![]() |
|
![]() |
![]() |
«Я вам не скажу за всю Одесу», — йдеться у популярній пісні. Але то в пісні, а ось у виконкомі Одеської міськради скажуть вам і за всю Одесу, і за її сьогодні, і за її завтра, бо щодня предметно переймаються якістю життя місцевої громади. А з наближенням виборів тут, крім інформації про поточне життя міста, можна почути, як то кажуть, з перших вуст і компетентну думку щодо політичної ситуації. Але про все по порядку.
29 липня відбулося чергове засідання міськвиконкому. Воно прикметне вже хоча б тим, що на ньому розглядалося питання про виконання бюджету Одеси у першому півріччі цього року.
Директор департаменту фінансів Світлана Бедрега повідомила, що дохідна частина склала мільярд 66 мільйонів гривень, або 86 відсотків від плану. Читачам, мабуть, цікаво дізнатися, хто поповнює спільний гаманець городян. Основним джерелом є податок з доходу фізичних осіб. Його надходження забезпечують установи та організації бюджетної сфери (33 відсотки), підприємства транспорту і зв'язку (22), промисловості (12), торгівлі (7), фінансові заклади та інші підприємства (25 відсотків). Моніторинг надходжень, який проводить департамент фінансів, свідчить про те, що найбільший внесок у бюджет роблять залізниця і порт, Обленерго, акціонерний банк «Південний», комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт».
Не від доброго життя, бо фінансова криза в Україні триває, зменшили свій внесок до міської казни «Одеський олієжиркомбінат», філіал «Київстар», дочірнє підприємство «Хліб України», Одеський портовий елеватор та деякі інші. Тут довелося відчутно скоротити чисельність працюючих, а відтак з кого ж стягувати податки? Друга причина недовиконання плану — заборгованість по зарплаті. Найбільшими боржниками є Одеський комбінат хлібопродуктів, «Холодмаш», «Чорномортехфлот», портовий елеватор та місцевий автомобільно-ремонтний завод.
Серед боржників була і низка комунальних підприємств. Але на 1 липня їх кількість зменшилася. Цей процес триває, і фахівці запевняють, що у серпні залишиться лише два трудові колективи, які матимуть борги. Це комунальні підприємства «Міські дороги» та «Одесміськелектротранспорт». Тут слід зазначити, що останнє має не лише фінансову підтримку з бюджету Одеси, а й отримує субвенцію з бюджету держави на компенсацію пільгового . проїзду окремих категорій громадян. Так-от, ця компенсація цього року становить лише 40 відсотків, що й позначається на виплаті зарплати.
Але у поповненні бюджету є й оптимістичні ознаки. Фінансисти вирізняють такі статті, як власні доходи і бюджет розвитку. Щодо власних доходів, то проти минулого року їх одержано на 14 відсотків більше. А щодо бюджету розвитку, то Одеса вийшла з ним на перше місце в Україні, без урахування Києва. За нами зі значним відривом з цього показника йдуть такі промислові гіганти, як Харків, Донецьк, Запоріжжя, Дніпропетровськ.
Хоча, звичайно, тут є резерви. Зокрема, власні доходи могли бути більшими, якби розв'язати проблемні питання оплати за землю. Саме тому міський голова цього року видав низку розпоряджень, спрямованих на підвищення ефективності використання земельних ресурсів. До речі, 13 серпня в Одесі заплановано проведення земельного аукціону, на який виставляється 13 земельних ділянок стартовою вартістю майже 113 мільйонів гривень, з яких у дохід міського бюджету має надійти 101 мільйон.
Учасники засідання не оминули увагою внеску у наповнення бюджету ринків, підприємств, які надають послуги відпочиваючим у прибережній зоні, автомобільні парковки тощо. Чи не втрачаються там гроші громади?
Витрати з бюджету міста у першому півріччі склали мільярд 57 мільйонів гривень. Найбільше — на утримання бюджетних установ. Але, хочеться підкреслити, що при цьому не забули про дітей. На їхнє оздоровлення у літній період виділено два мільйони 300 тисяч гривень з розрахунку на дві з половиною тисячі хлопчиків і дівчаток.
Потім трибуну зайняли інші працівники представницького органу. Про поточні справи говорили заступник директора юридичного департаменту Максим Болдін, заступник начальника управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександр Козловський, начальник управління економіки, інвестиційної політики та зовнішньоекономічної діяльності Максим Сводоба, начальник управління з питань міського дизайну та реклами Олена Азаркіна, начальник управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Олесь Янчук.
Олесь Борисович з-поміж іншого виніс на обговорення проект рішення про скасування дозволу на розміщення інтернет-клубу в центрі міста, на Соборній площі. Надто галасливо тут розважається молодь, мешканцям сусідніх будинків від того ні відпочити, ні заснути. Цей факт викликав жваву дискусію про прийняття рішення і його виконання. Справа в тому, що на попередньому засіданні виконкому йшлося про закриття подібного закладу у провулку Чайковсь-кого, але він продовжує діяти. Ще раз було зазначено, що виконання рішень виконкому лягає на плечі інших органів. У даному випадку — на міліцію, яка має право не лише складати протоколи і штрафувати, а й вилучати у порушників шумотворчу апаратуру.
Після засідання, під час імпровізованої прес-конференції, міський голова Едуард Гурвіц повернувся до цієї теми і сказав, що виконання рішень знаходиться під контролем і за належно організованої роботи ці рішення обов'язково втілюються на практиці. Для прикладу він розповів про історію, яка трапилася в пансіонаті відпочинку «Зелена гірка». Одне з підприємств з іноземними інвестиціями намагалося вкрасти у пансіонату великий шмат території. Але за принципової позиції міської влади зробити їй цього не вдалося. Так, були суди — господарський, апеляційний, Вищий господарський... Зрештою справедливість відновлено. Пансіонат буде функціонувати, як і раніше.
На засіданні виступили й інші службовці, які доповіли про ті чи інші локальні питання життя громади. І за кожним фактом було прийнято певні рішення. Це дозволи на приватизацію, зняття з балансу комунальних підприємств окремих приміщень тощо.
А ось новина, яка може порадувати всіх одеситів: визначено підрядника, який займеться відродженням згорілого корпусу на Новому ринку. Це буде сучасна, ошатна споруда, яка, безумовно, прикрасить цю частину міста.
Після засідання Едуард Гурвіц, як завжди, підійшов до журналістів, присутніх у залі, і відповів на їхні запитання. Певна річ, представників ЗМІ цікавили майбутні вибори міського голови і ситуація, яка складається довкола них.
Відповідаючи на запитання щодо начебто запропонованої йому співпраці з партією «Народна самооборона», Едуард Йосипович заперечив це. Він уточнив, що з лідером цієї партії Юрієм Луценком зустрічався, але питань, пов'язаних з виборами, вони не обговорювали. Лідер «Народної самооборони» просто висловив власну позицію, що серед претендентів на посаду одеського міського голови йому найбільше імпонує; кандидатура нинішнього мера. «Мені про це говорять й інші політичні діячі, — зазначив Едуард Гурвіц. — Але для мене важлива не стільки їхня думка, скільки думка жителів Одеси».
Одеса привертає увагу багатьох, хто волів би балотуватися на посаду мера, як-от Вітренко, Шуфрич... Це Едуард Гурвіц сприйняв спокійно: «Якщо вони цього забажають, то мають право виставити свої кандидатури».
Час стрімко наближає нас до виборів, і вже хтось намагається нагнітати традиційні для такої пори пристрасті. Зокрема, з'явилися чутки, мовляв, хтось темними ночами підриває у місті автівки.
— Всі мають розуміти, — заявив міський голова, — що я найбільше зацікавлений у тому, щоб в Одесі панував спокій. І я завжди все робив і роблю для цього. А щодо чуток про підриви, то це мені нагадує ситуацію з попередніх виборчих кампаній, коли розстрілювали двері, аби посіяти серед населення страх і непевність. Кому це вигідно?
З дестабілізуючих факторів Едуард Йосипович назвав і створення комітету «Євреї проти Гурвіца».
«Я б запропонував своїм противникам, — сказав він не без сарказму, — піти далі в цьому напрямку. Ось, наприклад, у нас є одне хворобливе дитинча, яке пропрацювало всього один рік, а вже бажає стати мером. Воно могло б очолити рух «Недоростки проти Гурвіца». Є ще один психічно неврівноважений тип, який метається між Києвом і Одесою і все обіцяє знизити тарифи, що, до речі, зробити абсолютно неможливо. Він міг би заснувати комітет «Недоумки проти Гурвіца». А ще один негідник з пістолета ТТ застрелив людину, але, як і раніше, красується на екранах телевізорів. Ну, чому б йому не утворити угрупування «Вбивці проти Гурвіца»?.. Усім таким типам вигідно підірвати спокійний і нормальний плин життя у місті. У місті, у якому сьогодні попри всі труднощі фінансуються необхідні ремонти, і все, що можливо, у соціальній сфері, у якому регулярно прибираються вулиці і двори, у якому людям приємно жити».
Розмова торкнулася і теми курортного сезону.
«Ситуація на пляжах, — сказав міський голова, — нас не може задовольнити повною мірою, хоч ми і намагалися поліпшити роботу пляжів і рятувальної служби. Тим не менше, курортний сезон проходить нормально. Туристів в Одесі цього року значно більше, ніж торік, і відгуки гостей, які приїхали до нас з інших міст і країн, переважно добрі».
«А коли з'явиться тепла вода у квартирах?» — поцікавилися журналісти.
«Ближче до 1 вересня. Над цим питанням ми працюємо наполегливо та предметно, і цілком можливо, що й наблизимо цю дату», — пообіцяв мер.
А там уже поруч і День міста. Як повідомив Едуард Гурвіц, до нього йде активна підготовка і він буде проведений досить масштабно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |