ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В ОДЕСІ ЗАНИЖУЮТЬ ОФІЦІЙНУ ЗАРПЛАТУ
29.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 80(4062) / Тираж: 23655

Понад двадцять тисяч найманих працівників в обласному центрі одержують заробітну плату нижчу за мінімальну. Цю інформацію було озвучено головою облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком на колегії ОДА за участю керівників райдержадміністрацій, обласних управлінь, правоохоронних органів. Сам губернатор, за його визнанням, шокований від таких цифр – адже у депресивних Саврані та Кодимі ситуація краща!

Проблема виплати заробітної плати, зокрема, легалізація робочих місць, стала основною і найгострішою темою засідання. За словами начальника Головного управління економіки облдержадміністрації О. Муратова, основний резерв легалізації – агропромисловий комплекс, особливо у період сільгоспробіт, і особливо торгівля. Парадоксальна ситуація склалася на одеських ринках. Олег Михайлович навів такий приклад: на «Чорноморському» середня зарплата перевищила 6 тисяч гривень, а на оптовому універсальному продовольчому ледве подолала позначку у 930 гривень. На ринку «Союз» цей показник склав понад 7,5 тис. гривень, а на промринку «Котовський» – 955 гривень. Нескладні розрахунки показують, що якщо лише на цих двох ринках, що «проштрафилися», довести середню зарплату до офіційно встановленої мінімальної, до бюджету надійде понад 100 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Олег Муратов пообіцяв, що після ринків черга дійде і до мережних супермаркетів – там теж діються неподобства із нарахуванням заробітної плати.

В Овідіопольському районі провадиться активна робота з легалізації доходів громадян. Середня зарплата – 1617 гривень, але її рівень поки що не влаштовує губернатора. Щоправда, Е. Матвійчук одразу відзначив роботу керівництва району у позитивному ключі: заборгованість щодо зарплати знизилася із мільйона гривень до 43 тисяч. Голова облдержадміністрації попросив навести порядок у Ренійському районі, де склалася непроста ситуація із мобілізацією до бюджету податків на доходи фізичних осіб.

Як повідомив голова ДПА в Одеській області Олександр Чернобай, за станом на 1 липня проведено 622 документальні перевірки з питань порушення у сфері оплати праці. Донараховано понад чотирнадцять мільйонів гривень, з яких 5,5 млн вже надійшло до бюджету. Серед порушників, за інформацією головного податківця області, виявилися підприємства «Рошен-Юг», агрофірма «Золотий колос», «Віртус», «Нива», «Прексим-Д» та інші. Усього легалізовано понад 3 тисячі нелегальних працівників. Кількість підприємств, які нараховували зарплату нижче встановленного рівня, – понад 7 тисяч. Понад половина порушників репрезентують Одесу, що не дивно.

Обласний центр тягне вниз увесь регіон і в питанні виконання дохідної частини місцевих бюджетів, повідомила начальник Головного фінуправління облдержадміністрації Марина Зінченко. При цьому, Марина Анатоліївна уточнила, що план надходжень був невиправдано завищений – удвічі у порівнянні з минулим роком. Слабкий моніторинг бюджетної роботи характерний для Ренійського та Роздільнянського районів.

З року в рік у нашому регіоні та сама картина: зібрати гроші нелегко, а для декого важко і витратити! Влада багатьох районів, за інформацією М. Зінченко, не спромоглася подати документи на фінансування дорожніх робіт із облбюджету. Серед інших були названі Ананьївський, Балтський, Березівський, Болградський. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Малін повідомив: усі роботи з ремонту доріг в області потрібно закінчити до 15 жовтня. Нагадаю, що регіон одержить із Держбюджету 200 мільйонів гривень з цією метою.

– Прошу усіх керівників докласти максимальних зусиль для наведення порядку щодо обговорюваних питань. Раніше говорили: «Нікуди відступати, позаду Москва!» А зараз я кажу, що відступати нам, представникам влади, нікуди, тому що за нами стоять прості люди, – підбив підсумок засідання Едуард Матвійчук.

Євген БЛІНОВ, «Одеські вісті»

Де гроші, люди?

За інформацією ПФУ в Суворовському районі міста Одеси, найбільшими боржниками перед фондом є три підприємства. Йдеться, насамперед, про ОВХФП ТОВ «Біостимулятор» (керівник Антоніна Матящук). Тут рахунок йде вже на мальйони – 7 млн. 838 тис. 189,95 грн. ДП ДАК «Хліб України» («Портовий елеватор», керівник Петро Чеглатонєв) заборгувало 625 тис. 531,36 грн, а ВАТ «Одесахарчореммаш» (керівник Сергій Кулик) – 35 тис. 555,96 грн.

Керівництво ПФУ нагадує: своєчасна та в повному обсязі сплата страхових внесків є запорукою стабільного отримання пенсій. Кожний керівник підприємства, організації повинен розуміти, що, не сплативши кошти до Пенсійного фонду, він, з одного боку, затримує своєчасну виплату пенсій, а з другого – значну суму коштів витрачає на сплату пені та штрафних санкцій. А головне – періоди, за які не сплачені внески, не будуть враховані застрахованій особі – найманому працівникові до страхового стажу та для заробітку для розрахунку пенсії.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту