![]() |
|
![]() |
![]() |
655 чоловік звернулося у першому півріччі до управління у справах захисту прав споживачів в Одеській області зі скаргами на неякісні товари та послуги. Несумлінні постачальники змушені були повернути розчарованим користувачам у цілому 259,8 тис. гривень. Про це повідомила на прес-конференції начальник управління Надія Федосєєва.
Вал заяв, що надходять, – гучний факт халтури, що допускають виробники матеріальних благ та їхня спроба обдурити покупця. Йому ж після безплідних суперечок із реалізаторами часто нічого іншого не залишається, як звертатися до управління. Інформація, що надходить від громадян, дозволила скласти статистичний аналіз порушень. Більш ніж від половини громадян надходять нарікання на незадовільну кількість житлово-комунальних послуг, багато невдоволення викликає і сфера платних послуг. Скаржаться люди також на транспорт, туристичні послуги. Звичайно, не обходиться без камінчика в город торговельного сектору, де, якщо покупець проґавить, можуть підсунути попсований товар або порушити правила обходження з ним.
Головне – не боятися давати відсіч, вважає Н. Федосєєва, і грамотно обстоювати свої права. Один із останніх прикладів – повернення покупцеві дорогого мобільного телефона вартістю понад 8 тисяч гривень, оскільки апарат не забезпечував гарантованого зв'язку. А організації КП «ЖКС «Портофранківський» довелося віддати мешканцям будинку № 28 по вул. Разумовській 5785 гривень. Саме такою, за даними позапланової перевірки, виявилася сума зайвих нарахувань. 8245 гривень повернув мешканцям будинку № 58 по вул. Академіка Філатова КП ЖКС «Черемушки», де теж не посоромилися взяти з людей наднормативну плату за «ремонт конструктивних елементів».
Управа знайшлася і на торговців алкоголем. Із 189 таких точок, перевірених фахівцями управління, у 152 були порушення законодавства. Понад третину хмільного товару знято з реалізації. З'ясувалося, що власники точок відпускають спиртне без супровідних сертифікатів. Деякі авантюристи торгують взагалі без ліцензії на цей вид діяльності, порушують умови доставляння та зберігання алкогольних напоїв. Багато порушень при реалізації вин на розлив. Цей факт заслуговує на велику увагу, тому що за даними бюро судово-медичної експертизи за перше півріччя в області померло від отруєння алкоголем 156 чоловік.
Своєрідним ноу-хау управління є ідея, що наполегливо пробивається, про віднесення пива до алкогольних напоїв. І, як наслідок, – про заборону його широкого рекламування.
Коли розмова дійшла до отруєнь, не можна було не торкнутися нещодавнього випадку на базі відпочинку «Ювілейний», що є філією «Одеського управління військової торгівлі» концерну «Військторгсервіс» Міністерства оборони України. Тоді із ознаками отруєння було доставлено до лікарні 35 дітей і 3 дорослих. Перевірка цього закладу, проведена фахівцями управління разом із працівниками прокуратури Овідіопольського району, показала, що договору на тимчасове проживання та харчування дітей на базі немає. Проте дирекція прийняла юних спортсменів: футбольну команду із міста Дубно Рівненської області віком 14 – 17 років. Отруєння виявилося харчовим. 62 відсотки усіх продуктів харчування були забраковані. Вибракування їх при надходженні на базу не провадилося, із порушеннями було складено меню і оформлені калькуляційні карти. Зараз роботу закладу у такому вигляді заборонено, двоє керівників притягнуті до адміністративної відповідальності.
Не минули візиту перевіряльників управління й інші дитячі оздоровчі заклади. Так, надмірною виявилася гостинність літнього табору «Лелека» у селі Приморському Ренійського району. Його дирекція прийняла стільки школярів, що замість нормативного розселення по 3 – 6 чоловік у кожній кімнаті їх живе фактично по 5 – 9. При цьому бракує тумбочок, килимків та іншого реманенту у вигляді щіток для взуття та одягу. Очам ревізорів відкрилися порушені кухарські технології готування битків із печінки, – їх чомусь не просмажували як слід. Каші варилися із круп, які не відповідають нормам. На продуктах не були позначені дати виготовлення і терміни придатності. Ще серйозніше те, що були відсутні документи, які б підтвердили, що діти застраховані. При цьому із батьків за утримання їхніх дітей у таборі беруть по 30 гривень за добу.
Перевірено також 84 торговельних центри, де відпускаються продукти дитячого харчування. Із 9,73 тонни товару майже 7 тонн визнано харчовим браком і заборонено продавати. Це й чеська консервована яловичина «Наме», і фруктове пюре цієї ж марки, де не прописано призначення крохмалю, виноградний цукор «Дестрамед» із сонячного Ізраїлю, і біломолочна каша «Ремедія» із тих же країв. Список доповнюють освіжаючий чай «Бебівіта» із Ужгорода, дитяча питна вода «Хумана» із Німеччини. Ці напої продавалися в обхід узгоджень із Міністерством охорони здоров'я України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |