ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРЕЗЕНТАЦІЯ — ДІАБЕТ ПІД КОНТРОЛЕМ
17.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 75(4057) / Тираж: 23655

Асоціація дитячих ендокринологів України, кафедра діабетології НМАПО ім. Шупика та Українська діабетична федерація за підтримки фармацевтичної компанії «Санофі-Авентіс Україна» провели в Одесі презентацію «Школи самоконтролю діабету», яка працюватиме на базі обласного ендокринологічного диспансеру (для дорослих) і обласної дитячої клінічної лікарні (для дітей). У ній взяли участь голова ради Української діабетичної асоціації Валентина Очеретенко, завідувач кафедри діабетології НМАПО ім. Шупика Борис Маньковський, генеральний директор

«Санофі-Авентіс Україна» Жан-Поль Шоєр, головний терапевт області Тетяна Петровська, головний лікар обласного ендокринологічного диспансеру Ольга Агафонова.

Оскільки кількість хворих на діабет в усьому світі постійно зростає, зокрема серед дітей, усе більше уваги приділяється питанням навчання людей навичкам самоконтролю і правильного способу життя, – тому, що дозволить їм мирно співіснувати з цукровим діабетом.

За даними обласного ендокринологічного диспансеру, у нашій області зареєстровано майже 65 тисяч хворих. Реальна ж цифра більша, тому що часто діабет діагностується випадково і на тій стадії, коли захворювання має неабиякий стаж. На надання допомоги хворим орієнтована обласна програма «Діабет. Допоможемо разом». Тепер у межах «Школи самоконтролю діабету» з'явиться можливість відвідати 5 занять у малокомплектній групі (до 10 чоловік). І докладно з інструктором розібрати всі існуючі проблеми.

Як відзначив Жан-Поль Шоєр, його компанія відкриє в Україні кілька «Шкіл самоконтролю» у найбільших містах – 6 дитячих і 11 для дорослих . Учні зможуть одержати там необхідні знання про діабет, про те, як правильно визначати рівень глюкози у крові, як правильно будувати розпорядок дня, щоб уникнути грізних ускладнень цього захворювання, – діабетичної ретинопатії (погіршення зору аж до сліпоти) і діабетичної стопи (появи незагойних ран, які часто призводять до гангрен та ампутації кінцівки). Навчання проходитимуть і медичні працівники, які працюють з хворими на цукровий діабет. Згодом організатори проекту звернуться до Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією поширити цей досвід на всю країну.

На завершення презентації всі охочі змогли перевірити рівень глюкози у крові. Для декого цілковитою несподіванкою стало те, що він перевищив норму...

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту