![]() |
|
![]() |
![]() |
Розпорядженням Президента України Віктора Януковича від 24 квітня нинішнього року головою Ширяївської РДА призначено Наталію Вікторівну Куртогуз. Жінка на посаді голови райдержадміністрації в цьому районі вже вдруге. Напевне, представниці слабкої статі довели, що можуть успішно справлятись із будь-якими завданнями.
– А що про це думає сама Наталія Вікторівна? – поцікавилась я у новопризначеного голови Ширяївської РДА.
– Справді, жінки можуть дуже багато. До речі, у нашому районі, такий собі матріархат. Чимало керівних посад обіймають представниці прекрасної статі. У нас уже тривалий період відділи освіти, культури, пенсійний фонд, центр зайнятості, фінансове управління, редакцію очолюють жінки. І Ви знаєте, всі вони працюють досить плідно.
– Як Ви вважаєте, чим відрізняється чоловіче керівництво від жіночого?
– Як на мою думку, з жінками легше знаходити спільну мову. А ще вони намагаються вирішувати всі питання , так би мовити, мирним шляхом. Саме так підходжу до розв’язання будь-яких проблем і я. Диктаторські методи не для мене.
– До чого найперше взялись після свого призначення на цю посаду?
– Передусім хочеться легалізувати людей, які працюють у приватників і не мають соціального захисту. Адже те, що людина одержує зарплату, але офіційно вона не оформлена, робить її безправною. Тому цьому питанню надаємо особливого значення. Провадячи перевірки, спочатку намагаємось переконати керівників, даємо їм кілька днів для виправлення ситуації. Якщо ж після цього працівників не легалізовано, застосовуємо інші засоби впливу згідно з законом. Одночасно провадимо роботу з керівниками щодо підвищення заробітної плати всім категоріям працюючих. Адже при постійному зростанні цін людям дуже важко жити на мізерну зарплату.
– Які проблеми виникли у перші дні роботи?
– Невистачання бюджетних коштів для ремонту шкіл, закладів культури. Коли їздиш по селах і бачиш всю убогість нашої соціальної сфери, стан доріг, серце кров’ю обливається. Слава Богу, останнім часом виділили один мільйон 229 тисяч гривень на ремонт доріг.
– Як Ви ними розпорядились?
– Щоб нікого не образити, розділили їх порівну між усіма сільськими радами. Щоправда трохи більше дісталось селищній. Тож ремонті роботи розпочались. До кінця року нам обіцяють ще понад шість мільйонів гривень. Тож сподіваємось, що наші дороги стануть кращими. За це ми щиро вдячні і нашому губернаторові, і Президенту України.
– Добре, коли виділяють кошти, а що робиться в районі для поповнення місцевих бюджетів?
– Враховуючи, що наш район сільськогосподарський, і основне наше багатство – земля, почали із інвентаризації земель. Вирішили впорядкувати всі аспекти землекористування. Результати цієї роботи дають нові надходження до бюджету.
– Наближається перше вересня. Воно завжди асоціюється із початком нового навчального року. В Ширяївському районі всі школи відчинять двері для учнів, чи вже якісь закрили?
– Поки що нам вдалось зберегти всі школи. Хотілося б, щоб вони діяли й надалі, бо всі ми чудово розуміємо, якщо в селі є школа, то воно живе й розвивається, а немає школи – занепадає. Хоча в перспективі доведеться переходити на навчально-виховні комплекси. В них можна буде досягти вищої якості навчання. Основна причина, що спонукає до цього, – скорочення кількості мешканців. Особливо молодих людей. А це означає, що й дітей шкільного віку з кожним днем стає все менше. В той же час вже сьогодні ми відчуваємо нестачу кваліфікованих спеціалістів. Випускники вузів не бажають повертатися в села. Тут і зарплати низькі, і житла немає. Та ще й побутові умови далекі від міських. Трохи краща ситуація в тих селах, де є газ.
– До речі, Ви продовжуєте газифікацію?
– Так. Передусім в цьому році буде продовжено газифікацію села Жовтень. Нині спільно із ВАТ «Одесагаз» вирішується це питання. На останній сесії райради було виділено 140 тисяч гривень із районного бюджету для підведення газу на одну із вулиць села Мар’янівки. А вже в оселі люди проводитимуть голубе паливо власним коштом.
– При вирішенні всіх цих питань Вам доводиться спілкуватись із районною радою. Як Вам працюється з цією гілкою влади?
– Добре. Ми з Віктором Івановичем Погорєловим обговорюємо всі проблемні питання, узгоджуємо шляхи їх вирішення. Адже нам нічого ділити. У нас спільні завдання і одна мета – зробити район заможнішим, а життя людей кращим.
– Ваш батько, Віктор Йосипович Гайдай, понад десять років обіймав посаду голови РДА. Ви звертаєтесь до нього по пораду?
– Звичайно. Крім того, що він мій батько, з яким я звикла все життя радитись, він ще й має великий досвід роботи з людьми, добре знає район, його резерви і можливості. Багато в чому підсобляє мені й мати. Вона понад 25 років була вчителем. І вже досить тривалий період працює в райраді.
– Що б Вам хотілось би залишити після себе?
– Мені хочеться, щоб наше селище й надалі залишалось районним центром, а не перетворилось на якийсь хутір. Щоб люди не виїздили із наших сіл, а навпаки, переїздили до нас. А ще я мрію, щоб наш район позбувся статусу депресивного.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |