![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Гроші, що працюють на економіку регіону
До липня загальна сума закордонних інвестицій в економіку регіону досягла 1 мільярда 396,2 мільйона доларів, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
Зокрема, обсяг прямих інвестицій склав 1 мільярд 41,8 мільйона доларів. Сума кредитів і позик, отриманих від прямих інвесторів-нерезидентів, досягла 332,2 мільйона доларів.
Інвестори вклали капітал у 936 підприємств регіону. Найбільший інтерес викликали компанії, що спеціалізуються на додаткових транспортних послугах, виробництві напоїв та харчових продуктів; фінансової діяльності, виробництві продуктів нафтепереробки, ті, що працюють у хімічній промисловості, а також займаються оптовою торгівлею та будівництвом.
Спростять систему кредитування
Як заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, планується створити Аграрний банк.
Він підкреслив, що система кредитування фермерів в Україні дуже складна, і призводить до великих навантажень на сільгоспвиробників. Тому уряд вирішив створити Аграрний банк (або фонд), який дозволить виділяти кредити за нижчими ставками. Відповідна постанова буде розглянута на початку вересня. На думку міністра, кредити для фермерів повинні бути не короткотерміновими, а довготерміновими, як того вимагають особливості галузі.
Рейтинг університету
Серед 336 українських вузів Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова посів почесне сьоме місце.
Крім того, як відзначає прес-служба ОНУ, вуз став єдиним одеським вищим навчальним закладом, що увійшов до міжнародного рейтингу дослідної групи «Cybermetrics Lab».
Рейтинг складався на підставі таких показників, як наукові досягнення дослідників, контингент викладачів, презентація університету у глобальній мережі, міжнародний престиж.
Усть-Дунайський порт – у приватні руки
Міністерство транспорту і зв'язку має намір виступити з пропозицією приватизувати державне підприємство «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ», повідомляє прес-служба відомства.
На думку міністра Костянтина Єфименка, без вливання серйозних інвестицій підприємство приречене на провал.
– Тому я виступив з ініціативою виставити цей порт на приватизацію. Для порту це вихід, а для регіону – створення нових робочих місць, – підкреслив К. Єфименко.
Він також відзначив, що це рішення зумовлене рекордно низьким рівнем перевалювання вантажів. За його словами, навіть те зерно, що пішло сьогодні з портопункту «Кілія», не розв’язує проблем. Реанімувати підприємство може тільки приватизація.
Балтський район
Залишають поле комбайни
Жнива у районі наближаються до завершення. Уже пішли з полів комбайни ПАФ «Пасат» та СБК «Мрія», сільгоспмашини фермерських господарств «Оберіг», «Танюша», «Вікторія».
За оперативним даними, зернові і зернобобові у районі зібрані майже на 28 тис. га, або на 81% площ, при середній урожайності 23 ц/га. Валовий намолот по району досяг 63,6 тис. тонн зерна.
Більшість із зібраного – зерно озимої пшениці, якої намолочено близько 38 тис. тонн при середній урожайності 26,6 ц/га.
У найближчі дні балтяни мають намір повністю завершити збирання ранніх зернових і зернобобових культур.
Білгород-Дністровський
Чесне запитання – чесна відповідь
Такий головний принцип спільного інформаційного проекту міської ради, радіо «Акерман FM» та телеканала «Тира-Тв» під загальною назвою «Голос громади».
У межах його реалізації розроблено систему безпосереднього спілкування міського голови, його заступників, керівників управлінь, відділів міськради та комунальних підприємств з жителями міста. А головна мета – сприяти втіленню у життя стратегічного плану економічного та соціального розвитку міста Білгорода-Дністровського на період до 2017 року.
З часу першого прямого ефіру, який було проведено 25 травня 2010 року, від городян надійшло понад 100 запитань. Всі вони зафіксовані фахівцями відділу щодо роботи міськради з листами та звертаннями громадян міськради. За підсумками прямих ефірів регулярно готуються доручення міського голови до керівників муніципальних служб, у компетенції яких перебуває порушене жителями питання.
Проект дозволяє городянам з перших вуст і оперативно одержувати відповіді на запитання, які їх цікавлять, а керівництву міста тримати руку на пульсі розв'язуваних проблем, вносити корективи у перспективні та довготермінові програми. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність керівників виконавчих органів і комунальних служб за свою ділянку роботи.
Іванівський район
Знайдено бюджетні резерви
Координаційна рада з питань забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, яка діє при райдержадміністрації, провела виїзне засідання на території Калинівської сільради. Причиною засідання стало те, що тут живе багато неплатників податку на землю.
Близько 200 одноосібників – власників землі зобов’язані подавати до податкової інспекції декларації про доходи, та вже кілька років цього не роблять і не сплачують податки. Тим часом на території сільради накопичилося багато соціальних питань, що потребують негайного вирішення. Сільська влада розраховує на кошти з районного та обласного бюджетів, у той час, коли, як зазначила голова РДА Н.А. Бянова, «сама по грошах ходить і зусиль їх підняти не докладає». Ситуацію треба виправляти, і для цього є чималі бюджетні резерви.
Ізмаїльський район
Підрахували – розплакалися...
Завершено жнива в районі. Нагадаємо, на початок червня, за прогнозами, аграрії розраховували одержати не менш як 120 тисяч тонн зерна. На жаль, через тривалі дощі, які з невеликими перервами тривали понад три тижні, збирання затяглося, і частину врожаю було втрачено.
Найбільше постраждали посіви ріпаку і ярого ячменю. У середньому врожайність ріпаку склала 14,5 центнера з гектара, ярого ячменю – 10,2 центнера. Гороху зібрано по 14 центнерів, а планувалося – не менше 20 – 25.
І той урожай, що зібрано, через тривалі дощі дуже втратив свої якості, що, звичайно, ударило по можливостях вигідно його реалізувати. Зараз в управлінні агропромислового розвитку Ізмаїльської райдержадміністрації йде прийом документів, що підтверджують факти загибелі врожаю. Якщо судити за словами самих аграріїв, вони недорахуються третини тієї суми, на яку розраховували. Вся надія тепер на дотації щодо відшкодування збитку.
Саратський район
Наркосировина – покарання неминуче
У межах обласної операції «Мак-2010», проведеної з початку літа органами внутрішніх справ, на території району виявлено і знищено посіви снотворного маку.
На першому етапі операції виявлено 3 тисячі кущів опійного маку. За фактом незаконного вирощування наркомістких рослин порушено 14 кримінальних справ щодо окремих жителів сіл Ярославки, Плахтіївки, Михайлівки, Світлодолинського, Кривої Балки, Ройлянки.
Як відомо, незаконний посів наркомісткого маку у кількості до ста рослин або до десяти рослин конопель призводить до штрафу від 306 до 1700 гривень. При збільшенні кількості наркомістких рослин штрафи істотно зростають до 8500 гривень. В інших випадках винну особу заарештовують.
Котовський район
Кордон на замку
Чергову партію контрабандних сигарет вилучили на ділянці Котовського прикордонного загону.
50 коробів сигарет російського виробництва виявили прикордонники в автомобілі УАЗ, затриманому за 5 метрів від Державного кордону. Документів на вантаж і акцизних марок на продукції не було. Невдачливі контрабандисти – обоє громадяни України – притягнуті до адміністративної відповідальності. Вантаж передано представникам митниці. Сума оцінки становить 60 тисяч гривень.
Роздільнянський район
Завершують пшеницею
Хоча через погодні умови жнива цього року проходять з ускладненнями, все ж господарства району завершили цілком збирання озимого ячменю при середній урожайності 23 центнери з гектара. Високі результати показали: ТОВ «Єреміївське»-(48,5), СТОВ «Роздільнянське» – (35,5).
Озима пшениця зібрана на площі 12800 га. Середня врожайність становить 26 ц/га. Лідирують на збиранні пшениці СТОВ «Роздільнянське», СТОВ «Нива», ТОВ «Єреміївське».
Паралельно із збиранням урожаю в районі готується ґрунт під осінню сівбу.
Гості з Чехії
Район відвідала делегація з Чехії. До її складу входили гейтман Південно-Моравського краю, член парламенту Чеської Республіки Михал Гашек, Посол Чеської Республіки в Україні Вітеслав Півонка, представники ділових структур цієї країни.
Високих гостей зустрічали голова райдержадміністрації Олексій Могилко, голова районної ради Ігор Сікачин, заступник голови райдержадміністрації Сергій Крилов.
Чехам репрезентували економічний, туристично-рекреаційний та інвестиційний потенціал району. Програма перебування представників Південно-Моравського краю включила у себе відвідування провідних промислових і сільськогосподарських підприємств, таких як ДП ДГ ім. Суворова, ТОВ «Вин-Агро», філія Одеського консервного заводу дитячого харчування тощо.
Представники чеської сторони зацікавилися економікою району і висловили своє бачення можливої співпраці у галузі сільського господарства. Є надія, що незабаром будуть налагоджені ділові контакти і підписані угоди про співпрацю.
Культура
До «Зустрічей» у вересні!
«Сезон завершено! Театр у відпустці!» Це повідомлення з'явилося на інтернет-сайті Одеського академічного російського драматичного театру. І все ж таки ще одна вистава цього дня – прощальне веселе «хуліганство» у традиціях театральних «капусників» — змогли побачити ті, хто прийшов до російського театру. Пісні, жарти, діалоги та монологи (смішні, іронічні, світлі і трохи сумні) звучали із театральної сцени. Потім, знову ж таки у дусі капусника, звернувся до переповненої зали для глядачів, директор театру Олександр Копайгора:
- Наша любов до обласної ради та облдержадміністрації переходить усілякі межі. Мало того, що усі апаратні йдуть російською мовою, так ще й грошей стали давати побільше. Спасибі за це губернаторові Едуарду Матвійчуку та голові обласної ради Миколі Скорику.
Подякував директор і міській владі, яка презентує раз на п'ять років по одній квартирі для працівників театру. Згадав Олександр Копайгора також депутата Верховної Ради Сергія Гриневецького, завдяки якому актори мають можливість брати участь у різних театральних фестивалях, зокрема, й міжнародних. Окрема вдячність пролунала і на адресу генерального консульства Російської Федерації.
Приємно було почути і добрі слова інформаційним спонсорам театру, серед яких було назване і наше видання – газету Одеської обласної ради «Одеські вісті» та її головного редактора Івана Нєнова.
А потім квіти і подарунки артистам дарували вдячні глядачі та меценати. Серед них особливо запам'ятався піднос, на якому лежали гарні пиріжки із капустою як символ дійства, що відбувалося, і одночасно рівня доходів акторів. Їхня зарплата, відповідно до репліки, що пролунала в «капуснику», незважаючи на підвищення статусу театру, донині залишається просто «драматичною». Але, як кажуть, не будемо про сумне…
Російський театр попрощався із глядачем зовсім ненадовго. Відкриття ювілейного сезону відбудеться 1 жовтня виставою «П'ятеро».
А ще раніше, 5 вересня, у день, коли Одеському академічному російському драматичному театру виповниться 135 років, ця ж вистава відкриє V Міжнародний фестиваль «Зустрічі в Одесі».
Вікторія ЄРЬОМЕНКО, «Одеські вісті»
Поезія і медицина – два дужих крила
Приїхавши у 1990 році за направленням медичного училища до Кодими, Наталка Мегіс знайшла втілення своєї мрії.
Сьогодні вона працює медсестрою маніпуляційного кабінету районної поліклініки і прагне бездоганності і самовдосконалення. Тож багато читає фахової літератури, вивчає властивості нових медичних препаратів, їх дію на організм людини. Як результат – довіра пацієнтів і численні почесні грамоти Міністерства охорони здоров’я, керівництва районної поліклініки, центральної районної лікарні, районної ради. А у 2008 році вона стала переможницею обласного конкурсу «Краща медична сестра».
Крім медицини, у Наталки є ще одна пристрасть – поезія. І це її захоплення вже вдруге приносить успіх на обласній сцені. А першого разу, у 2007 році, в обласному конкурсі серед медичних працівників «Художнє слово» вона посіла перше місце за вірш-посвяту мамі.
Нинішнє літо теж ознаменувалося перемогою. У обласному огляді-конкурсі на краще виконання власного вірша на тему «Не хлібом єдиним живе людина» медсестра з Кодими стала переможницею. Колекція Наталчиних нагород поповнилася ще одним цінним подарунком і Почесною грамотою. Тож нехай і надалі думки політ творить чудеса.
Любов КУЗЬМЕНКО, м. Кодима
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |