ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИМИ ПОВИННІ БУТИ НЕ ТІЛЬКИ ЗЕМЛЯ, ВОДА І ПОВІТРЯ, АЛЕ Й ЕКОНОМІКА, І ВЛАДА
10.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 85(4067) / Тираж: 23655

У цьому переконаний лідер обласної організації партії «Зелені» Дмитро ВОЛКОВ.

У цих словах 25-річного лідера обласної організації нової, створеної цього року, партії прихований справжній зміст того, що повинні привнести у наше життя нові вибори. Адже протягом останніх десяти років дуже багато говорилося про необхідність дбайливого ставлення до природи. З'явилися партії і громадські рухи екологічної спрямованості. Узвичаїлося словосполучення «екологічні гроші». Їх давали Україні закордонні партнери, виділялися вони і у бюджетах різних рівнів. Але стан природи від цього не покращився, а екологічна політика країни так і залишилася на рівні словесних декларацій.

Нескінченно так тривати не може. За кордоном екологічна складова програми будь-якого кандидата у владу найпильнішим чином вивчається виборцями. Причому, вона повинна бути абсолютно конкретною, пропонувати реальні шляхи розв’язання проблем тієї або іншої території, що накопичилися, окремих населених пунктів, підвищувати якість і рівень безпеки життя людей.

Саме такий підхід і пропонує запровадити у життя Дмитро Волков – корінний одесит, випускник відомої гімназії № 1, яка зараз носить ім'я свого першого директора Алли Петрівни Бистріної, він згодом здобув освіту в університеті міста Ланкастер у Великій Британії (спеціальність – управління людськими ресурсами) і уже там брав участь в акціях громадського руху Green Peace. Сьогодні він – керуючий партнер ТД «Левада».

– У дитинстві я мріяв стати порожнинним хірургом, – згадує Дмитро Валерійович. – Але потім захотілося реалізувати себе якось масштабніше. Батьки, не бажаючи бачити мене хлопчиком-мажором, наполягали на навчанні за кордном, де ледарювати, купувати оцінки і диплом неможливо. Так я зацікавився спеціальністю, пов'язаною з людськими ресурсами. Вона, по суті, навчає методам лікування людини у соціумі.

– Що Ви маєте на увазі?

– За часів Радянського Союзу і дітей, і дорослих навчали того, що розбивати пляшки на вулиці, кидати папірці собі під ноги негарно. І люди так не чинили. Сьогодні ж немає навіть елементарних моральних цінностей, які робили б поведінку людини цивілізованою. Потрібно повернути людям розуміння того, як повинна поводитися нормальна сучасна людина. Без цього не буде розвитку ні в економіці, ні в соціумі.

Ми проводили акції: ремонтували старі сходи, якими можна піднятися з пляжу біля Свято-Успенського чоловічого монастиря, закладали новий парк у районі Лузанівки. Членів партії у них брало участь небагато, а от добровольців виявилося набагато більше. Отже, є молоді люди, яким хочеться бачити навколо себе порядок і чистоту. Це нове покоління, на яке ми і робимо ставку сьогодні.

– Сьогодні в усьому світі зростають вимоги до якості освіти людей. Оскільки Ви навчалися у Великій Британії, які сильні сторони існуючої там системи освіти, на Ваш погляд, слід запозичити?

– Наша система теж цілком гідна. Але по-справжньому освіту здобувають відсотків десять студентів, не більше. Решта купує оцінки. І потім з гордістю каже, що здобули спеціальність, а знань-то немає!

Я б розпочав із зарплат викладачам. У Великій Британії професор, який працює усього кілька годин на день, одержує 50 – 70 тисяч фунтів на рік. Це забезпечує йому гідний рівень життя. Якщо ж хтось бере хабар, він втрачає право викладати, право на пенсію, на інші соціальні гарантії, одержує умовний або реальний термін ув’язнення. Звичайно, у такому законодавчому полі люди бояться брати хабарі. Втім, такого реформування потребують багато галузей.

– Ви збираєтеся балотуватися до обласної ради. Навіщо, на Ваш погляд, туди ідуть люди? І яку мету ставите перед собою Ви?

– Влада – не самоціль. Це всього лише механізм впровадження у всіх сферах суспільства «зеленої» ідеї, зміни світогляду людей. Прийшовши до облради, мені та іншим «зеленим» депутатам доведеться багато працювати і налагодити співпрацю з більшістю, щоб провести важливі екологічні та економічні перетворення у нашому регіоні.

Багато хто до влади у нас поки що іде, щоб почуватися комфортно з огляду захищеності і розвитку свого бізнесу. Тих, хто хоче принести користь своєму краю та його жителям, мало.

За кордоном депутати теж розвивають свою справу, але при цьому не забувають чимало робити для своїх співгромадян. Повільно, але і у нас відбуватимуться аналогічні процеси. Тим більше, що люди, які вміють чудово працювати на благо, як прийнято говорити, територіальної громади, у нас є.

Я не можу не захоплюватися мером Іллічівська Валерієм Яковичем Хмельнюком. Скромна, надзвичайно освічена людина. За умов кризи в Іллічівську зростання економічних показників склало сто п'ятдесят відсотків.

У разі обрання до обласної ради, я хочу брати участь у розв’язанні найгостріших проблем районів області. Наприклад, я переконаний, що можна забезпечити нормальне водопостачання Ізмаїла, Болграда, Березівки, Миколаївки. Треба тільки захотіти об'єднати зусилля для цього.

– Як ви добираєте людей?

– Це повинні бути наші однодумці, люди, які мають нормальну репутацію. Це важливо, тому що перед виборами я маю намір відкрити весь список. Голосуючи за нашу партію, виборці точно знатимуть, за кого вони віддали свої голоси.

Що ж, ось таку філософію у житті та політиці сповідує наш земляк Дмитро Волков. У ній відчувається щире прагнення до нового, нормально організованого буття. Прагнення, яке, гадаю, є у більшості людей. І тому партія знайде своїх прихильників. А докладніше з «Зеленими», її лідером Олександром Прогнімаком та роботою у регіонах можна ознайомитися на офіційному сайті – www.greensua.org.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту