![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ЯК ГОТУЄМОСЯ ДО ЗИМИ
У нашій області – найнижчий в країні показник готовності житлового фонду до опалювального сезону – 9 відсотків. Про це заявив міністр з питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич.
І на черговій апаратній нараді начальник управління енергозабезпечення облдержадміністрації Сергій Пасєка відзначив, що до майбутнього опалювального сезону, справді, готові лише 9 відсотків житлових будинків, 11 відсотків опалювальних систем і 9,6 відсотка систем гарячого водопостачання, 30,7 відсотка водопровідних насосних станцій, 19 відсотків каналізаційних станцій, 14,3 відсотка котелень. Виконано капітальний ремонт 25,9 відсотка котлів, 34 відсотки теплових мереж, 14,8 відсотка водогінних мереж та 13 відсотків каналізаційних.
Разом із тим, за його інформацією, школи та дитячі садки готові лише на 1,3 і 1,2 відсотка відповідно. У середньому по країні ці показники становлять 2,4 і 2,2 відсотка. С. Пасіка пояснив це тим, що підготовка об'єктів до зими фінансується із бюджетів. А бюджети цього року, нагадаємо, були ухвалені із запізненням.
МОРЯКІВ ВИЗВОЛЯЮТЬ, СУДНО ЗАТРИМУЮТЬ
Як уже повідомлялося, 11 липня поточного року в територіальних водах Греції було арештовано українське судно «Алла» із 9 членами екіпажу на борту. Громадяни України підозрювалися у незаконному ввезенні на територію цієї країни великої партії сигарет.
А вже 14 липня слідчий у присутності працівника Посольства України, адвоката та перекладача виніс постанову про заміну міри утримання арештованих українських громадян на підписку про невиїзд. І ось надійшло нове повідомлення прес-служби МЗС України. Завдяки зусиллям, вжитим МЗС України та Посольством України в Греції, прокуратура міста Афіни винесла постанову щодо визволення усіх членів екіпажу судна. Саме судно, яке стоїть у порту Елевсіна, та його вантаж і далі перебувають під арештом. Зараз вирішуються організаційні питання, пов'язані із поверненням українських моряків на батьківщину.
ЗАМІСТЬ ГОТЕЛЮ «СПАРТАК» – «ІМПЕРІАЛ»
Запроектовано спорудження 5-зіркового готелю «Імперіал». Як повідомив під час прес-конференції автор проекту, відомий архітектор Володимир Глазирін, майбутній будинок запроектований на місці колишнього готелю «Спартак», по вулиці Дерибасівській, і знесеної старої житлової забудови в Красному провулку. Він також підкреслив, що «ми з колегами виготовляли проект у стилі «нестандартного модерну».
Готель розрахований на 267 номерів. Його надземна частина буде мати 7 поверхів із карнизом. Підземна частина будинку складатиметься із трьох поверхів, два з яких займе підземний паркинг, а один – крамниця. У готельному комплексі будуть також ресторан на 330 місць, конференц-зали та кімнати для переговорів із синхронним перекладом. Також запроектовані зони відпочинку із буфетами та зимовий сад.
За словами керівника будівництва готелю «Імперіал» Олександра Сиріцького, орієнтовна вартість проекту становить 100 млн доларів. Інвестором виступило ТОВ «Мрія». Згідно із проектною документацією будівництво розпочнеться навесні 2011 року. Роботи планують завершити за два роки.
Болградський район
ОБЕРЕЖНО, КАРАКУРТИ!
Як повідомляє Головне управління МНС України в Одеській області, 31-річну жительку села Василівки шпиталізували у результаті укусу павука-каракурта. Потерпіла перебуває у реанімаційному відділенні центральної районної лікарні. На сьогодні її стан медики оцінюють як задовільний.
Фахівці стверджують, комахи, зокрема каракурти, активізувалися у зв'язку із високою температурою зовнішнього середовища. Число укусів каракуртом людей і тварин підвищується у періоди міграцій самок у червні та липні. Однак самі вони не нападають, якщо їх не потривожать. Укуси самки можуть бути смертельними для людини та свійських тварин.
Для інформації: самка каракурта має середню величину 10-20 мм, самець 4-7 мм. Тіло чорне, у самця та самки на черевці червоні плями, іноді із білою облямівкою навколо кожної плями. Зустрівши такого павука, постарайтеся уникнути зіткнення із ним.
Овідіопольський район
АНГЛІЙСЬКІЙ НАВЧАЮТЬ АМЕРИКАНЦІ
У рамках програми допомоги дітям в опануванні іноземних мов, групи американських викладачів влітку щороку їздять країнами Європи та СНД, організовуючи в школах спеціальні табори.
Минулого року така група побувала у Петродолинській ЗОШ. Продовжуючи традиції міжнародної співпраці, нинішнього літа американські педагоги знову прибули до Петродолинського. Ця школа – єдина в районі, яка здійснює такий проект. Досвід співпраці сподобався не лише педагогам, але й учням. Досить сказати, що кількість відвідувачів занять зросла до 130. Проходять вони в ігровій формі. Таким чином, діти не лише опановують розмовну англійську, але й розучують пісні, вірші, удосконалюють складну англійську орфографію. Крім цього, задіяні спортивний та драматичний гуртки, а також майстерня, для якої американські гості привезли дуже багато цікавих ідей та заготовок для виробів.
Білгород-Дністровський район
КОНЦЕРТИ МАЮТЬ ВЕЛИКИЙ УСПІХ
Під патронатом голови обласної держадміністрації Едуарда Матвійчука у середньовічної Акерманської фортеці провадиться молодіжний музичний фестиваль «Акерман-Фест».
Концерти проходять двічі на тиждень по середах і суботах. Фестиваль, що стартував у розпал туристичного сезону, триватиме до 14 серпня. Музичне дійство організоване за допомогою компанії «Нексі-арт». Незважаючи на дорожнечу – квиток коштує від 80 до 120 гривень, – концертні заходи мають великий успіх. Білгороддністровці та гості міста високо оцінили талановите виконання Івано-Франківського академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», молодих фіналістів національних музичних конкурсів, популярної української співачки Ірини Білик, групи «А.Р.М.І.Я». Із нетерпінням тут очікують на виступи російської групи «БИ-2» та нідерландської «Оттован».
Красноокнянський район
ВИПЕРЕДЖАЮЧИ ГРОЗУ
В районі потрібно зібрати 33,5 тис. га ранніх зернових, зокрема озимого ячменю на площі 10,6 тис. га, гороху – 3,9 тис. га, 14,7 тис. га озимої пшениці, 3,9 тис. га ярого ячменю та 0,4 тис. га інших сільськогосподарських культур.
Жнивування розпочалося на початку липня за складних погодних умов, зі зливами, часом з градом та сильними поривами вітру. Але хлібороби намагаються якнайшвидше зібрати вирощене. За інформацією в.о. заступника начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергія Бігунця, уже скошено понад половину площ. Намолочено понад 35 тисяч тонн, урожайність складає 22,8 ц/га. Найвищий ужинок досягнуто хліборобами ФГ «Максим» (керівник М. Корчинський), де врожайність на круг становить 30,0 ц/га. Трішки відстав від лідерів колектив СТОВ «Мрія» (директор М. Добровольський), який виростив по 29,4 ц/га. У першу п’ятірку увійшло ТОВ «Красноокнянський лан» (керівник Б. Балшин) з врожайністю 27,8 ц/га, ТОВ «Флора» (І. Сайнецький) – 26,3ц/га та ФГ «Федосіївське» (керівник В. Берлян) — 26,2 ц/га.
Кодимський район
ВИЗНАЧИЛИСЯ ЛІДЕРИ
Ще кілька днів тому назвати найкращих жниварів району начальникові управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиру Дунаєвському було важко.
На заваді ставали дощі. Але через кілька днів сонячної погоди, і лідери на жнивному полі визначилися. Традиційно, у перших рядах ТОВ «Кодимське зерно» (директор Володимир Мельник, с. Лабушна), ТОВ «АФ «Кодима» (директор Микола Сорочан, с. Лисогірка) і ТОВ «Грабівське» (директор Володимир Дубчак, с. Грабове).Урожайність відповідно складає 52,5; 36,3; 36,2 центнера з гектара.
Ренійський район
НАРОДЖУВАНІСТЬ НЕ ПЕРЕВИЩУЄ СМЕРТНОСТІ
Найгірша демографічна ситуація спостерігається у селі Нагірному.
За даними райвідділу статистики, за перше півріччя у цьому селі народилося лише 3 дітей, а пішло з життя 30 чоловік. Нагірне – єдине в районі болгарське село. У цілому по району немає жодного населеного пункту, де б народжуваність перевищувала смертність. Однак кращі демографічні показники складаються у селі Долинському, де за перше півріччя народилося 16 дітей.
Любашівський район
У БОБРИКУ «ЗНАЙШЛИ» 40 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Лише за рахунок впорядкування договорів оренди землі можна додатково отримати 1,3 мільйона гривень. Про це говорилося на недавньому семінарі-нараді у райдержадміністрації, за участю сільських та селищних голів.
Як зазначив заступник голови райдержадміністрації Михайло Панченко, ще у травні комісія у складі спеціалістів району провела інвентаризацію договорів оренди земельних ділянок та вивчила стан плати за них. У підсумку орієнтовані резерви наповнення бюджету щодо плати за землю склали близько півмільйона гривень.
Тому, за словами начальника відділу Держкомзему у Любашівському районі Олени Дехтяренко, нині перераховується розмір орендної плати, яка буде складати до трьох відсотків від нормативно-грошової оцінки землі. Так, на прикладі Бобрицької сільської ради, де була проведена відповідна робота щодо вишукування резервів, було додатково перераховано до бюджету понад 40 тисяч гривень.
Голова райдержадміністрації Олексій Вовк підкреслив, що робота щодо цього питання буде тривати.
Татарбунарський район
УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ПОЖЕЖ
На засіданні координаційної ради райдержадміністрації обговорено особливо актуальне в умовах спекотного літа питання – про пожежну та екологічну безпеку, а також про очищення лісосмуг від сухостою.
Головний фахівець сектору з питань технічної політики, охорони праці, пожежної безпеки районного управління агропромислового розвитку Я. Мелентій відзначив, що минулого року через спалювання стерні та післяжнивних залишків було багато випадків загоряння лісосмуг. Не менш небезпечна ситуація і сьогодні. Активну роз'яснювальну роботу провадять керівники громад, депутати. Багато сільгосптоваровиробників поставили свої підписи під відмовою спалювати стерні. Серед перших – із Дмитрівки, Борисівки, Білолісся, Базар’янки, Дивізії. Критика пролунала на адресу Саратського лісового господарства. Дотепер ним не прийняті на баланс передані йому під охорону відповідні лісосмуги.
Ширяївський район
ЩОБ НЕ «ЛІЗЛИ» ДО ДЕРЖАВНОЇ КИШЕНІ
У першому півріччі контрольно-ревізійний відділ, яким керує Т. Усатюк, провів планові ревізії на багатьох об’єктах району.
Зокрема на комбінаті комунальних підприємств, в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ЦРЛ, Новоандріївській сільській раді, територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян при управління праці та соціальної політики, відділі культури та туризму райдержадміністрації. Порушення виявлено на всіх перевірених об’єктах. Упродовж шести місяців до прокуратури району для розгляду та ухвалення рішень було передано матеріали ревізій щодо п’яти підконтрольних об’єктів, у яких виявлено фінансові порушення на суму 1625,3 тис. грн.
Крім того, до дисциплінарної відповідальності притягнено трьох осіб, до матеріальної – 6 осіб, до адміністративної – 15 осіб. Також відшкодовано втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, в сумі 125,3 тис. грн; усунено порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1064,9 тис. грн. З них порушення попередніх років на суму 253,8 тис. грн.
Інформаційну добірку підготували: А. ДНІСТРОВ, Т. МАКСИМ’ЮК, Є. НИЗОВ, С. ШМОРГАЛ, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Є. МАСЛОВ, А. БОНДАРЕВА, Т. БАРАНОВА
Новий начальник прикордонзагону
Ізмаїл можна назвати справжньою кузнею кадрів військовиків. Полковник Валерій Аветюк, який протягом двох із лишком років очолював Ізмаїльський прикордонний загін, відтепер служить у Південному регіональному управлінні Державної прикордонної службі України. Йому на зміну призначено полковника Владислава Васильковського.
У послужному списку 38-річного командира – служба на керівних посадах на різних ділянках кордону. Про своє бачення перспектив Владислав Станіславович розповів під час прес-конференції.
– Ділянка, яку мені доручили очолити, відрізняється від інших тим, що розташована на стику трьох кордонів і проходить суходолом, озером, річкою та морем. За короткий термін встиг переконатися – в Ізмаїльському прикордонному загоні здійснюється чіткий контроль над усім тим, що відбувається на кордоні. Викорінюється незаконна міграція, перекриваються контрабандні канали щодо переправляння зброї, боєприпасів, різних товарів. У цих місцях найчастіше здійснюються спроби переправити до суміжних країн сигарети українського виробництва у зв'язку із їх дешевизною. Прикордонники чітко відстежують такі моменти і намагаються вчасно припиняти протиправні дії.
Встановлено найтісніші контакти із Ізмаїльським загоном морської охорони та із прикордонними службами суміжних держав. Взаємодія дозволяє домагатися високої ефективності в охороні кордонів як на суходолі, так і на воді. Порівняно нещодавно у приналежній Україні акваторії Чорного моря були затримані дві турецькі рибальські шхуни, вилучено велику кількість сітей.
Оперативно спрацювали прикордонники кілька днів тому на озері Кагул. Вони виявили і затримали громадян Молдови, що «випадково» запливли в територіальні води України, і почали розставляти сітку. Браконьєрів-порушників затримано, у них вилучено човен та 350 метрів сітки. Не вдалася й нещодавня прогулянка громадян Румунії в районі порту Рені, які пояснювали факт порушення кордону дозвільною цікавістю.
Йшлося на прес-конференції і про найневідкладніші завдання. Найпершим новий керівник назвав відновлення у повному обсязі інженерних споруд після підняття води на Дунаї. У планах – продовження благоустрою прикордонних пунктів, забезпечення працівників службовим житлом. У найближчій перспективі – капітальна реконструкція службового будинку у м. Рені із облаштованістю 20 службових квартир. За цією програмою ізмаїльські прикордонники вже одержали 4 квартири.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл
Стежина до Пушкіна
За легендами, восени 1823 року Ананьєв відвідав геніальний російський поет Олександр Пушкін. Він супроводжував дружину графа Воронцова Єлизавету Ксавер’ївну, уроджену Браницьку, яка запалилася ідеєю допомогти своїм співвітчизникам – полякам. Удруге Пушкін побував у місті рік потому, коли їхав у заслання до села Михайлівського. На постоялому дворі у його карету запрягли свіжих коней. Коли виїхали на Одеську гору, звідки місто було видно у всій його красі, поет виголосив: «Прощавай, чудове поселення!»
В пам’ять про Олександра Сергійовича у міському парку ще за радянських часів було встановлено пам’ятник. З роками зелений оазис було занехаяно, і лише торік, завдячуючи ініціативі родини Сєдових, парк, що носить ім’я Кірова, було відновлено. Опіку про зелені легені знаменитого міста взяв на себе молодий депутат міськради, підприємець Олексій Сєдов. Нині, як і в давнину, тут лунає ретро-музика, працює дитяче містечко, проводяться різні святкові заходи. А днями завершено реставраційні роботи пам’ятника О. Пушкіну. Після облаштування прилеглої території біля монумента пройде поетичний фестиваль «Ананьївська Болдінська осінь», який обіцяють зробити традиційним.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |