ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
УДАР ПО НЕЗАМОЖНИХ
17.07.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 79(21120) / Тираж: 8525

Перші кроки нової влади переконали багатьох моїх співвітчизників у тому, що її дії, м'яко кажучи, далекі від демократичних норм, Рішення Кабміну і Верховної Ради, численні заяви депутатів-регіоналів» усіх рівнів дають підстави стверджувати: в Україні цілеспрямовано, системно йде наступ на свободу слова, свободу зібрань, громадянське суспільство, інакомислення. Схоже нате, що влада намагається водити нас «Строєм и под прямым углом».

Особливо відвертий тиск спрямований проти української мови — це запровадження так званих регіональних мов (читай: російської), а також вірогідність застосування другої державної мови через внесення змін до Конституції. Про наслідки таких реформ для України як унітарної незалежної держави — окрема розмова. В даному випадку я хочу поділитися своїм враженням про ініціативу голови Одеської обласної держадміністрації Е. Матвійчука, який з перших днів свого керівництва Скасував в односторонньому порядку договір між редакцією «Чорноморських новин» та ОДА, Таким чином залишив єдину обласну україномовну газету без державної підтримки. Чим завинив колектив редакції? Як на мене, там працюють фахові журналісти, в газеті завжди подається правдива та об'єктивна інформація про події в області, державі та світі. Я не пам'ятаю жодного судового позову або інших санкцій до редакції про неправдиві чи перекручені факти. Тому що в редакції «Чорноморських новин» працює відповідальний колектив, завдяки чому газета користується довірою і пошаною у читачів.

Щодо читачів, то передплачують і читають «Чорноморські новини» люди, в основному, старшого покоління і сільське населення. Молодь, на жаль, газет не читає. У них тепер свої джерела інформації, у них — Інтернет. Отже, новий голова держадміністрації наніс удар по найбіднішій, соціально не захищеній верстві населення, які ще, дякувати Богу, не забули, хто вони, якого роду, «яких батьків діти».

Особисто в моє життя «Чорноморка» ввійшла майже з 6-річного віку, її постійно передплачували і шанували мої покійні батьки. Моє покоління пройшло важкий життєвий шлях, і тому добре навчилося відрізняти чорне від білого.

у даній ситуації ми переконані, що не брак бюджетних коштів став на заваді державної підтримки газети в особі облдержадміністрації, а спланований наступ на українську мову в регіоні.

Та нехай не сподіваються новітні можновладці, що ми залишимо колектив редакції наодинці з проблемою. У міру своїх можливостей допоможемо вижити «Чорноморським новинам», не дозволимо знищити єдину обласну україномовну газету.

Не діждетесь, як кажуть в Одесі.

Ніна БАБУР.

м. Одеса.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту