ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДУХОВНІСТЬ — ВОСКРЕС ІЗ ПОПЕЛУ
20.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 76(4058) / Тираж: 23655

Спеціально до візиту в Одесу Святійшого Патріарха Московського та усієї Русі Кирила у нашому місті видано книжку ігумені Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Серафими «Одеський Спасо-Преображенський собор. Життя. Загибель. Воскресіння».

– Це дуже важливий етап у житті всієї Одеської єпархії: і візит Патріарха, і завершення спорудження кафедрального собору. Тому такого великого значення ми надаємо виходу у світ цієї книжки, – так охарактеризувала появу книжки її авторка.

Книжка видана за благословенням високопреосвященнійшого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела і присвячена завершенню спорудження і освяченню Одеського кафедрального Спасо-Преображенського собору.

Книжка є другим виданням праці, написаної ігуменею Серафимою під такою ж назвою, яка побачила світ у 1994 році і була присвячена 200-річчю Одеси.

«Особливістю нинішнього видання є те, що тепер воно складається з двох частин. Перша частина – це відтворення тексту першого видання, який розповідає про історію створення Спасо-Преображенського собору, починаючи з 1794 року і закінчуючи його руйнуванням у 1936 році. А друга частина нинішньої книжки присвячена відтворенню собору, його воскресінню. Це сучасний літопис і фотолітопис відтворення храму, свідчення очевидців, учасників будівництва.

– Ми спілкувалися з тими, хто був причетний до цієї епопеї, – розповідає ігуменя Серафима, – з Анатолієм Івановичем Ворохаєвим, який останнім часом був головою наглядової ради фонду, Леонідом Яковичем Крючковим, керівником фірми «Стікон», яка провадила основні будівельні роботи, Володимиром Михайловичем Мещеряковим, який очолював групу архітекторів відтворення собору і, звичайно ж, з головою правління Чорноморського Православного фонду Василем Володимировичем Ієремією. На його плечі ліг основний тягар відтворення храму.

Як розповів В. Ієремія, дуже хотілося розповісти докладно про всі труднощі, з якими доводилося стикатися, і про ті нововведення, які були застосовані при спорудженні. Адже для того, щоб максимально точно відтворити архаїчні форми собору, були застосовані найсучасніші технології. Це і монтаж куполів на землі, і підняття величезного дзвону на дуже велику висоту, і багато чого іншого.

Написала другу частину журналіст Валентина Сурніна.

Видавцем книжки є ВАТ «Пласке». Ця фірма добре відома одеситам. Вона багато років працює з Одеським літературним музеєм, видає книжку про музей, календарі, присвячені одеським вулицям, роботи музейних працівників, допомагає у створенні Саду скульптур у дворі музею.

Книжка видана на дуже гарному поліграфічному рівні. У ній велика кількість ілюстрацій.

У першій частині вони чорно-білі, відображують дореволюційний період буття собору і міста. Це і креслення Деволана, і перший герб Одеси, і гравюри із зображенням перших одеських храмів, і портрети архіпастирів Одеси. Старі листівки надали музей «Християнська Одеса» та одеські колекціонери, зокрема, Анатолій Дроздовський та Михайло Пойзнер.

А друга частина книжки проілюстрована кольоровими фотографіями, які розповідають про відтворення собору, про трудові будні колективу, який трудився над відтворенням храму. Це фотографії таких відомих одеських фотохудожників як Євгена Каліщука, Олега Куцького, Сергія Гевелюка та інших.

Оформленням і редагуванням книжки займався голова Одеського відділення Спілки дизайнерів України Леонід Брук. До речі, саме він керував і першим виданням у 1994 році.

Тираж книжки 1500 примірників.

Автор: Прес-служба Чорноморського Православного фонду


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту