![]() |
|
![]() |
![]() |
Ставлення до дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, потрохи змінюється на краще. Про це свідчить кількість сімей, які звертаються до служби у справах дітей з бажанням усиновити дитину. Все частіше з таким проханням звертаються і батьки, у яких уже є свої дітки. Банк даних кандидатів на усиновителя в області становить 120 чоловік. Про це заявила начальник служби у справах дітей Одеської облдержадміністрації Людмила Швирьова.
Одним з основних напрямів роботи цієї служби є соціальний захист дітей-сиріт, здійснення заходів щодо забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей. Так за перше півріччя поточного року в області було виявлено і поставлено на первинний облік 650 сиріт. З них до сімейних форм виховання влаштовано 421 дитину.
Пріоритетною формою влаштування дітей, полишених напризволяще, є усиновлення. У період з січня по липень 2010 року усиновлено 133 дитини.
У нашому регіоні спостерігаються позитивні зрушення щодо усиновлення дітей нашими співвітчизниками. Уперше за останні три роки простежується перевага національного усиновлення над міждержавним.
– Слід відзначити добру роботу служб у справах дітей щодо національного усиновлення, у яких чудові показники, – підкреслила Людмила Олександрівна, – Це служби у Білгород-Дністровському, Балтському, Болградському, Великомихайлівському, Татарбунарському, Ширяївському районах, а також в Одесі.
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації «Про розвиток сімейних форм виховання в Одеській області у 2008 – 2011 р.», протягом першого півріччя 2010 року у регіоні створено дев'ять прийомних сімей. За перші два квартали у ці сім’ї і дитячі будинки сімейного типу влаштовано 26 дітей.
– Станом на 30 липня поточного року, в області функціонують 168 прийомних сімей, які успішно виховують триста дітей, – повідомила Людмила Швирьова. – Також діють 18 дитячих будинків сімейного типу, у яких влаштовано 118 дітей-сиріт.
Процес усиновлення не спрощуватиметься: у цьому немає необхідності, вважає Людмила Олександрівна.
– Усиновлення дитини – це складне рішення, що потребує максимум відповідальності і з боку усиновителя, і з боку служби, яка віддає дитину у родину. Тому складність, а іноді і тривалість процесу дозволяють кілька разів зважити всі «за» і «проти» щодо рішення взяти на виховання дитину.
Але сподіватимемося, що потенційних батьків це не відлякає. І бази даних кандидатів на усиновителя будуть поповнюватися, а кількість дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки – відповідно зменшуватися.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |