні колективи центру дитячої творчості «Моряна» Приморського району Одеси провели чимало благодійних концертів.

Як повідомляє культорганізатор установи Світлана Чернишова, вони були бажаними гостями у центрі реабілітації дітей-інвалідів, санаторії «Одеса», на заходах, присвячених збору коштів для знедолених дітей, що провадилися на Дерибасівській, Думській площі, у Будинку офіцерів.

А концертна програма, нещодавно репрезентована у Всеукраїнському болгарському культурному центрі вокальним ансамблем «Стартайм» (керівник Тетяна Звіздун) і хореографічним «Мрія» (керівник Наталя Лапченко), стала своєрідним звітом з нагоди п’ятиріччя з дня створення обох колективів, що дружать між собою. Незважаючи на такий юний вік, ансамблі досягли чималого. Так «Мрія», брала участь у всеукраїнських, обласних та міських конкурсах «Перлина півдня», «Калинка», «Золота амфора». На останньому, юні танцюристи стали володарями першого, другого і третього місць.

«Стартайм» за цей час був учасником міжнародних конкурсів «Сергіївські зорі», «Південний експрес», «Сузір’я моря», «Берлінська перлина», де завжди визнавався одним з найкращих.

Фрунзівський район

ЖНИВУЮТЬ У НЕПРОСТИХ УМОВАХ

Часті дощі не дали змоги сільгоспвиробникам району вчасно розпочати збирання хлібів, істотно погіршивши стан посівів. Так, на більшій частині площ озимого ячменю колос поник до землі, поліг та почорнів горох. Деякі ділянки зернових та зернобобових заросли бур’янами.

Все це значно уповільнило темпи збирання. В багатьох господарствах вимушено змінили тактику жнив – від прямого комбайнування перейшли на роздільне збирання. В окремих випадках провадиться десикація з тим, щоб знищити бур’яни. Усе це позначилося на врожайності, що на сьогодні ледве перевищує 20 центнерів з гектара.

Ананьївський район

ЗРОСТЕ БЮДЖЕТ, ПОМЕНШАЄ ПРОБЛЕМ

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто важливі питання щодо подальшого соціально-економічного розвитку району. Широко обговорено питання підготовки закладів освіти до нового навчального року, основну доповідь зробив начальник відділу освіти РДА Михайло Колойденко.

Членів та учасників колегії зацікавив стан забезпечення навчальних закладів району молодими спеціалістами. За даними доповідача, у 2010 році п’ятьом випускникам було дано направлення на навчання: 4 отримали їх до Балтського педагогічного училища та один – до Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. До шкіл прийшло працювати 4 молоді спеціалісти.

Новогеоргіївського сільського голову Миколу Кучерявого цікавило питання відкриття при Новогеоргіївській ЗОШ І-ІІІ ст. дошкільного закладу. Відділ освіти над цим питанням працює, але складність його вирішення полягає у тому, що під час будівництва приміщення школи були допущені порушення. Через це взимку там не можна досягти необхідного температурного режиму. Досить гостру дискусію викликала проблема відкриття дитсадків у селах району та охоплення дітей дошкільною освітою. Приміщення колишніх колгоспних дитсадочків ще збережено, і сьогодні органи місцевого самоврядування повинні взяти їх на свій баланс. Звісно, для відкриття необхідні кошти, над чим і повинні працювати сільські голови.

Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін з цього приводу наголосив, що питання матеріально-технічного забезпечення закладів освіти району має два шляхи вирішення, а саме: в одному випадку, необхідно продовжувати роботу з оптимізації мережі навчальних закладів, але доведеться скорочувати робочі місця, а цього допустити не можна. В іншому випадку, реальнішому, – він принесе більше користі, необхідно працювати над наповненням районного бюджету та бюджетів сільських рад, що дасть змогу вирішити проблемні питання.

Миколаївський район

ГОЛОВНЕ – ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ РАЙОНУ

Голова районної державної адміністрації Олександр Чорний провів розширену нараду з керівниками органів місцевого самоврядування, відділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ.

Обговорювалися питання, що стосуються забезпечення життєдіяльності району. В першу чергу торкнулися злободенної теми – наповнення бюджетів всіх рівнів. Зокрема, було зроблено аналіз використання земель та стану оформлення договорів оренди за користування земельними ділянками. Йшлося також про легалізацію робочих місць та заробітної плати, хід збирання зернових культур, підготовку шкіл до нового 2010-2011 навчального року та закладів медицини, культури до роботи в осінньо-зимовий період.

З порушених питань свої міркування висловили начальник фінансового управління райдержадміністрації В. Владімирова, начальник Миколаївської МДПІ Л. Старник, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Н. Колібаба, начальник відділу Держкомзему у Миколаївському районі О. Назарко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації С. Рош, ряд інших керівників.

На завершення головою райдержадміністрації були дані відповідні доручення щодо усунення недоліків та прискорення розв'язання гострих проблем.

Роздільнянський район

ДАРУЮТЬ ЗЕМЛЯКАМ НАТХНЕННЯ

Десятилітній ювілей відзначила нещодавно філія Роздільнянського центру творчості дітей та учнівської молоді у Кучурганах – хореографічна студія «Натхнення».

Створена і по сьогодні керована талановитим молодим педагогом і хореографом Наталею Сикаченко, вона швидко стала одним з улюблених творчих колективів кучурганців. Концерти за участю студійців завжди збирають повну залу і супроводжуються щирими оплесками. «Натхнення» неодноразово ставало призером та переможцем всеукраїнських та обласних мистецьких фестивалів і конкурсів, з успіхом виступало на сцені кримського міжнародного дитячого центру «Артек».

А всього за десять років до чарівного світу танцювального мистецтва долучилося понад 600 кучурганских дітей. На їх рахунку – п’ятдесят хореографічних композицій. Сьогодні в студії – півсотні талановитих хлопчиків і дівчаток.

Балта

ПРОЧИТАНЕ – В ІЛЮСТРАЦІЯХ

Центральна районна бібліотека вирішила продемонструвати художні таланти своїх молодих читачів. На виставці «Молодь окрилена мистецтвом» було репрезентовано картини вихованців мистецького класу педагога Балтської ДШМ С. Пінкіної.

Юні художники Уляна Салатян, Олександр Асауляк, Влада Чусова, Олексій Гонтар і ряд їхніх ровесників, а також студентка Наталя Ступак відобразили світ у різнобарв'ї, гармонії пензля і голки. Якщо роботи учнів вражають своєю безпосередністю, то полотна Наталії Ступак зачаровують майстерністю виконання. Особливо вишита картина «Гейша», «Пейзаж» (поєднання малюнку і вишивки), «Роксолана» (аплікація соломкою).

Виставка із... сміття

В арт-центрі Олександра Коробчинського відбулася презентація проекту німецького художника Ха Шульта «Археологія майбутнього».

На презентації показано кілька людських фігур із сміття, зроблених з відходів сучасної цивілізації (старих комп'ютерних запчастин, консервних банок, різноманітної пакувальної тари). У серпні поточного року художній проект «Trash people» (майже тисяча фігур, зроблених із сміття) буде виставлено біля пам'ятника дюку Ришелье, на Потьомкінських сходах. На думку Ха Шульта, ці роботи відображають дійсність і символізують сучасне людство, яке забруднює нашу планету. Люди живуть у вік сміття: виробляють величезну кількість сміття, і самі згодом стають сміттям.

– Ми не можемо змінити світ, але можемо акцентувати увагу на проблемах. І зараз питання екології ще актуальніші, ніж раніше, – відзначив Ха Шульт.

Подібні акції відбулися у Римі, Парижі, Москві, у Нью-Йорку, у Пекіні та в інших містах світу.

Є. НИЗОВ

«Форсаж» для справжніх профі

Сьогодні в усіх охочих є можливість відпочити у нічному клубі «Форсаж» не тільки від літньої спеки, але й утішитися від шоу, яке хвилює уяву.

Адже тут відбудеться четвертий відбірковий тур всеукраїнського чемпіонату флеїр-барменів «Planet Z – FLAIR OPEN», де кращі бармени країни продемонструють свої програми і гідно репрезентують себе і своє місто у протистоянні справжніх професіоналів.

За словами організаторів Міжнародного центру барменів «Planet Z», цього року змагання справедливо вважається найбільш масштабним в історії флейрингу України, адже кількість зареєстрованих учасників перевищує позначку у 270 чоловік.

– Флейринг – особливий вид барменського мистецтва, одночасно видовищний і неймовірно складний, стає з кожним роком все популярнішим у нашій країні. Особливо тішить, що у цьому році територія чемпіонату значно розширилася, і участь беруть бармени з усієї України» – розповідає голова журі, представник Всесвітньої асоціації флейринга (WFA) в Україні Сергій Сидоренко. – Сам чемпіонат – унікальна можливість для талановитої молоді проявити себе і посісти значне місце у професійному співтоваристві – додав він.

За правилами учасникам дається 5 хвилин на віртуозне готування 3-х напоїв із запропонованих організаторами інгредієнтів. За кожним рухом учасників стежитиме професійне журі, і оцінюватиме барменів за затвердженими критеріями Всесвітньої асоціації флейрингу (WFA): креативний підхід, складність готування, загальне враження про шоу, взаємодія з музикою та багато іншого.

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, Т. МАКСИМ'ЮК, О. ХАРЧЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту