ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
07.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 84(4066) / Тираж: 23655

Одеса

ГСХ альтернативи немає

Україна готова у будь-якій формі співпрацювати з Румунією щодо розвитку судноплавства у дельті Дунаю.

Таку думку висловив міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Румунії в нашій країні Траяном Христею.

– Впевнений, що і для України, і для Румунії розвиток судноплавства на Дунаї є надважливим завданням, оскільки від ефективного використання річки як транспортної артерії Європи, залежатиме не лише майбутнє Придунайського регіону, але і транспортна політика континенту в цілому, – підкреслив Костянтин Єфименко. – Ми вкладатимемо значні ресурси у розвиток Придунав’я: для нас ГСХ Дунай – Чорне море – пріоритет №1. Варіанту, що ми не розвиватимемо глибоководний судновий хід, немає. Адже йдеться про зайнятість людей у портах Ізмаїл та Рені і в Українському Дунайському пароплавстві. Це – понад 10 тисяч працівників , – сказав міністр.

Україна, нарівні з більшістю країн цього басейну, котрі є членами Дунайської комісії, виступає за поглиблення співпраці у галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах та лібералізацію ринків транспортних послуг шляхом оновлення правового режиму навігації на Дунаї, зазначив Костянтин Єфименко.

Визначилися з інвестиційними пріоритетами

Кабінет Міністрів України визначив пріоритетні інвестиційні проекти Одеси для першочергового фінансування.

У зв’зку з цим Одеський міський голова видав розпорядження. Ним, зокрема, передбачен прийом від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до комунальної власності громади Одеси цілісного майнового комплексу «Одеська ТЕЦ». Крім того, буде збільшено розміри компенсації: комунальному підприємству «Одесміськелектротранс» – витрат, пов’язаних з перевезенням пільгових категорій громадян; міському бюджету – втрат від наданих державою пільг щодо оплати за землю підприємствам космічної галузі, закладам фізкультури та спорту.

Буде також підготовлено конкретні пропозиції щодо фінансування добудови об’єктів, ступінь готовності яких на сьогодні складає 70 і більше відсотків; приведено у відповідність з чинним законодавством договори оренди землі і розміри плати за неї.

«Каструль». Але за законом!

Одеська міська влада провадить перевірки законності та рівня сервісу в автомобілях, що займаються таксоперевезеннями. Про це повідомив журналістам заступник директора департаменту транспортного комплексу та зв'язку Одеської міської ради Петро Федосєєв.

Створено міжвідомчу робочу групу, до якої входять працівники ДАІ, департаменту транспортного комплексу та зв'язку міськради, податкової інспекції, інспекції автомобільного транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України.

Вона буде здійснювати постійні перевірки таксоперевезень у різних районах міста, зокрема у курортній зоні. Мета перевірок – щоб усі перевізники діяли у законному руслі, щоб усі водії одержали ліцензії, а автомобілі відповідали вимогам безпеки.

Він додав, що сьогодні у Міністерстві транспорту та зв'язку готуються документи, згідно з якими сума штрафу за незаконні перевезення може сягати 8 тис. грн.

Розібратися із проблемами афганців

На засіданні громадської ради з питань реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, правоохоронних органів та жертв нацистських переслідувань при Одеській обласній держадміністрації розглянуто низку питань, пов'язаних із фінансовою підтримкою статутної діяльності громадських організацій.

Учасники засідання вивчили стан фінансування Овідіопольської районної організації Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), яку очолює В. Гречко. Обговорили звертання правління Спілки воїнів-інтернаціоналістів держпідприємства «Одеський морський торговельний порт» «Бойове братерство» із приводу ситуації, що склалася, в керівництві обласної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) на чолі із А. Радуканом, зокрема і з питань фінансування.

В ухваленому рішенні рекомендовано Овідіопольській райдержадміністрації розробити та затвердити «Порядок використання коштів районного бюджету для фінансової підтримки громадських організацій та інвалідів». Увага акцентувалася на необхідності суворого обліку використання бюджетних коштів за попередні роки.

Ухвалено рішення клопотати перед головою облдержадміністрації щодо створення комісії за участю громадських організацій для перевірки фактів, викладених у звертанні правління Спілки воїнів-інтернаціоналістів «Бойове братерство», що стосуються дотримання чинного законодавства під час використання бюджетних коштів у 2007-2009 рр. Одеською обласною Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Іллічівськ

Бразильські портовики пропонують співпрацювати

Можливості збільшення вантажообігу і створення спеціальних потужностей для переробки рефрижераторних вантажів були обговорені під час недавнього візиту до Іллічівського морського торговельного порту делегації бразильського штату Санта-Катаріна.

До складу делегації, зокрема, входили директор порту Навегантес Осмар де Кастільо Рибас і директор порту Сан-Франциско-ду-Сул Пауло Сезар Котрес Корсі. Транспортники та бізнесмени двох країн також вели мову про співпрацю у взаємовигідній торгівлі, створенні логістичних структур для обробки товаропотоків. Крім того, бразильці розглядають Іллічівський порт як потужного експортера мінеральних добрив для своєї країни.

У ділових перемовинах взяв участь Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мело.

Савранський район

А на черзі – сівба

Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА Сергій Ченчик, цьогорічні жнива видалися досить складними.

Часті зливи гальмували темпи робіт. Крім того, волога погода негативно вплинула на якість зерна. З цих причин і недобір хліба. На сьогоднішній день середня врожайність по району складає 25,5 центнера з гектара. Хоч перед початком жнив сподівалися на краще.

У більшості господарств їх вже завершили. Незважаючи на дещо сумний присмак нинішньої жнивної кампанії, аграрії вже повним ходом готують площі під сівбу озимих. «Час не жде, тож варто думати і дбати вже про врожай наступного року,» – сказав Сергій Ченчик.

Фрунзівський район

Буревій приніс лихо

Довгоочікуваний дощ та прохолода, що прийшли на територію району 5 серпня ввечері, принесли з собою стихійне лихо для жителів Павлівської сільської ради.

Гроза, злива та пориви вітру лютували над селом майже півгодини. У результаті поламано немало дерев, пошкоджено лінії електропередач, з будинків та господарських будівель зірвано шифер. На щастя, обійшлося без людських жертв.

Шукають ефективних орендарів

Рішенням сесії районної ради створено конкурсну комісію з надання в тимчасове користування земель запасу, резерву, консервації, пасовищ і сінокосів.

По кожній сільській і селищній раді визначено відповідні ділянки, що не використовувались або оброблялись без належно оформлених документів. Їх перелік надруковано в районній газеті і тим самим розпочато відкриті торги. На першому засіданні комісія розглянула 70 заяв, понад 2 тисячі гектарів землі знайшли свого ефективного користувача, що додатково принесе районному і місцевому бюджетам майже 300 тисяч гривень. Тепер сільські і селищні голови готують пакети документів на інші незатребувані земельні ділянки.

Ізмаїльський район

Мільйони на дороги

Цими днями було відремонтовано одну з найрозбитіших ділянок дороги у селі Муравлівка. Виконувала роботи фірма «Євродор».

– Понад шестисот метрів фактично з'єднали частину села уздовж озера Китай із центром, – сказав сільський голова Сергій Скорик. – Тепер є нормальний під'їзд і до озера, і до інших об'єктів.

Нагадаємо – трохи раніше було прийнято ділянку дороги по вул. Гагаріна у селі Каланчак. А ще через кілька днів –завершилися роботи щодо благоустрою розбитої дороги по одній із сільських вулиць у Новій Некрасівці.

У найближчім майбутньому, за словами голови райдержадміністрації Сергія Мазура та голови райради Василя Антонюка, почнуться роботи щодо ремонту вулиці у селі Кирнички. Усього ж планується упорядкувати «найнепрохідніші» ділянки доріг у чотирнадцяти селах району. Кошти на ремонт та благоустрій виділяються із Стабілізаційного фонду країни. За наявною інформацією, лише на першу чергу будівництва виділено близько мільйона гривень.

– Це дуже добре, що сьогодні, у такий нелегкий, здавалося б, час, влада згадала про нашу найбільшу проблему, – говорить ветеран праці с. Муравлівка Клавдія Бахмутова. – Раніше нам у негоду доводилося буквально «випливати» на «материк». А тепер – будь ласка, є дорога до самого будинку. Дуже зручно!

Великомихайлівський район

Матиме герб

Геральдична комісія, яку очолює голова районної ради Раїса Коваленко, звернулася до небайдужих людей – знавців минулого, письменників-краєзнавців, мистецтвознавців, художників.

Висловлено прохання внести конкретні пропозиції власного бачення символів-зображень на гербі Великомихайлівського району. Нині на розгляд громади подано декілька найбільш вдалих ескізів, що обрані комісією. Очікується, що герб буде не лише оригінальним, а й історично та краєзнавчо виваженим.

Котовськ

Частування чудове

Як повідомляє ЗАТ «Холдинг «ТіС», пряники заварні із фруктовими начинками Котовського хлібозаводу стали переможцями конкурсу «Одеська якість», який пройшов у межах регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України».

Цього року на участь у регіональному етапі було подано 55 заявок від 28 підприємств у номінаціях: «продовольчі товари» – 34 заявки, «промислові товари для населення» – 15, «роботи та послуги» – 6. За перемогу боролися підприємства із Одеси, Іллічівська, Овідіопольського, Білгород-Дністровського, Болградського, Кілійського та Котовського районів.

ЗВЕРНЕННЯ

до голів райдержадміністрацій, районних рад, селищних та сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій, власників та користувачів земельних ділянок, міських та сільських жителів

Ліси Одещини створені та зростають в екстремальних природних умовах сухого степу на площі 224 тисячі гектарів.

За повідомленнями гідрометеорологів передбачається надзвичайно пожежна небезпека, що збільшить вірогідність виникнення лісових пожеж.

Основними причинами осередків загорань є не тільки природні умови, але й людська недбалість. Так, фермери та інші власники земель, худоби з надією покращити свої випаси, сінокоси, угіддя здійснюють зумисні підпали, не задумуючись над збитками, які завдають природі і довкіллю.

Тривають жнива. Стихійним спалюванням стерні, яке, на жаль, мало місце в минулі роки, завдано значної шкоди лісовим насадженням, полезахисним лісовим смугам.

Лісівники Одещини звертаються до Вас з проханням не допустити безконтрольного випалювання стерні та соломи на полях; провести в смугах відведення залізничних і автомобільних шляхів та лісонасадженнях на землях запасу санітарно-оздоровчі заходи, ліквідацію захаращеності. Обмежити відвідування лісів та виїзд до них автотранспорту у період високої пожежної небезпеки.

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23.04.10 р., розпорядження обласної державної адміністрації від 08.07.10 р. № 486/А-2010 «Про посилення охорони лісів області від пожеж», просимо всі владні структури вжити відповідні заходи щодо недопущення лісових пожеж.

В. Домікан, начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства

Пам’ять

Тих днів не змовкне слава ніколи

У день 69-ї річниці початку героїчної оборони Одеси від фашистських загарбників відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросові. У ній взяли участь перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк, заступник голови облради Георгій Арабаджи, заступник голови облдержадміністрації Олександр Малін, заступник Одеського міського голови Тетяна Фідірко, секретар Одеської міської ради Олександр Прокопенко, активісти політичних партій та громадських організацій.

Героїчна оборона міста біля моря стала яскравою сторінкою в історії Великої Вітчизняної війни. Люди мужньо протистояли ворогу, як могли, наближали годину визволення. Їхній подвиг залишиться в століттях.

Анатолій ВАКУЛЕНКО

«Еще не вечер»

Один із найчудовіших російських поетів, автор віршів до популярних і улюблених пісень, таких як «Яблони в цвету», «Маэстро», «Золушка», «Вернисаж», «Еще не вечер» та багатьом-багатьом іншим, Ілля Рєзник зараз в Одесі. Шанувальники творчості чудового поета зустрінуться з ним 8 серпня в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М.Водяного. А 5 серпня Ілля Рахміелевич провів прес-конференцію. Маестро відповідав на будь-які запитання просто і щиро, читав вірші, жартував, ділився різноманітними враженнями, зокрема, і про Одесу, а також репрезентував новий чотиритомник своїх творів:

- До Одеси я приїжджаю часто і завжди з особливими почуттями. Місто колоритне, життєрадісне. Цього разу я привіз до Південної Пальміри свою оновлену авторську програму. Музична її частина пройде у супроводі ансамблю «Рецитал» — групи, яка протягом 30 років виступала з Аллою Пугачовою. Будуть виконані пісні ліричні, у стилі шансон, а також пролунають вірші, молитви, сонети, присвяти та епіграми.

Крім того, у програмі візьме участь відомий оперний співак бас-баритон Володимир Александрович, який з великим успіхом дебютував з двома новими піснями Іллі Рєзника на музику Раймонда Паулса у концертній залі московської програми «Два Маэстро».

Вікторія ЄРЬОМЕНКО

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, В. МАМОНТОВ, Л. ПІВТОРАК, Є. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ, А. МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту