![]() |
|
![]() |
![]() |
Україна сьогодні переживає, мабуть, один із найцікавіших періодів своєї новітньої історії. На зміну розгнузданій камарильї «жовтогарячих», що руйнували основи Української державності, прийшла відповідальна політична команда Віктора Януковича, яка ставить перед собою амбіційні завдання.
На першому плані у Президента Януковича – розв’язання економічних проблем країни. Нічого дивного, адже Віктор Федорович пройшов чудову школу державного керівника і чудово знає, як функціонує не лише вся країна, але й окреме господарство, і обласна економіка. Багато в чому саме тому Янукович визначив стратегічну мету свого перебування на посту Глави держави – входження України до двадцятки найбільш економічно розвинених країн світу.
Рецепт реалізації цього плану простий – необхідно ефективно працювати, викорінити корупцію та хабарництво, підтримати приватну ініціативу і залучати інвестиції. Хоча Україна залишається парламентсько-президентською республікою, у якій повноваження Глави держави не дозволяють самостійно вирішувати економічні питання, Віктору Федоровичу це не заважає діяти рішуче. Він особисто очолив Комітет з економічних реформ і приділяє підвищену увагу перетворенням у суспільстві. Є підстави вважати, що більшість перетворень буде розпочато вже цього року.
Радикальні зміни в економічній політиці Україні життєво необхідні. На жаль, не вдається обійтися без непопулярних рішень, але реформи вимагають від влади вміння їх ухвалювати, а від співгромадян – ставитися із розумінням до необхідності затягти паски. З 1 серпня 2010 року підвищиться на 50% ціна газу для населення – така вимога Міжнародного валютного фонду. Втім, 80% громадян України зможуть одержати субсидії та компенсації на подорожчання «блакитного золота». Соціально незахищені верстви населення не постраждають, натомість додаткові кошти будуть спрямовані на спорудження інфраструктури транспортування та видобутку газу, забезпечення фінансової незалежності НАК «Нафтогаз України».
Відзначимо, що підвищення ціни на газ буде мати і позитивні наслідки. МВФ 28 липня ухвалить рішення щодо розміру першого траншу з кредиту загальною сумою у 14,9 мільярда доларів. Крім того, після поновлення кредитування України Фондом свої фінансові ресурси нададуть Європейський союз та Всесвітній банк, що вже асигнували значні кошти з цією метою. Мільярди доларів стануть живлющим дощем, який буде сприяти виходу України із кризи.
Потрібно відзначити, що Віктор Янукович уважно стежить за ситуацією в економіці країни. Саме завдяки активній позиції Президента парламент ухвалив рішення винести на обговорення проект Податкового кодексу, який уряд намагався протягти через сесійну залу Верховної Ради. Про невисоку якість цього масштабного документа сказано вже чимало. Важливіше інше – українці зможуть взяти участь в обговоренні зводу фіскальних правил, після чого за остаточне його затвердження візьмуться законодавці.
Тим часом Глава держави виступив із ще однією важливою ініціативою – він запропонував спорудження нового газопроводу територією України. Ця «нитка» могла б забезпечити зростаючі потреби європейських споживачів у російському газі і стати серйозною альтернативою планованому «Південному потоку». Наша країна останнім часом перестала бути у центрі скандалів, пов'язаних із транзитом енергетичних ресурсів, і має усі підстави виступати надійним транзитером.
Можна констатувати, що разом із політичною стабілізацією в Україні змінюються підходи до реалізації державою економічної політики – вона стає прагматичною, зваженою та спрямованою на інтереси простої людини. Власне кажучи, на такі зміни і чекали українці, голосуючи на президентських виборах за Віктора Януковича.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |