ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
17.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 75(4057) / Тираж: 23655

Одеса

«НЕМАЄ ГРОШЕЙ – НЕМАЄ ТЕПЛА»

Одеська теплоелектроцентраль (ТЕЦ) планує спрямувати в 2010-2011 рр. близько 8 мільйонів гривень на ремонт мереж, повідомив голова правління підприємства Юрій Головко.

Як підкреслив керівник, щоб упорядкувати усі тепломережі, потрібно буде як мінімум 3 роки. При цьому керівництво ТЕЦ планує взяти під свій контроль і внутрішньобудинкові тепломережі незалежно від їхнього стану.

Він також повідомив, що опалювальний сезон почнеться вчасно, незважаючи на існуючі заборгованості.

– Боржників ми будемо умовляти розрахуватися, тому що інших законних засобів впливу поки що немає, крім принципу «немає грошей – немає тепла», – заявив Юрій Головко.

ПОРУШНИКИ Є – КОМІСІЯ ПРАЦЮЄ

Близько 800 протоколів, що стосувалися різноманітних порушень законодавства, надійшли до адміністративної комісії виконкому Одеської міськради.

Дев’яносто відсотків з них розглянуто. В результаті – на порушників накладено штрафи у розмірі понад 80 тисяч гривень, до бюджету міста утримано майже 18 тисяч гривень.

НА ТЕ Й ОХОРОНА, ЩОБ ЗА РУКУ ЛОВИТИ

Як повідомляє прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України, співробітники воєнізованої охорони Одеської залізниці з початку поточного року розкрили близько 60 крадіжок на загальну суму понад 40 тисяч гривень.

При цьому було затримано 90 чоловік.

Крім того, співробітники ВОХОР перевірили сто приймальних пунктів металобрухту, у результаті чого діяльність двох з них припинено через порушення чинного законодавства.

ПІДБАДЬОРЛИВИЙ ФІНАНСОВИЙ РОЗКЛАД

Як повідомив журналістам начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Анатолій Яцков, поточного року на утилізацію отрутохімікатів із природоохоронного фонду регіону буде спрямовано понад півмільйона гривень.

Зокрема, він відзначив, що їх будуть переробляти на одному зі сховищ Ширяївського району. Усього ж кошти природоохоронного фонду цього року становлять 8 мільйонів 475 тисяч гривень. Як повідомив Анатолій Яцков, ще 4 мільйони 581 тисяча гривень будуть спрямовані на будівництво каналізаційних споруд в області, а близько 2,5 мільйона гривень – на утримання річок.

КІНОФЕСТИВАЛЬ МАЄ НАМІР ЗДИВУВАТИ ВСІХ!

Учора в національному академічному театрі опери та балету відбулося урочисте відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю. Організатори зробили все, щоб церемонія пройшла на найвищому рівні. Була і червона доріжка, по якій пройшли учасники і гості форуму.

У межах кінофестивалю (з 16 по 24 липня) одесити та гості міста зможуть побачити близько двох десятків конкурсних фільмів. До конкурсної програми включено картини з Росії, Польщі, Болгарії, Західної Європи, а також Австралії, США, Канади та інших країн світу. Більшість з них будуть показані на території СНД вперше. Понад 80 стрічок нараховує позаконкурсна програма. Крім того, любителі ретроспективи зможуть насолодитися кінострічками Федерико Фелліні, Кіри Муратової, а також найкращими комедіями, знятими на Одеській кіностудії у минулі роки. Стрічки, дібрані для участі у конкурсі, демонструватимуться у різних кінотеатрах міста. Основним же майданчиком форуму є кінотеатр «Родина».

– Цей фестиваль, передусім, для глядачів, а не для професіоналів, – заявляють організатори ОМКФ. Проект «Літня школа» – з його майстер-класами у стінах Одеської кіностудії призначений для всіх охочих. Володаря головного приза визначить міжнародне журі на чолі з голландським класиком арт-хаусу Йосом Стеллінгом. До складу журі також увійде французький актор Грегуар Колін, український кінокритик і голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, арт-директор фестивалю «goEAST» Світлана Сікора та російський кинопродюсер Сергій Чліянц.

З ВІРОЮ У ВЛАСНІ МОЖЛИВОСТІ

Наступного понеділка, 19 липня, в Літературному музеї відкриється виставка робіт людей з обмеженими можливостями «Внутрішнє дихання».

Її мета – привернути увагу громадськості та владних структур до проблем інвалідів і сприяти їх вирішенню.

В експозиції буде представлено п’ятдесят картин художників, які волею долі потрапили у скрутне становище, але, не опустивши при цьому рук, знайшли себе у мистецтві живопису. Крім того, відвідувачі зможуть ознайомитися з не менш цікавими й оригінальними роботами, виконаними у техніці художньої вишивки з використанням комп’ютерної графіки. Буде також можливість поспілкуватися з фахівцями та авторами творів і придбати картини у власність.

Організатором виставки є регіональний комітет із захисту прав інвалідів, ветеранів війни та праці. Експозиція буде розгорнута протягом місяця.

Татарбунарський район

ТЯЖКЕ ЗБИРАННЯ ВАГОМОГО КОЛОСА

Погодні умови у нинішні жнива створюють чимало проблем сільгоспвиробникам району.

Але, незважаючи на труднощі й терміни збирання, що затягуються, господарствами намолочено понад 115 тис. тонн зерна при середній врожайності 27,8 центнера з гектара. Зернові та зернобобові зібрані з площі 42 тис. га. Озимої пшениці намолочено понад 44 тис. т. Середня її врожайність склала 33,1 ц/га. Озимого ріпаку зібрано близько 16 тис. тонн. Механізатори завершують збирання озимого ячменю і гороху, ярого ячменю. Серед сільгосппідприємств щодо врожайності лідирують ТОВ «Буджак» і фермерське господарство «Вікторія».

Великомихайлівський район

ЯКБИ НЕ ЗАВАЖАЛИ ДОЩІ

Поки що у господарствах, з урахуванням двох десятків залучених комбайнів, вистачає техніки, аби провести жнива у стислі терміни.

На заваді механізаторам стають дощі, котрі перепадають то тут, то там. Буває, що вони навіть ділять навпіл хлібні масиви: одна половина суха, інша – залита водою. Доводиться маневрувати технікою, витрачати зайве пальне на її перегони з одного місця в інше. Зернові вдалося на сьогодні зібрати на двох третинах площ, зберігаючи середню урожайність у межах 26 центнерів з гектара.

Красноокнянський район

«КАЙДАШЕВА СІМ’Я» НА СІЛЬСЬКІЙ СЦЕНІ

Один з останніх липневих днів став для красноокнянців по-справжньому святковим. До цього віддаленого районного центру завітала трупа Українського музично-драматичного театру ім. В. Василька.

Вистава пройшла на сцені районного Будинку культури. Глядачі побачили спектакль за мотивами твору Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Разом з акторами вони то сміялись, то сумували, дивлячись на буденні сторінки життя пореформенного українського села ХІХ століття.

По закінченню вистави артисти були нагороджені бурхливими аплодисментами.

Турне васильківців проходить у рамках обласної програми «Майстри мистецтв – працівникам села».

Арцизький район

СЕРЕД МЕХАНІЗАТОРІВ – ПОПОВНЕННЯ

В Арцизькому аграрному ліцеї пройшли урочистості з нагоди вручення дипломів про його закінчення та атестатів зрілості 140 цьогорічним випускникам.

Вже за кілька днів вони, зокрема, поповнять ряди механізаторів як місцевих господарств, так і сусідніх Тарутинського, Саратського, Татарбунарського, Болградського та Білгород-Дністровського районів.

Крім того, є попит на фахівців, вперше підготовлених у стінах навчального закладу: кухаря, оператора комп’ютерної техніки, бухгалтера сільськогосподарського виробництва. Серед цьогорічних випускників – призер Всеукраїнського конкурсу орачів Дмитро Тодоров.

Комінтернівський район

БОРЖНИКІВ ПОПЕРЕДЖЕНО

На позачерговому засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати розглянуто стан справ з даного питання в ТОВ «КІК», ПП «Південний експрес», ЗАТ «Професіонал», СТОВ «Рось», СФГ «Еврика».

Комісією встановлені чіткі терміни погашення заборгованості по кожному із підприємств. Управлінню праці та соціальної політики райдержадміністрації разом із територіальною державною інспекцією праці в Одеській області та управлінням Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі доручено здійснити комплексні перевірки на підприємствах-боржниках щодо дотримання законодавства про працю. У разі порушень вимог щодо мінімальних гарантій в оплаті праці, інформувати органи прокуратури, внутрішніх справ, суди, територіальну державну інспекцію праці для вжиття заходів адміністративного впливу до керівників підприємств-боржників та посадових осіб, які не забезпечують виконання вимог законодавчих та нормативних актів.

Фрунзівський район

У НОВОМУ СКЛАДІ

Нещодавно відбулося перше засідання колегії при новопризначеному голові Фрунзівської районної державної адміністрації С. Бринзі.

Відповідним розпорядженням утворено і новий склад цього органу. На порядку денному стояли важливі для життєдіяльності району питання: збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур; виконання районного бюджету за перше півріччя 2010 року; соціально-економічний розвиток за шість місяців та ін.

Обговорюючи, зокрема, тему проведення двомісячника з благоустрою та наведення належного санітарного порядку в населених пунктах, було зазначено, що контрольний об’їзд територій планується з 25 серпня. Цього разу перевірятиметься усунення недоліків, виявлених під час попередньої перевірки.

ДОРОГІ ДРУЗІ!

В історії кожної країни є значні епохальні події, які визначають подальший хід її розвитку. Саме такою подією є прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, що стало першим кроком до фактичного і юридичного становлення незалежної суверенної України.

Країна визначилась, що запорукою її розвитку завжди будуть принципи демократичного суспільства і правової держави, реальне забезпечення прав і свобод людини, рівності усіх перед законом.

Саме Декларацією було встановлено, що народ України – це єдине джерело державної влади, і тільки сам народ визначає свою долю.

Прийняття цього документа дало поштовх для повноцінного політичного, економічного, соціального і духовного розвитку країни.

Сьогодні ми спільними зусиллями повинні зробити усе, щоб високі принципи, закладені Декларацією, знайшли своє втілення у реальному житті, щоб кожен громадянин відчув на собі зміни на краще.

Прийміть мої вітання з нагоди цього знаменного дня.

Голова облдержадміністрації, Е. МАТВІЙЧУК

Ювілейна Аннушка

Саме в одеському пологовому будинку № 7 вирішила народити свою десяту дитину жителька села Молодіжного Овідіопольського району Людмила Нежид. Ця 34-річна жінка вже мала 9 дітей (5 хлопчиків і 4 дівчинки). І от доля подарувала їй чарівну Аннушку. То ж у цій родині тепер панує цілковита рівність: є 5 братів і 5 сестер.

Привітати маму, яка у нинішній непростий час наважилася на подвиг – народити десяту дитину, до пологового будинку прийшла голова Асоціації жінок Суворовського району міста Одеси Клавдія Шикіна. Протягом кількох років очолювана нею громадська організація провадить доброчинні акції. Цього року вона називається «Маля-2010».

– Завдяки допомозі фірми «Белла» ми готуємо подарунки не лише немовлятам, але й усім членам родини, – говорить Клавдія Матвіївна. – Підготували куртки, футболки, звичайно – пелюшки і памперси для новонародженої, а для першокласників Арини та Мирослави – повний комплект шкільного приладдя.

Головний лікар пологового будинку Ярослав Амбросійчук показав гостям лікувальний заклад, де створені чудові умови для майбутніх мам та їхніх малят. То ж справа лише за тим, щоб городянки теж не боялися багатодітності. Адже що може бути кращим за 10 рідних людей, які зможуть іти по життю, підтримуючи одне одного!

Анатолій ВАКУЛЕНКО

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. МАКСИМ’ЮК, В. АКИМОВ, О. ХАРЧЕНКО, В. КОПТЕЛЕЦЬ, О. НЕБОГАТОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту