![]() |
|
![]() |
![]() |
За перше півріччя Одеса не виконала плану з наповнення міського бюджету, в той час як область перевиконала свій на 5 — 8 відсотків з усіх показників. Основною причиною недовиконання, як було озвучено на колегії облдержадміністрації, стали завищені зобов'язання, які свого часу взяло на себе місто. Доповідачка, начальник головного фінансового управління ОДА Марина Зінченко повідомила, що кредиторська заборгованість обласного центру складає 95 відсотків від загальної суми заборгованості Одещини, а це 504 мільйони гривень.
Коментуючи ситуацію, Едуард Матвійчук, як про мене, досить некоректно звернувся до учасниці засідання, директора департаменту фінансів Одеської міськради Світлани Бедреги: «Як ви збираєтеся гасити ці борги? Ви що там, уже всю Одесу продали?».
Питання наповнення бюджетів усіх рівнів і погашення заборгованості із заробітної плати стали провідними як на засіданні апаратної наради, так і на засіданні колегії ОДА. Як ми вже повідомляли, такі борги на сьогодні сягають 60 мільйонів гривень. Скорочення ж відбувається дуже повільно. Хоча робота в цьому напрямку ведеться серйозна. Скажімо, в судовому порядку з початку року з роботодавців-боржників стягнуто на користь працівників 2,3 мільйона гривень. На розгляді ще справи на загальну суму понад 14 мільйонів гривень.
Люди, які почали втрачати надію на те, що з ними колись розрахуються за роботу, дедалі активніше скаржаться на боржників. Часом такі скаржники потерпають від утисків на роботі. Буває, що з іншими розраховуються, а тим, хто свого вимагає через суд, доводиться чекати закінчення відповідних судових процедур.
Як зазначила перший заступник голови ОДА Наталія Чегодар, згідно із завданням, яке поставив перед керівництвом області Прем'єр-міністр Микола Азаров, до 1 грудня цього року необхідно ліквідувати заборгованість із заробітної плати. Вона уточнила, що це питання на контролі у Президента Віктора Януковича. А для того, мовляв, щоб реалізувати поставлене завдання, тобто повернути людям зароблене, необхідно по кожному окремому випадку скласти графіки погашення заборгованості із заробітної плати та жорстко контролювати їх виконання: збирати засідання профільних комісій, підключати прокуратуру, податкову адміністрацію тощо.
Чиновниця уточнила, що більшість комунальних підприємств області передбачає вже до 1 серпня повністю розрахуватися з людьми. Щоправда, з цим не впорається КП «Одеса-міськелектротранс». Керівництво області має за мету через міністерства транспорту та фінансів взяти субвенцію і покрити ті борги. Однак ризики цим не вичерпаються: доведеться відстежувати, щоб не набралося нових. Причому, трапляється, що людям заборгували, але ці борги взагалі ніде не зафіксовані. У таких випадках, швидше за все, велися липові відомості. Хто тепер шукатиме винних і крайніх?
Виявляється, понад 20 тисяч одеситів нині працюють майже задарма, адже отримують за свою роботу менше, ніж передбачений законодавством мінімум. Причому середній рівень заробітної плати по Одесі нижчий, ніж по області. Так, в області середня зарплата станом на 27 липня складала 1750 гривень, тоді як в Одесі — на 85 гривень менше.
Едуард Матвійчук відверто визнав, що шокований цим.
А от якщо не жахатися, а чисто по-людськи поглянути на все це. Чи можливо сьогодні прожити на такі гроші, при цьому відверто пишаючись тим, що в рідній серцю Одесі організовують пишні кінофестивалі, красні прийоми, а хочуть, кажуть, влаштовувати і якісь бали.
Голодні пташки не співають. Щоправда, треба розбиратися, чи завжди люди погоджуються на мізерну оплату праці, аби хоч щось приносити додому, а чи то так хитрують роботодавці, щоб не платити податків.
Під прицілом перевірок, казали на колегії, опиниться мережа супермаркетів, де фахівці з'ясовуватимуть способи оплати праці трудівників: чи всі вони офіційні й легалізовані? Перевірки почнуться з 1 серпня. Начальник головного управління економіки ОДА Олег Муратов пояснив наміри щодо супермаркетів результатами перевірок ринків області. Там, запевнив, основну частку заробленого людям виплачували «в конвертах». А від цього страждали місцеві бюджети, які недоотримували чималі суми податкових зборів, та й самі працівники. Кожен з них свого часу оформлятиме пенсію, ось тоді буде важливою кожна гривня, але легальна. Як і страховий стаж.
Олег Муратов повідомив учасникам засідання колегії, що в усіх районах області створені робочі групи, які зайняті перевіркою легалізації заробітної плати. Так, останнім часом легалізовано 1404 робочих місця: десь — по 100 — 150, а в якихось районах — усього по 2 — 3.
Особливе ж невдоволення обласної виконавчої влади викликала ситуація, яка склалася в Ізмаїлі. Там продовжують нарощувати борги. Якщо станом на 1 червня роботодавці завинили людям 235 тисяч зароблених ними гривень, то на 27 липня сума вже зросла до 431 тисячі гривень. При цьому, йшлося на колегії ОДА, Ізмаїльська міськрада абсолютно не контролює питання, роблячи місто й район у цілому найпроблемнішими в області. Замість того, щоб думати, як розрахуватися з людьми, там зайняті підготовкою виборчого процесу. І взагалі, за словами Едуарда Матвійчука, «в Ізмаїлі при владі перебувають бандитські угруповання, які вирішили за допомогою міської влади провести приватні, незаконні вибори». Голова облдержадміністрації доручив своєму першому заступнику Наталії Чегодар і начальнику головного фінансового управління ОДА Марині Зінченко розібратися з ситуацією в районі, аж до, сказав, порушення кримінальних справ.
Як ми вже інформували, держава виділила нашій області 200 мільйонів гривень на ремонт доріг. Нібито вже й перерахували 43 мільйони, тож у перших числах серпня можемо розпочинати ремонтні роботи. Радує, що саме цього року. Принаймні так під час колегії сказав заступник голови ОДА Олександр Малін. Якщо конкретніше, то, за словами посадовця, десь з 25 серпня такі роботи вже вестимуться в усіх районах області. А планово завершити їх, освоївши обіцяні 200 мільйонів, мусимо до 15 жовтня, до початку сезону дощів. Однак сьогодні не всі райони навіть подали належні документи на отримання потрібної суми грошей, за які збираються на своїй території ремонтувати дороги.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |