![]() |
|
![]() |
![]() |
Трудівники полів Саратського району у надзвичайно важких погодних умовах зібрали майже 190 тисяч тонн зерна, домігшись найвищого показника в Одеській області. У Кулевчанському будинку культури хлібороби за урочистих обставин підбивали підсумки жнив. Разом з ними радість трудової перемоги розділили перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк, заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Степан Возненко, голова Саратської РДА Ігор Сиротюк, голова райради Іван Райнов та інші. За традицією гостям пам’ятного свята вручили символ гостинності і добробуту – короваї нового врожаю.
Тепло і щиро привітав хліборобів перший заступник голови облради Микола Тіндюк, який підтвердив, що хлібороби Саратського району на дату святкування (жнива в області ще тривають) справді зібрали найвищий в області вал зерна доброї якості, внесли вагомий внесок у продовольчу безпеку області та держави.
– Прийнявши коровай, я відчув, що він пахне не тільки хлібом, але й потом людей, які у тяжкій праці виростили зерно, – сказав Микола Андрійович.
Передаючи подяку голови обласної ради Миколи Скорика та всього депутатського корпусу області хліборобам за самовіддану працю, Микола Тіндюк вручив Почесні грамоти обласної ради головному агрономові СВК «Родина» В.Є. Мандриченку, головам СВК «Сергіївка» І.Д. Сирову та СВК «Победа» – І.К. Чеботарю. Душевним і щирим було також привітання заступника начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА С.М. Возненка:
– Вас слід називати годувальниками народу, тому що, незважаючи на фінансові та інші труднощі, вам вдалося зібрати найвищий в області вал зерна, забезпечивши високу урожайність і, практично, найвищу якість зерна, – підкреслив він і вручив Почесні грамоти облдержадміністрації керівникам ПСП «Ексім Агро» І.А. Дімову та СВК імені Кірова – А.М. Ахмедову, головному агрономові СВК «Дружба» Г.Д. Кирилову.
Відповідно до оперативної звітності, сільськогосподарськими виробниками району з площі 64984 гектари зібрано 189,4 тисячі тонн ранніх зернових і зернобобових культур, зокрема 98719 тонн озимої пшениці, 66432 тонни озимого ячменю, 11563 тонни ярого ячменю, 12332 тонни гороху. Крім того, вирощено і зібрано 29770 тонн озимого ріпаку. Чудові показники досягнуто в СВК «Сергіївка», «Дружба», «Рассвет», «Родина», «Победа», «Росія», ПСП «Ексім Агро», ТОВ «Агропрайм Холдинг», ТОВ «Райлянка», КФГ «Нива» і «Балкани», ТОВ «Успенівське» та «Агросвіт ТД», середня врожайність у яких складає 30 і більше центнерів з гектара. Це свідчить про те, що Саратський сільськогосподарський район не тільки не здає своїх позицій, а й впевнено нарощує потенціал. Успіху досягнуто завдяки тому, що збережена цілісність великих товаровиробників, в обробітку яких перебуває понад 80% земель сільськогосподарського призначення. А це позитивно впливає на інфраструктуру всього району, стабільність розвитку сіл. Крім того, сільгосппідприємства є основними платниками податків до місцевих і державного бюджетів. За всіма цими досягненнями стоять люди – рядові трудівники, фахівці, організатори виробництва.
Лідером жнив-2010 серед сільгосппідприємств району визнано СВК «Дружба». За одержання високих показників щодо врожайності ранніх зернових і зернобобових культур, організоване проведення збирання колектив господарства відзначено Дипломом і грошовою премією. Голові СВК Г.Г. Чиклікчи вручено вперше затверджений у районі Перехідний кубок переможцеві. Знаменно і закономірно, що свій шлях ця нагорода почала саме з СВК «Дружба», який протягом багатьох років лідирує на збиранні хлібів у районі.
Церемонія нагородження, яку провадили голова райдержадміністрації Ігор Сиротюк та голова районної ради Іван Райнов, чергувалася з виступами художніх колективів, які підготували для учасників жнив чудовий концерт. Своєю майстерністю порадували відомі і улюблені глядачами творчі колективи – вокальний ансамбль «Зорепад» Михайлівського будинку культури, народні ансамблі болгарської народної пісні «Янка» – Зорянського будинку культури та «Георгана» – Кулевчанського БК, ансамбль «Журавка» із села Крива Балка, народний ансамбль пісні і танцю «Мерцишор» з Новоселівки, народні ансамблі «Бессарабія» з Успенівки, «Українські вечорниці» з Плахтіївки, команда КВК Світлодолинської школи, інші учасники художньої самодіяльності.
А. КРАСНОВА, Саратський район
Важкий хліб нестандартного літа
«Хліб – усьому голова!» – ці, сповнені глибокого змісту слова пролунали нещодавно під час вшановування хліборобів Ізмаїльського району, яке проходило у с. Кам’янці. Керівники району не забули сказати про мужність хліборобів, яким довелося долати небувалу стихію. Так, спочатку були усі можливості зібрати не менше 120 тисяч тонн хліба. І цю цифру було б досягнуто. Але й те, що вдалося зробити, доводить – рівень дисципліни, відповідальності хліборобів Ізмаїльського району досить високий. Але, звичайно, у більшому виграші опинилися ті, хто передбачив буквально усе, зокрема і можливу негоду.
Втім, не дарма кажуть – не той урожай, що в полі, а той, що в коморі. І більш-менш виграли ті, хто чіткіше організував жнивний комплекс, не став зволікати, врахував попередження синоптиків про негоду, що насувається.
Ось їхні імена і були названі під час підбиття підсумків збирання ранніх зернових.
Першим вшановували із врученням пишного короваю лідера жнив, директора агрокомпанії «Свобода», Героя України Володимира Видобору. У його господарстві намолочено 5923 тонни зерна. Другий коровай дістався керівникові СК «Вікторія» Михайлу Стратилі, третій – представникам СВК «Буджак-1Л». Услід за ними вшановували багатьох працівників за значний особистий внесок у забезпечення вирощування та збирання врожаю. Було відзначено переможців серед екіпажів зернозбиральних комбайнів, що відзначилися на жнивах. Приурочили до районного свята вручення грамот та грошових премій і представники профспілки працівників агропромислового комплексу.
Прозвучали і слова лідерів жнив-2010.
– За усіх часів селянська праця була нелегкою, – сказав Володимир Видобора. – Нам пишатися є чим – змогли подолати стихію. Заробіток хлібна нива дає, допомагає забезпечувати робочі місця. Однак головні очікування селян пов’язані із тими часами, коли вчені розроблять та запропонують до впровадження нові сорти ячменю та пшениці, що ґарантуватимуть найменші втрати.
Нинішні жнива – сорокові за рахунком для фермера із с. Лощинівки Івана Маринова. Перші як керівник колгоспу провадив у далекому вже у 1970-му. Втім, і цю цифру занижено. Іван Степанович і «Сталінець» пам’ятає, яким хліб збирав, і те, як підлітком, розправляв солому у накопичувачах. Сказав із жалем, що сьогодні землекористувачі усе гірше ставляться до землі. Далеко не завжди витримується агротехніка. Нагадав, з якою старанністю ставилися до культури землеробства за часів його молодості. І нинішні біди – вони ж не лише через стихію сталися, але й з вини самих людей, які забувають золоте правило: земля не любить ледарів.
Було що згадати і керівникові СК «Вікторія» Михайлу Стратилі. Він сказав, що за останні 15 років нинішні жнива виявилися найскладнішими. І – вже така доля хліборобська – розслаблюватися ніколи, не за горами осінь. Попереду – збирання просапних, підготовка ґрунту під посів озимих. Михайло Костянтинович не з тих, хто скаржиться і просить допомоги. Проте, і він вважає – селяни не повинні залишитися без державної підтримки. Нинішнє керівництво країни підходить до цього питання прагматичніше, ніж попереднє. І це дає підстави вважати, що селяни віч-на-віч з бідою не залишаться…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |