ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ — ДЛЯ ЧОГО ЛЯКАТИ АСФАЛЬТОВИМ КАТКОМ?
31.07.2010 / Газета: Одесские известия / № 81(4063) / Тираж: 23655

Підвищення ціни на газ з 1 серпня стало приводом до прес-конференції голови Одеської міської партійної організації ВО «Батьківщина» Дмитра Співака та керівників фракцій БЮТ: Одеської облради – Сергія Веселова та Одеської міськради – Миколи Рублі.

Наголошувалося на тому, що з подорожчанням блакитного палива слід чекати зростання тарифів на житлові послуги. Особи, які репрезентують в уряді економічний блок, були названі трьома однопартійцями не інакше як винуватцями такого непопулярного рішення.

Поціновувачам іронічного красномовства було що послухати: цей захід «збільшить кількість жебраків у країні» і «до нового року виведе країну на паперть». А зараз на українців «насувається асфальтовий каток реформаторства».

Ефект красномовства підсилювали емоційні порівняння Прем'єр-міністра України Миколи Азарова зі Сталіним, підвищення цін на газ – із репресіями.

Коли розмова перейшла до виборів до місцевих органів влади, продемонстрована турбота про газові тарифи почала нагадувати аргумент у передвиборній боротьбі. Але чи надовго можна підняти свій рейтинг за рахунок приниження опонента? Чомусь згадався Майдан з його закликами до сокири...

У господарській спадщині нової команди уже була закладена необхідність повертати транші, отримані від Міжнародного валютного фонду, – борги, накопичені попередниками. Адже екс-прем’єр Юлія Тимошенко давала МВФ обіцянки збільшити ціну газу на 20%. Але українські профспілки подали до суду, і той скасував рішення.

Але успадкована необхідність повертати компанії «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубометрів газу і 197 мільйонів доларів компенсації за рішенням Стокгольмського суду залишилася. Це фінансове зобов'язання повинна виконати Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Підвищення ціни на газ викликане тим, що НАК щороку доводиться витрачати мільярди гривень, щоб покрити різницю між закупівельною ціною і ціною реалізації населенню. Тільки за перший квартал цього року борг склав 6 млрд гривень.

Ще чинником зростання цін на газ є стрімке підвищення вартості імпортного газу. У 2008 році він коштував 179 доларів, тепер – 264,39 долара. Незмінною з 2008 року залишилася ціна газу, що добувається на території України.

Зараз уряд обіцяє видати субсидії і збільшити кількість категорій населення, які одержують ці пільги. На допомогу бюджету можуть розраховувати родини, чиї витрати на комунальні послуги на 15% перевищують їхній сукупний дохід. Для пенсіонерів та інвалідів ця межа знижена до 10%. Звичайно, міра не абсолютна, і її введення не виключає можливих махінацій з боку претендентів на пільги. Але однозначної програми, як вивести країну з кризи, не знають навіть опозиціонери. Тільки злобують з приводу дій уряду, який змінив їх у владі. Втім, роблять, що можуть.

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту