![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
КУТ ПАДІННЯ ДОРІВНЮЄ КУТУ ВІДОБРАЖЕННЯ
Під час операції «Бюджет» співробітники податкової міліції порушили 18 кримінальних справ, повідомляє прес-служба Державної податкової адміністрації в Одеській області.
За результатами перевірки 60-ти суб'єктів господарської діяльності, нарахування за порушення податкового законодавства склали 19 мільйонів гривень, скорочення збитків – 94,5 мільйона, скорочення заявленого ПДВ – 115,2 мільйона гривень.
Крім того, за рахунок самостійного коригування суб'єктами господарської діяльності, сума податкових зобов'язань зросла на 40,6 мільйона гривень, зокрема щодо податку на прибуток – 1,1 щодо ПДВ – 39,5 мільйона гривень. Виявлено також 9 фактів фіктивних правових актів на суму 117,8 мільйона гривень.
СКІЛЬКИ Б МОТУЗОЧКУ НЕ ВИТИСЯ...
Як встановили співробітники обласного управління податкової міліції під час перевірки одного із приватних підприємств, його директор при продажу сільськогосподарської продукції «не зафіксував здійснення господарських операцій, проігнорував ведення бухгалтерського і податкового обліків». Крім того, за даними відомства, підприємець «навмисне вніс неправдиві свідчення до декларації про податок на додану вартість».
У результаті несплата ПДВ склала 1 мільйон 303 тисячі гривень. Для відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на майно вартістю 400 тисяч гривень, що належить обвинувачуваному. Проти директора порушено справу за частиною 3 статті 212 («Ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах») і частиною 2 статті 366 («Службова підробка, що призвела до тяжких наслідків») Кримінального кодексу. Суворіше покарання передбачено за «податковий гріх». А саме: позбавлення волі на термін від 5 до 10 років, конфіскація майна і заборона на заняття після звільнення певних посад на термін до 3 років.
«ХТО ЗАХИСТИТЬ МОЇ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА?»
Таким запитанням спантеличує чиновників восьмидесятирічний ветеран праці, дитина війни Іван Арсентійович Твердохлібов, який мешкає в Одесі, по вул. Успенській.
– Мої ходіння по інстанціях почалися шість років тому, – розповідає Іван Арсентійович. – А справа полягає в тому, що в райсоцзабезі мені дали перелік документів, на підставі яких я можу стати на чергу для одержання автомобіля. Але після того, як у 2008 році мені визначили статус інваліда загального захворювання, на усі мої звертання з цього приводу мені відповідали: у результаті поранення ви не втратили кінцівок, а закон від 01.01 2007 року не дає права змінювати вашого статусу. І додавали при цьому: «Якщо хочеш щось одержати від держави, подумай, а що ти дав державі?»
– А що ще я можу дати державі, коли після тяжкого поранення у голову і ліву ногу 14 квітня 1944 року, яке я відзначаю як мій другий день народження, відпрацював у народному господарстві ще понад 50 років? – обурюється ветеран, поневіряючись коридорами різних державних установ. І нарешті зайшов вчора із цим запитанням до редакції газети «Одеські вісті».
І, справді, хто може дати зрозумілу відповідь на запитання ветерана?
ВІДСОТКИ НЕ НА КОРИСТЬ ОДЕСИТІВ
За даними Головного управління статистики в Одеській області, чисельність населення Південної Пальміри скоротилася на 2,1 тисячі чоловік.
Як стверджують фахівці, темпи скорочення населення у порівнянні з минулим року зросли на 24 відсотки. Причина – зростання смертності на 0,8 і зниження народжуваності на 6,5 відсотка. На сьогоднішній день населення Одеси становить усього 1,01 мільйона чоловік.
Ананьївський район
СИТУАЦІЮ БУДЕ ВИПРАВЛЕНО
Робоча група під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Чегодар, що працювала в районі, визначила головні пріоритети в роботі місцевих органів виконавчої та представницької влади.
Підбиваючи підсумки, спеціалісти були одностайними у тому, що в районі необхідно покращити роботу щодо сплати земельного податку, орендної плати за землю, на якій встановлено вежі мобільного зв’язку, і, що найголовніше, – це переоформити укладені раніше договори оренди земельних часток (паїв) на договори нового зразка. За словами заступника голови облдержадміністрації Анатолія Новаковського, головною бідою району, яка суттєво вплинула на погіршення ситуації в сільськогосподарській галузі, були досить часті зміни керівництва райдержадміністрації. Фактично відбувся розпад тваринницької бази, значно знизилися показники у рослинництві. Єдиним виходом сьогодні є укрупнення сільськогосподарського бізнесу. Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін та голова районної ради Микола Балан подякували членам робочої групи за надану допомогу та зазначили, що всі зауваження будуть взяті до уваги і вся робота місцевої влади буде спрямовуватися на виправлення ситуації.
Арциз
ДЛЯ ДІВЧАТОК ТА ХЛОП’ЯТ – ТІСТЕЧКА І ШОКОЛАД
У мікрорайоні міста, що по вулиці Будівельників, з’явилася нова кондитерська кав’ярня місцевого хлібозаводу з промовистою назвою «Шоколад».
Її урочисте відкриття перетворилося на справжнє свято для дітей та дорослих з цікавими іграми та конкурсами, сюрпризами і сувенірами. А на додачу – безкоштовним пригощанням смачними тістечками виробництва хлібозаводу.
– Подібні розважальні заходи плануємо провадити щотижня, – ділиться планами менеджер підприємства з продажів Олексій Куцарєв. – Незабаром встановимо у кав’ярні великий екран, і відвідувачі матимуть змогу дивитися спортивні та розважальні телепрограми. До тістечок в асортименті додамо морозиво, піццу.
Білгород-Дністровський район
СОЛІДНИЙ ЮВІЛЕЙ
70-річний ювілей від дня випуску першого номера відзначила Білгород-Дністровська міськрайонна комунальна газета «Советское Приднестровье».
Колектив видання привітали голова Одеської обласної ради Микола Скорик та голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. В урочистостях з нагоди ювілею взяли участь засновники газети, її ветерани і колеги з Одеси, Овідіополя, Бучі (Київська область), Березівки, Біляївки, Роздільної, Сарати, Комінтернівського на чолі з головою регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрієм Работіним.
Керівники міських і районних управлінь та відділів, з якими тісно співпрацює газета, висловили слова вдячності й побажання подальшого розвитку, удосконалення газети, активного освоєння медіа-простору регіону. Засновники і друзі видання піднесли колективу корисні для роботи подарунки.
Овідіопольський район
ІСТОРІЯ В «ЮВІЛЕЙНІЙ»
Як повідомлялося, 16 липня в результаті харчового отруєння дітей на базі відпочинку «Ювілейна» (с. Молодіжне Овідіопольського району) постраждало 28 дітей і 1 дорослий. Вони були шпиталізовані згодом до інфекційного відділення Овідіопольської райлікарні. Захворілі – діти із Дубновського району Рівненської області, які приїхали до Іллічівська для змагань з футболу на Кубок ФК «Бастіон».
На екстреному засіданні протиепідемічної комісії під головуванням голови Овідіопольської РДА Михайла Жидкова був розроблений план заходів щодо ліквідації наслідків масового захворювання дітей. У результаті потерпілим було надано своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу. І вже 19 липня усі вони перебували у задовільному стані.
Як з'ясувалося, дана база відпочинку належить філії Одеського управління військової торгівлі концерну «Військторгсервіс». Санепіднагляд за її діяльністю з 1981 року здійснюється 27-м санітарно-епідеміологічним регіональним загоном МОУ.
23 липня в Овідіопольській РДА відбулася чергова нарада, на якій були розглянуті питання дотримання санітарного законодавства в оздоровчій зоні на території району. З метою попередження надзвичайних ситуацій в оздоровчий період ухвалено важливі рішення. Наступну аналогічну нараду за підсумками оздоровчого сезону заплановано на листопад. У ній візьмуть участь вчені Інституту курортології, які подадуть на розгляд проект програми «Курорт місцевого значення».
Іванівський район
СІМ ПРОЕКТІВ РАЗОМ ІЗ ЄС ТА ООН
У межах спільного проекту ЄС та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», міжнародний менеджер проекту Джейсінгх Сах відвідав район, де проконтролював співпрацю громад сіл і селищ з проектом.
Варто зазначити, що від Одещини в згаданому проекті беруть участь вісім районів. Іванівський та Болградський втілюють на своїх територіях найбільше мікропроектів – по сім. Угода про співпрацю Іванівського району з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» укладена в лютому 2009 року. Протягом півтора року в районі реалізуються мікропроекти загальною вартістю понад один мільйон гривень. З них внесок із районного бюджету становить 406991 грн, надходження від громадських об’єднань складають 148 тисяч грн, решта фінансується проектом.
Ізмаїл
У МЕЖАХ СУЧАСНИХ ВИМОГ
У будинку міськрайвідділу міліції пройшла прес-конференція начальника Ізмаїльського МВ УМВС Олександра Карачебана – перша після його призначення на посаду. Він розповів про своє бачення перспектив роботи відділу і дав високу оцінку кадровому складу МВ УМВС.
Олександр Миколайович повідомив, що міліцейська робота спрямована на найбільш повний контакт із населенням. Це стосується і ретельності у реєстрації заяв громадян, і профілактичних заходів, і багатьох інших аспектів.
До сіл Ізмаїльського району регулярно виїжджають мобільні групи. Отримано значний обсяг інформації, необхідної для оперативної роботи. Виявлено 17 незаконних посівів конопель і маку.
На думку керівника міськвідділу міліції, вістря боротьби з наркоманією спрямовується на розповсюджувачів наркотиків. За два останні місяці було порушено 6 кримінальних справ щодо незаконного їх збуту.
Керівник міськвідділу міліції підкреслив наскільки важливі наявні ділові взаємини з керівництвом міста, району, керівниками сільських і селищних громад. Сказав про те, що низка прийнятих останнім часом заходів дозволила значно зменшити кількість пограбувань, навмисних тяжких злочинів. Значна стабілізація досягнута у «найгарячіших» міських точках, зокрема на ринку – тут сьогодні відбувається набагато менше кишенькових крадіжок.
Комінтернівський район
ВОДОЙМАМ – ЗАКОННИХ ВЛАСНИКІВ
На території району розташовано 104 водойми, які використовуються без оформлення відповідних документів. У зв’язку з необхідністю наведення порядку в цій сфері, у райдержадміністрації було проведено нараду з питань надання озер і ставків в оренду.
В обговоренні цієї проблеми взяли участь голова райдержадміністрації Іван Марзак, заступник начальника управління з питань природокористування Одеської обласної ради Микола Дрьомов, сільські та селищні голови, землевпорядники та орендарі водних об’єктів. Було підкреслено, що від незаконного використання природних багатств бюджет втрачає чималі кошти.
Кілійський район
ГОТУЮТЬСЯ ДО ЖНИВ № 2
Хлібороби району відзвітували про завершення збирання ранніх зернових і зернобобових культур.
У дуже складних погодних умовах зібрано 100640 тонн зерна. Середня врожайність пшениці по району склала 35,2 ц/га, ячменю – 28,4 ц/га, гороху – 17,3 ц/га, жита – 32 ц/га.
Сьогодні усі зусилля сільгоспвиробників району спрямовані на забезпечення жнив № 2 – триває мобілізація сил і коштів до збирання просапних культур. Також провадяться роботи щодо підготовки полів до посіву озимих під урожай 2011 року.
Красноокнянський район
ЗМЕНШИТИ ДОТАЦІЙНІСТЬ ЗА РАХУНОК ЗЕМЛІ
На позачерговій 27-й сесії районної ради п’ятого скликання серед низки розглянутих питань найважливішим було питання про порядок оформлення короткострокової оренди земельних ділянок із земель, що відносяться до державної та комунальної власності.
Обговорюючи цю злободенну тему, в. о. голови райради Наталя Зубович наголосила, що сьогодні земля залишається єдиною цінністю, яка повинна приносити реальний прибуток до державного бюджету. За її словами, в районі є 17 тисяч гектарів землі. На сьогодні укладено 135 договорів на використання 7731 гектара. Щороку за кожен гектар (згідно з ухваленим раніше рішенням райдержадміністрації) можна отримати стабільну платню у сумі 140 гривень. А це 1 млн 83 тис. 340 грн. Реально ж за півроку надійшло лише 442 тисячі гривень. А що в плані оплати за решту земель району?
Виступаючи з цього приводу, начальник відділу реформування аграрних відносин управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергій Бігунець поінформував депутатів про порядок оформлення короткострокової оренди земельних ділянок із земель, що належать до державної та комунальної власності. В результаті було вирішено затвердити новий порядок оформлення цих земельних ділянок. Райдержадміністрації дано доручення відстежувати результативність цього регуляторного акту та надавати щорічно відповідні звіти. Контроль за виконанням цього питання покладено на постійну комісію райради з бюджету, фінансово-економічної політики, питань аграрної політики, земельних відносин, екології та використання земельних ресурсів.
Фрунзівський район
ПІДТРИМАТИ КОМУНАЛЬНУ СЛУЖБУ
У черговому засіданні сесії Фрунзівської селищної ради взяли участь голова райдержадміністрації С. Бринза, його заступники М. Токмілов, Р. Мятига та С. Мартинюк.
Одним з головних питань порядку денного була робота селищної комунальної служби. Її начальник В. Думитрашко розповів присутнім про ряд досягнень та труднощів очолюваного господарства. Зокрема, йшлося про нагальну необхідність встановлення приладів обліку води всім абонентам, що дасть можливість підприємству вийти на якісно новий рівень обслуговування жителів селища та поставить усіх фрунзівців у рівні умови. Свої думки стосовно роботи комунального господарства висловили немало депутатів селищної ради. Більшість промовців сходилася на одному: треба допомогти і підтримати добрі починання працівників комунальної служби, дати їм якнайбільший обсяг робіт і, головне, – вчасно провадити необхідні розрахунки. Можливо, тоді економічний стан підприємства буде іншим, а звідси – і втілення в життя планів щодо розвитку служби. Підсумки досить таки гарячих дебатів у сесійній залі підбив голова райдержадміністрації С.Бринза, який, зокрема, сказав, що покращення роботи комунального підприємства на даному етапі помітне. Як підуть справи далі? Поживемо – побачимо.
Добірку інформацій підготували: А. ДНІСТРОВ, Т. МАКСИМ’ЮК, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КОЗЮРА, Є. МАСЛОВ, А. БОНДАРЕВА, О. ХАРЧЕНКО
Спокутуючи провину перед Вірою...
23 липня, на будівлі павільйону Одеської кіностудії було встановлено меморіальну табличку Вірі Холодній. На урочистій церемонії молоді акторки спробували зобразити манеру гри зірки німого кінематографа. Дівчатам довелося переглянути чимало кіноархівних кадрів для того, щоб вловити образ видатної акторки.
– Одеса дуже винна перед Вірою Холодною. Винна у тому, що у важкий 19-й рік не зуміла зберегти її життя, а в 30-ті роки не зуміла зберегти її могилу, – ці слова промовив режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України, директор музею кіно Вадим Костроменко. – Холодна знялася у багатьох фільмах. Лише в Одесі – у сімнадцяти. Але доля відпустила їй всього 26 років на життя та кінотворчість. Проте, той внесок, який вона внесла у мистецтво, ми цінуємо. І тому на павільйоні, у якому вона працювала, сьогодні відкриваємо дошку, щоб усі сьогоднішні кінематографісти, одеські та неодеські, працювали тут, віддаючи усі свої сили, щоб Одеса з колиски кінематографа не перетворилася на його цвинтар.
Автори меморіальної дошки й ті, хто спонсорував її створення, побажали залишитися невідомими.
Вікторія ЄРЬОМЕНКО
Творчість
Обшир одеського слова
Рух в Одесі, зокрема і літературний, не зупиняється ні на день, незважаючи на спеку. 19 липня літературне життя міста напередодні фестивалю «Алые паруса» та «Болдинская осень» ознаменувалося презентацією збірника одеських поетів «Пространство слова.od.ua». Видання збірника було ініційоване промо-групою «От Винта» за інформаційної підтримки популярного інтернет-порталу «Одесский форум». У проекті взяли участь 94 автори. Збірник складається з двох частин: у першій подано вірші, у другій – прозу. Організатори планували привернути увагу жителів міста до сучасної літератури. До речі, всі кошти, отримані від продажу збірника, будуть спрямовані на доброчинність.
Книгарня «Книголенд» в особі її директорки Катерини Линенко, люб'язно погодилася допомогти з реалізацією книжки, а також надала приміщення для проведення презентації. Незабаром очікується проведення ще декількох презентацій і семінарів з відомими письменниками нашого міста. «Книголенд» має намір допомагати одеським письменникам у просуванні популяризації їхньої творчості.
Презентація відбувалася у форматі імпровізованого читання віршів. Автори багато жартували й імпровізували. Майже домашні обставини сприяли цьому, і навіть шум трамваїв за вікном не спроможний був заглушити голос автора, який стояв за трибуною. Приємно було бачити, що у такому відносно невеликому приміщенні зібралася така цікава і багатогранна аудиторія.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |