![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПРОКУРАТУРА ЗАХИСТИЛА ІНТЕРЕСИ ДИТИНСТВА
За позовною заявою прокуратури Київського району Одеси остаточно визнано недійсним інвестиційний договір, за яким дитячий санаторій «Зелена гірка» МОЗ України безкоштовно передав 7,7 тис. кв. м усіх будівель і споруд, розташованих на земельній ділянці площею 10 га за адресою: Дача Ковалевського, 89, на користь ТОВ «Саут-Парк», повідомляє прес-служба відомства.
Майже рік прокуратура району захищала інтереси дітей, що страждають на легеневі захворювання у судах трьох інстанцій – господарському суді Одеської області, Одеському апеляційному господарському суді, Вищому господарському суді України. Примітно, що саме МОЗ України із завидною наполегливістю намагалося в цій судовій боротьбі підтримати корисливі інтереси підприємства з іноземними інвестиціями, а не інтереси беззахисних хворих дітей, відзначає прес-служба прокуратури.
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ПОДВИГУ
Одеський обласний комітет ветеранів війни, президія міської секції ветеранів-однополчан та представники військово-наукового товариства разом із керівництвом Південно-українського інституту пам'яті ініціювали створення енциклопедичного видання «Одесса и одесситы в годы Великой Отечественной войны 1941 – 1945 годов».
Уже призначені і відповідальні за видання цієї біографічної енциклопедії. Як підкреслив керівник Південноукраїнського інституту пам'яті Юрій Бузко, подавати документи для публікації можуть не лише одесити, але й ті, хто боровся за Одесу та трудився для її процвітання. Із пропозиціями та запитаннями звертатися за телефонами: 35-98-13 і 724-34-53.
В ОДЕСЬКОМУ ЛІЦЕЇ – ПОПОВНЕННЯ
Завершилися вступні іспити до Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. За їхніми підсумками, 84 юнаки поповнили лави цього навчального закладу.
За словами начальника ліцею полковника Володимира Додула, зарахуванню до складу закладу передував скрупульозний кваліфікаційний відбір, а головна увага членів приймальної комісії була зосереджена на ретельному вивченні морально-ділових та фізичних якостей абітурієнтів, а також на перевірці їхніх знань з основних та спеціалізованих предметів навчання.
– Упродовж десяти днів хлопці складали непрості письмові іспити з математики та української мови, доводили рівень фізичної підготовки на стадіоні та на спортивному майданчику, а також проходили медичну комісію та профвідбір, – розповів офіцер.
Полковник Володимир Додул наголосив і на тому, що, конкурс на вступ до ліцею був чималий, а у кількісному співвідношенні сягав понад два абітурієнти на місце. Так, зокрема, з-понад 180 охочих лише 84 виявилися такими, що, за інтелектуальними та фізичними даними повністю відповідають критеріям добору, і отримуватимуть знання у стінах цього навчального закладу.
Щодо подальших перспектив першокурсників, то вже 29 серпня усі вони мають прибути до ліцею та у складі трьох взводів приступити до засвоєння курсу спеціалізованої програми навчання. Зокрема, планом та розкладом проведення занять передбачається, що протягом двох років їм належить не лише у повному обсязі пройти курс загальноосвітньої школи, а й у теоретичному та практичному аспектах отримати необхідні знання з низки військових дисциплін.
Заслуговує на увагу і той факт, що за 11 років свого існування Одеський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою отримав репутацію одного з провідних спеціалізованих закладів області та міста, а керівний та педагогічний склад закладу постійно приділяє увагу вдосконаленню навчально-методичної та матеріально-технічної бази ліцею. На сьогодні тут створено 11 спеціалізованих класів, у розпорядженні ліцеїстів – обладнані спеціальним тренажером та спортивним інвентарем кімнати, а також стадіон, стройовий плац та спортивне містечко, де відбуваються практичні заняття зі стройової та фізичної підготовки. Також, починаючи з 1999 року, повний курс навчання у цьому закладі пройшло понад 600 вихованців, серед яких майже 90 відсотків у подальшому вступили до вищих навчальних закладів країни, а близько 50 % – до закладів єдиної системи військової освіти.
ЗНИЗИЛИСЯ ОБСЯГИ РЕАЛІЗОВАНИХ ПОСЛУГ
За даними Головного управління статистики в Одеській області, у січні – травні 2010 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами цієї сфери, склав 7,9 мільярда гривень.
Це на 12,8 відсотка менше, ніж за відповідний період минулого року. Кожне підприємство у середньому реалізувало послуг на суму 1,2 мільйона гривень. Найбільше значення цього показника зафіксовано на підприємствах Одеси, Южного, Іллічівська, відповідно 0,9, 8,5 і 3,6 мільйона гривень.
Основними сферами реалізації послуг, як і раніше, є послуги транспорту та зв’язку – 80,2 відсотка, операції із нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям – 14,9 відсотка. Надання послуг у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги склало 1,5, у сфері освіти – 0,8 відсотка.
РИНКИ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?
В Одесі пройшов перший надзвичайний з'їзд працівників ринків, ініціатором якого стали одеські підприємці. До них також долучилися працівники ринків Києва, Харкова, Сум та інших міст країни.
«Однією із причин проведення з'їзду стала заява голови Комітету підприємництва та регуляторної політики України Михайла Бродського про те, що «ринки повинні бути знищені, а на зміну їм повинні прийти супермаркети». На з'їзді також обговорювалися високі податки, ринкові збори, тиск влади та кримінальних структур. За результатами роботи з'їзду ухвалено Звернення до Президента України та до Кабінету Міністрів.
Кілійський район
ЗНОВУ В ПЕРЕДОВИКАХ
СВК «Росія» першим у Кілійському районі впорався зі збиранням ранніх зернових, одержавши при цьому найвищі показники.
Озима пшениця дала у цьому підприємстві по 49 цга, ячмінь – по 45 цга, горох – по 30 цга. Таким чином, керівник СВК «Росія» заслужений працівник сільського господарства України Устина Чеботарьова – єдина в головуючому корпусі району жінка – зберегла за собою перше місце, яке утримує ось вже кілька років поспіль. Із черговою переконливою перемогою колектив Чеботарьової привітали голова Кілійської районної ради Володимир Боделан та голова райдержадміністрації Іван Поджаров.
Комінтернівський район
ВІЗИТ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОДА
Район відвідала робоча група на чолі з першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Н. Чегодар. За результатами вивчення соціально-економічної ситуації проведено нараду з керівництвом, начальниками управлінь, відділів райдержадміністрації, з громадським активом району.
Члени робочої групи відвідали найбільш проблемні об’єкти, які потребують фінансової допомоги з обласного та державного бюджету на ремонт та реконструкцію. Це – Будинок культури селища Комінтернівського, пологовий будинок центральної районної лікарні, а також місця проведення берегозміцнювальних робіт на території Крижанівської сільської ради.
Іванівський район
ПЕРШІ 500 ТОНН КОМБАЙНЕРА КОСТЮКА
За високу продуктивність праці під час збирання врожаю ранніх зернових культур (перші 500 тонн) Почесною грамотою Іванівської районної державної адміністрації нагороджено Костюка Станіслава Володимировича, комбайнера сільськогосподарського підприємства «Павлинка».
За повідомленням управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, в районі прискореними темпами триває збирання хліба. Станом на 21 липня обмолочено 75% площ, що підлягають збиранню. При урожайності 25,9 ц/га намолочено понад 70 тисяч тонн зерна. Середня врожайність озимої пшениці складає 32,3 ц/га, саме цю культуру в основному й залишилося зібрати.
Овідіопольський район
ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО
Овідіопольську гімназію закономірно називають «школою майбутнього». Цей навчальний заклад з'явився в районі завдяки спільним зусиллям влади та бізнесу.
Нещодавно тут відбулася зустріч учасників ХI Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Представники засобів масової інформації із усієї України змогли на власні очі побачити, як у гімназії налагоджений навчальний та виховний процес, які сприятливі умови створені для гімназистів. Директор НВК Сергій Колебошин провів журналістів затишними шкільними коридорами, кабінетами, їдальнею. Враження справила і актова зала, у якій провадять урочисті заходи на найвищому рівні.
– Такі школи повинні з'явитися по всій Україні, – висловив свою думку голова оргкомітету конкурсу Юрій Работін.
Ізмаїльський район
ЧАС – ГАЗЕТНИМ РЯДКОМ
Виповнилося 70 років двом провідним газетам, які друкуються в Ізмаїлі – «Придунайским вестям» і «Собеседнику Измаила». Обидві були створені на базі газети «Придунайская правда», перший номер якої вийшов у липні 1940 року.
З ювілеєм «аксакалів» колись єдиного колективу привітали керівники міста та району, колеги – представники інших ЗМІ Ізмаїла. Цій події присвячена виставка в Центральній міській бібліотеці ім. Івана Котляревського, якій дали назву «Час газетним рядком». У бібліотечних фондах зберігаються підшивки газет, починаючи з 1944 року. Постійні відвідувачі – студенти, школярі, за словами працівників бібліотеки, жваво цікавляться історією рідного міста та краю. І підшивки місцевих газет для них – велика підмога.
Саратський район
ОРГАНІЗОВАНИЙ ВІДПОЧИНОК
Як повідомляли «ОВ», через проблемну ситуацію, що виникла в оздоровчому дитячому центрі «Сонячний», дітей з району змушені відправляти на відпочинок до табору «Автодорожник» селища Сергіївки Білгород-Дністровського району.
У першу зміну тут вже відпочили і оздоровилися 104 дитини із багатодітних сімей, дітей, які перебувають під опікою, а також дітей-сиріт. У другу зміну сюди на відпочинок прибуло ще 43 дитини пільгової категорії із Кулевчі, Зорі, Старосілля, Фараонівки, Пшеничного, Введенки, Новоселівки та інших сіл. Тривалість зміни 21 день, вартість путівки 1953 грн. У таборі для дітей організовано п'ятиразове харчування, різноманітне дозвілля, включаючи прогулянки на катері по лиману.
Крім того, із бюджету району на відпочинок та оздоровлення дітей виділено 657,8 тисячі гривень. Зокрема на організацію харчування та утримання дітей у пришкільних таборах 282,8 тисячі гривень, на оздоровлення – 177 тис. грн і розвиток спорту – 198 тис. грн.
Арциз
ДАХИ ВЖЕ НЕ ТЕЧУТЬ
Швидко та якісно працюють на житлових об’єктах Арциза, готуючи їх до зими, бригади одеського ПП «Зеніт плюс».
Одна з них зайнята встановленням м’якої покрівлі, друга – шиферної в Арцизі-2. Нещодавно комісія із доброї оцінкою прийняла їх роботу щодо ремонту покрівлі чотириповерхового будинку по вул. Калмикова, 26. На цьому було освоєно 75,5 тис гривень. Зараз ремонтується покрівля сусіднього будинку, на що виділено за кошторисом понад 74 тис. грн.
Ремонтом дахів, крім «Зеніта плюс», зайняті і місцеві майстри. Будівельники ПП «Джерело» та КП «Арциз-2» завершили ремонт покрівель декількох будинків. Всього на капітальний ремонт дахів у цьому році виділено 750 тис. гривень.
Інформаційну добірку підготували: А. ДНІСТРОВ, Т. МАКСИМ’ЮК, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, П. МІЦУЛ, М. БОШИН, В. ДІОРДІЄВ, Є. МАСЛОВ
Ювілей
100 років відзначає у доброму гуморі
15 липня свій сотий день народження святкувала Цицик Марія Іванівна, жителька с. Гіржового Великомихайлівського району. Цю подію шановна іменинниця зустрічала у чудовому гуморі поруч з близькими родичами та поважними гостями. Від імені Президента України В. Януковича, голови районної державної адміністрації М. Вишнякова, голови районної ради Р. Коваленко, від себе особисто сторічну ювілянтку привітав заступник голови районної державної адміністрації В. Колесніков, який побажав їй, перш за все, міцного здоров’я, миру, злагоди та довгих років життя. Серед гостей також були начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації А. Дикуненко, Полезненський сільський голова Н. Глив’як. Звісно, приємних емоцій Марії Іванівні додали не лише теплі слова посадовців району, а й цінні подарунки, які гості підготували для іменинниці. Ювілярка щиро дякувала усім за турботу та увагу, висловила окрему вдячність Президенту України В. Януковичу, який піклується про усіх людей, без винятку, де б вони не проживали та скільки б їм не було років. Жінці було дуже приємно, що про неї не забули у такий день.
Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей»
Жнива-2010
Щоб комбайни не зупинялися ні на хвилину
«Не той урожай, що у полі, а той, що у коморі». Зараз цю народну мудрість жителі Болградського району згадують особливо часто. Дуже складні кліматичні умови не лише ускладнили процес збирання ранніх зернових, але й призвели до відчутних втрат урожаю, види на який спочатку були дуже обнадійливими.
Проміжні результати такі. Озимий ячмінь, збирання якого практично завершено, у середньому по районі дав 23 ц/га. Ярий ячмінь менше – по 15 ц/га. Завершується обмолот гороху, урожайність якого в середньому становить 14 ц/га.
Клин озимої пшениці в середньому приніс трохи більше 25 цга. На полях Болградського району далі працюють 154 комбайни.
Як би там не було, а турбота про хліборобів – насамперед. Про харчування учасників жнив подбали у кооперативах «Кубей», «Бессарабія», «Криничне», ТОВ «Балкан плюс», де кухні обладнано безпосередньо на польових станах. У ТОВ „Аргопрайм холдинг” та ПП „Колос” працюють централізовані харчоблоки, звідки гарячі обіди доставляються просто до місця роботи хліборобів, щоб комбайни не зупинялися ні на хвилину. Організація харчування перебуває під постійним контролем районної санепідстанції.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |