ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
10.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 85(4067) / Тираж: 23655

Одеса

це важливо знати морякам

За повідомленням Міжнародної морської організації (ІМО), у поточному році простежується певне зниження піратської активності у водах Світового океану.

Так, на сьогодні зафіксовано 200 інцидентів за участю флібустьєрів різних мастей і національностей, у той час як за відповідний період минулого року їх було 240. З початку року захоплено три з половиною десятка суден. Ще півсотні обстрілювалися.

Найбільш напружена щодо цього ситуація – у водах Сомалі та Аденської затоки. Тут же корсари найактивніше застосовують вогнепальну зброю та гранатомети різних систем. При цьому географія нападів зміщується з Аденської затоки до східного узбережжя. Крім того, сомалійські пірати почали нападати на судна у південній частині Червоного моря, чого раніше не спостерігалося.

Більш ніж удвічі зросла кількість піратських нападів у Південно-Китайському морі. Зросло також число інцидентів у водах Малайзії та Індонезії.

Фестиваль кличе нас у гості

Традиційно, уже вдев'яте, в Одесі, починаючи із сьогоднішнього дня і до 13 серпня, буде проходити Міжнародний фестиваль – конкурс дитячої творчості «Сузір'я моря – сонце, молодість, краса».

Він є одним із п'яти, проведених у Європі у межах проекту «Сузір'я»: «Гірське сузір'я – прагнення, фантазія, політ» Словаччина, м. Ліптовський Мікулаш (щорічно, березень); «Сузір'я Праги – мир, творчість, дружба» Чеська Республіка, м. Прага (щорічно, квітень); «Сузір'я Відня – музика, гармонія, мистецтво» Австрія, м. Відень (щорічно, липень); «Сузір'я Будапешта – юність, натхнення, талант» Угорщина, м. Будапешт (щорічно, жовтень).

До Одеси приїхали юні артисти із Росії, Казахстану, Франції, Австрії та українських міст. Загальне число учасників понад 500 чоловік, віком від 5 до 20 років.

Творче змагання пройде у чотирьох номінаціях: вокал; хореографія; інструментальний жанр; театральний жанр.

Виступи учасників буде оцінювати міжнародне журі, яке очолить народний артист України, професор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, головний режисер-диригент Національного академічного хору ім. Г. Верьовки З. Корінець.

Відкриття фестивалю пройде завтра, о 18.00, у БК «Політехнік».

Гала-концерт та нагородження переможців заплановано на 18.00 13 серпня.

Кожна зупинена мить – прекрасна

В Обласному центрі української культури триває виставка фотомитців Сергія Начвинова і Дениса Ахраменка. Педагоги за освітою, вони завжди хотіли створити щось оригінальне і водночас просте. І творчому дуету це вдалося.

Репрезентована ними виставка фотографій із серії «Світ, створений для нас» відображує своєрідне бачення, сприйняття, а точніше – різнокольорові сни молодих фотохудожників. Хлопці знаходять в звичайних речах новий зміст, бачать запахи і звуки, міркують миттєвими спалахами зображень і переконані, що немає неважливих речей або митей. Усе, що оточує їх, цінне. З кожним зафіксованим кадром Сергій Начвинов і Денис Ахраменко збагачують свою душу, і всьому прекрасному там знаходиться місце. Фотографія для них — це саме життя, плин часу, любов до природи, рідного краю і гармонійне єднання з навколишнім світом.

Кодимський район

Радіють щедрому ужинку

У господарствах усіх форм власності підбито попередні підсумки жнивної кампанії.

Цьогоріч зерновий клин району, що складав понад 18 тисяч гектарів, порадував щедрими врожаями. Середня урожайність по району склала 30,4 центнера з гектара, пшениці – 34,8, озимого ячменю – 28, ярого – 20,9 центнера з гектара.

Комінтернівський район

Задля наповнення бюджету

На нараді землевпорядників сільських та селищних рад, у якій взяв участь голова РДА І. Марзак, розглянуто низку важливих питань. Мова йшла про формування реєстру правовстановних документів на земельні ділянки, впорядкування реєстру всіх задокументованих та фактичних землекористувачів земельних ділянок державної та комунальної власності, мобілізацію резервів до бюджету від використання землі.

Землевпорядникам доручено: у термін до 30 вересня поточного року надати відділу Держкомзему у Комінтернівському районі реєстри землевласників та землекористувачів для внесення до річної статистичної звітності; до 25 числа кожного місяця надавати відділу реєстр всіх задокументованих та фактичних землекористувачів земельних ділянок державної та комунальної власності; забезпечити проведення роботи щодо перерахування орендної плати та приведення її у відповідність до чинного законодавства з урахуванням ринкової привабливості та конкурентоспроможності. Місцевим органам влади рекомендовано ініціювати у відповідних випадках переукладання договорів оренди.

Роздільнянський район

Що п'ємо?

Санітарною службою району перевірено населені пункти у яких питна вода не відповідає вимогам стандартів, а тому – небезпечна у епідемічному відношенні. За санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками 4,5 відсотка води – не придатні для питва.

Бактеріологічне забруднення відбувається на шляху від джерела до споживача. Лише в Роздільній близько половини труб водопроводу потребують заміни. Вода із кранів придатна до вживання після кип'ятіння або відстоювання.

Найгірше водопостачання, за словами фахівців санітарної служби, відзначається на території Буцинівської сільради. Коли там існувало велике сільськогосподарське підприємство, працювало 11 артсвердловин, зараз немає жодної. Населення користується криничною водою, хоча вона не повною мірою придатна до вживання через високу мінералізацію та вміст нітратів.

Для розв’язання проблем у водопостачанні розроблено програму до 2020 року. На її реалізацію передбачено спарямувати близько двадцяти мільйонів гривень із різних джерел фінансування.

Красноокнянський район

Визначено кращих

Завершився районний етап конкурсу сільських та селищних рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою територій у поточному році.

Як поінформувала в.о. голови райради Наталя Зубович, у своєрідному змаганні взяли участь всі 14 сільрад та Красноокнянська селищна рада. Комісія відвідала лідерів цьогорічного змагання Топалівську (сільський голова Олександр Кобилянський), Чорнянську (Раїса Ожога) та Федосіївську (Клавдія Бесчотна) сільські ради. Було вирішено визнати переможцем Чорнянську сільську раду.

За результатами конкурсу вона репрезентуватиме район на обласному рівні.

Фрунзівський район

Готуються до ювілею

Наймолодшою сільрадою району є Новозарицька. Незабаром відзначатимуть 20-річчя з дня її заснування.

Нині вся громада на чолі з сільським головою Галиною Науменко переймається приємними передсвятковими клопотами – прибирає у подвір’ях, на вулицях, провадить косметичний ремонт об’єктів соціальної сфери. У наведенні порядку значну допомогу надають люди, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. Вони вже обкосили траву, вирубали чагарники, вивезли весь хмиз.

Ізмаїл

У школах – передстартова готовність

Рішенням сесії міської ради на підготовку шкіл та дитячих садків до нового навчального року було виділено близько 850 тисяч гривень. Сьогодні роботи щодо капітального та косметичного ремонту тривають. Причому тут, як і колись, велика частка участі батьків – увесь косметичний ремонт на їхніх плечах.

Триває ремонт даху у ЗОШ № 4. У ЗОШ № 10 практично відновлюються водопровідна та каналізаційна системи. У ЗОШ № 11 рік тому провели чималий обсяг роботи, зокрема і щодо сантехніки. А в нинішньому завершується ремонт системи опалення та теплолічильників.

Схожі проблеми у ЗОШ № 8 та № 9, дитячих садках «Теремок» і «Барвінок».

Як запевнила в.о. начальника міського відділу освіти Тетяна Полякова, у найближчі серпневі дні велику частину робіт буде завершено.

Ширяївський район

Дбають про паливо у спеку

Як розповів заступник головного лікаря Ширяївської ЦРЛ Ігор Семенішин, районна та дільничні лікарні до роботи в зимових умовах вже готові.

Кілька років тому до приміщень центральної районної лікарні було підключено газ. Так що тепер тільки перевіряли та лагодили опалювальну систему. Щодо ФАПів та лікарняних амбулаторій, то там тривають поточні ремонти. Починають завозити вугілля. Не випускають з поля зору хід підготовки закладів медицини до роботи в зимових умовах представники місцевої влади. Цими днями планується вести мову про нього на виїзному засіданні координаційної ради.

Балтський район

…І привітав зі 100-річчям

Черговий виїзний прийом перший заступник голови Балтської райдержадміністрації В. Желіховський провів у Пужайковому.

Метою зустрічі стало обговорення проблем, які хвилюють сільчан, – оренда землі, приватизація присадибних ділянок, забезпечення жителів балонним газом та ін. На ці та інші запитання він дав вичерпні відповіді. В. Желіховський також поінформував сільчан про проблеми, якими зараз займається райдержадміністрація. Це упорядкування міста та сіл, активна робота над багатьма інвестиційними проектами.

Ще одну приємну місію цього дня виконав Валерій Анатолійович – вручив лист-привітання Президента В.Ф. Януковича довгожительці села Х.І. Богонос з нагоди її 100-річного ювілею.

Ананьївський район

Відпочинком задоволені

Завершилося оздоровлення учнів на базі позашкільних навчальних закладів. Всього функціонувало 24 табори, з яких 17 пришкільних оздоровчих з денним перебуванням та 7 профільних.

В них оздоровлено близько 850 учнів, серед яких – діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, інваліди, із малозабезпечених сімей. На організацію відпочинку було виділено 100 тис. грн та залучено близько 40 тис. грн батьківських і спонсорських коштів. Це дало змогу організувати дворазове гаряче харчування, а меню урізноманітити соками, свіжими овочами, фруктами, йогуртами.

Сподобалися дітям поїздки до Миколаєва, Одеси та Умані.

Порушень у роботі пришкільних оздоровчих таборів не виявлено.

До нового навчального року

Потрібно ще багато зробити

Марина Василівна Мараховська – головний фахівець РВНО, розповідаючи про підготовку шкіл до нового навчального року, показала довідку з відомостями про виконання розпоряджень облдержадміністрації та райдержадміністрації про своєчасну підготовку до роботи в осінньо-зимовий період об'єктів соціальної сфери району. На кінець липня у районі з 34 шкільних котелень всього половина була готова до опалювального сезону. Зокрема у селах Бурдівка, Буцинівка, Виноградар, Єгорівка, Кам’янка, Новоукраїнка, Слобідка, Степанівка, Лиманські № 1 (початкова школа) та № 2. До середини серпня обіцяють відремонтувати опалювальні котли у школі-гімназії № 1 Роздільної, у селах Гаївка, Марківка, Старостине, Єреміївка, Кошари, Понятівка, Щербанка. У декількох школах міста, де довелося побувати, нарікають на дефіцит окремих деталей до котлів, які знайти непросто.

Якщо поточні ремонти приміщень якось провадяться, винятково за кошти батьків або спонсорської допомоги, то про капітальні ремонти у закладах освіти без державної підтримки не може навіть іти мови. Відсутність коштів і можливостей доводить до того, що ремонт даху у школі с. Болгарки так і залишився нездійсненим. Через старість часто виходить з експлуатації опалювальна система у міській школі № 4. У селі Калантаївці котли опалювальної системи малопотужні, не обігрівають усі класи.

Багато потрібно ще зробити у районі, щоб школи були готові до роботи у новому навчальному році.

Анна СТЕПАНОВА, власкор «Одеських вістей» Роздільнянський район

Людина та її справа

Сукні від Валентини

Збереження вирощеного хліборобами ТОВ «Зеленогірське» збіжжя допевна залежить і від вправних рук швачки Валентини Дубрової. Вона виготовляє тенти на автомобілі, щоб при транспортуванні вирощеного з поля не було втрат зерна.

Валентина Іванівна здобула в Одеському сільськогосподарському інституті професію агронома, котра на той час виявилась незатребуваною. Щоб заробити на прожиття, вирішила вивчитися на модельєра-закрійника і протягом останніх дев’яти років працює у швейній майстерні господарства «Зеленогірське», «обшиваючи» механізаторів, водіїв і тваринників.

Із закупленого матеріалу Валентина Іванівна викроює і шиє халати, рукавиці, чохли, брезентові тенти тощо. Господарство економить значні кошти на спецодязі, який видає своїм робітникам безплатно. Скажімо, собівартість «роби» трішки перевищує 50 гривень, а фабричного пошиття коштувала б втричі дорожче. Для виготовлення подібної продукції також потрібні майстерність, терпіння та вміння володіти голкою.

Весь свій талант модельєра майстриня вкладає у пошиття сучасного чоловічого та жіночого одягу будь-якого фасону і смаку. Вишукані речі вона виготовляє здебільшого з матеріалу замовника, але може запропонувати і свою тканину та фурнітуру. Зеленогірські модниці, випускниці або наречені залишаються задоволеними якістю пошиття, акуратністю та професійною майстерністю швачки. А зеленогірська дітвора на новорічних святах задоволено виступає у костюмчиках Феї, Зайчика, Снігуроньки або Гусара.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, О. НЕБОГАТОВ, А. СТЕПАНОВА, Є. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ, Л. ПІВТОРАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту