ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗА НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
22.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 77(4059) / Тираж: 23655

Під час робочої поїздки до Березівського району заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Новаковський відвідав сільгосппідприємства, де ознайомився з ходом жнив, станом зберігання зібраного врожаю та заготівлею кормів для тваринництва. На завершення візиту своїми враженнями, зауваженнями та рекомендаціями Анатолій Григорович Новаковський поділився з керівництвом, аграріями та представниками громадського активу району.

Директор агрофірми імені М.О. Посмітного Олександр Родік, показуючи поля, розповів, що врожай цього року видався добрий, зібрано по 40 ц/га ячменю та по 47 – пшениці. Валовий збір зернових склав 17 тисяч тонн. Їх же треба десь зберігати. 10 – 12 тисяч тонн можна розмістити у власних складах, а от решту вирішили завантажити у біг-беги. Це – такі поліетиленові контейнери (у даному разі, місткістю по 200 тонн кожен), придбані господарством в Аргентині перед нинішніми жнивами. В Аргентині є регіони, де на рік випадає до 5 тисяч мм опадів. Там біг-беги досить поширені. За своєю будовою зерновий біг-бег це – довгий поліетиленовий мішок, розміщений горизонтально на рівній поверхні. Землю під ним не треба асфальтувати, достатньо прогорнути грейдером. Біг-бег – гнучкий, тож його можна «підганяти» під профіль місця зберігання. Вміст біг-бегів може бути різним, в залежності від обсягів виробництва того чи іншого сільгоспвиробника. Після наповнення цей контейнер герметично зашивається і зостається на току чи навіть на узбіччі поля. Волога і кисень до нього не потрапляють, а без них не можуть розвиватися шкідники зерна та грибкові захворювання. За умови вологості зерна до 14%, зерно у біг-бегах можна зберігати кілька років. Наповнення поліетиленових контейнерів здійснюється спеціальною машиною типу «вegger», яка працює від валу відбору потужності трактора МТЗ-80. При реалізації зерна для його вивантаження з біг-бегу користуються шнековим навантажувачем. Відвантажувати за потребою можна будь-яку частку мішка, решта одразу зашивається для подальшого зберігання.

Після вивантаження контейнера поліетилен згодиться на тенти для автомашин, накриття відкритих буртів тощо.

Перебуваючи у Розквіті, А.Г. Новаковський ознайомився із розвитком тваринництва. Паралельно зі збиранням хлібів агрофірма ім. М.О. Посмітного активно заготовляє сіно. Його вже тут мають з першого укосу 320 тонн. Планується заготовити ще 600. Стан справ на племзаводі ім. Посмітного коментував технолог Олександр Кругаль:

– На фермі племзаводу утримується 230 голів великої рогатої худоби української червоно-рябої породи, з них – 80 корів. Доярки на механічному доїнні працюють позмінно: два дні роботи, два – вихідні. Молоко охолоджується до температури 4 градусів і відправляється на завод «Лакталіс». Середньодобовий надій від кожної корови складає понад 20 кг. Крім корів, є у Розквіті чимале поголів’я овець. Наявність тваринництва позитивно впливає на розвиток рослинницької галузі, адже формуються науково обгрунтовані сівозміни задля збереження родючості ґрунтів.

До речі, і ще одне господарство, яке відвідав заступник голови ОДА А.Г. Новаковський, теж взялося за відродження тваринництва. ФГ «Імпульс», яке очолює Володимир Бондарець, хоча за розмірами й менше від агрофірми ім. М.О. Посмітного, але має власну свиноферму. Основним напрямом господарювання ФГ «Імпульс» є виробництво елітного насіння, яким воно забезпечує сільгосппідприємства району. А свинарство фермеру Бондарцю потрібні не тільки для того, щоб не пропадали зерновідходи. Фермер якось прожив би й з доходів з елітного насіння, але ж бачить, що без тваринництва у рослинництві важко обійтися. Та й законодавство про дотримання сівозмін десь уже на підході…

Дещо інша картина постала перед очима заступника голови ОДА вже на полях іншого господарства. Невідомо, з яких причин, у ПП «Хлібопродукт» стояло незібране поле ячменю. На той час у районі ячмінь в основному всі зібрали і давно вже обмолочували пшеницю. Про даний факт безгосподарності Анатолій Григорович зі смутком та занепокоєнням вимушений був сказати аграріям у своєму виступі на завершенні візиту. А ще порадив сільгоспвиробникам відновлювати все те, що у нас було бездарно понищено в останнє десятиріччя. А для цього не можна нічого спрощувати в технологіях, не можна порушувати сівозмін. Потрібно завжди слідкувати за порадами вчених, кооперуватися, щоб нашому сільгоспвиробнику були доступні і сучасна техніка, і нові технології.

Автор: Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту