![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеській облдержадміністрації відбулася прес-конференція на тему «Взаємодія органів влади з підрозділами МНС України щодо мінімізації наслідків повеней на ріках Дністер і Дунай».
Заступник голови ОДА Олександр Малін поінформував журналістів про те, що надзвичайна ситуація в районах Одеської області, розташованих уздовж Дунаю, вичерпалася. Рівень води опустився нижче критичної позначки і продовжує поступово знижуватися. Тепер треба братися за планове виконання робіт зі зміцнення дамби, облаштування шлюзів і реконструкції каналів, що відводять дунайську воду у внутрішні водойми.
На щастя, лиха не сталося. Складений план евакуації людей, за яким кожен працівник того чи іншого органу влади закріплений за певною кількістю приватних або багатоповерхових будинків. Так само визначили автобуси із вказівкою координат водіїв у випадку підйому за
тривогою. Органи виконавчої влади були готові відселити тисячі людей у літні табори і школи, які сьогодні порожнюють, у Белградському, Рейнському, Кілійському, Ізмаїльському районах. Це мало й велике психологічне значення. Населення не панікувало, розуміючи: зроблено все, що можливо передбачити у випадку виникнення надзвичайної ситуації.
Загалом було відселено 92 особи похилого віку, з обмеженою можливістю пересування, які проживали в найнижчих місцях Ренійского району. І влада була готова відселити всіх інших, але справа до цього, на щастя, не дійшла.
Як зазначив начальник головного управління МНС в Одеській області Олег Львов, урегулювати паводкову ситуацію допомогли дві події.
Перша — прорив дамби на території Румунії, в зв'язку з чим частина води з Дунаю пішла туди. І друга: через загрозу затоплення частини румунського міста Галац, розташованого північніше Рені, сусіди вжили заходів для регулювання потоку води через шлюзи «Залізні ворота-1» і «Залізні ворота-2». Завдяки цьому частина потоку Дунаю була спрямована в «накопичувачі», що знаходяться на румунській території.
Олег Львов запевнив, що в разі потреби МНС у будь-який момент готове розгорнути Одеський зведений загін у Біляївському районі.
Журналісти поцікавилися і ситуацією на автодорозі Одеса — Рені. Начальник обласного управління МНС розповів, що рух там було обмежено. На ділянці Орловка — Рені вода проникла через насип, по якому прокладена автодорога. Насичена водою, як губка, вона втратила жорсткість, і для того, щоб зберегти її, було вирішено обмежити на цій ділянці рух великовантажного транспорту. Встановлений режим діятиме доти, поки основа дороги не просохне. Після цього підрозділи Укравтодору візьмуться за поточний ремонт, а де потрібно — і за капітальну реконструкцію.
Управління МНС тримає ситуацію на Дністрі і Дунаї на контролі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |