ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРИКЛАД СИСТЕМНОЇ РОБОТИ
14.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 86(4068) / Тираж: 23655

Дитячий садок «Берізка» у селі Березань Біляївського району вдалося відновити з руїн буквально за останні чотири роки спільної роботи депутатського корпусу Одеської обласної ради та керівництва району. Минулого четверга після тривалого періоду руїни цей дошкільний заклад знову прийняв перші групи дітей. На його відкритті в межах робочої поїздки по району побував і голова облради Микола Скорик.

Дитсадок у Березані був побудований ще у 1971 році. Він закрився у 97-му, коли припинив своє існування тутешній колгосп. Тоді й народжуваність була невисокою, на два села вистачало одного садка. Однак зараз демографічна ситуація тут значно покращилася.

– Ми сформували дві групи на 43 дитини. До кінця жовтня плануємо відкриття ще двох груп. А взагалі в нас на черзі стоять близько 120 дітей, – говорить завідувачка дитячого садка «Берізка» Юлія Колісниченко.

Перші гроші на капітальний ремонт садка надійшли у 2008 році. Завдяки розумінню проблеми з боку керівництва облради та стабільному фінансуванню, роботи були виконані якісно та швидко.

– Сюди вкладено обласним бюджетом понад 1 мільйон 480 тисяч гривень. 100 тисяч надійшло від райради, 150 тисяч виділено сільрадою, і 100 тисяч гривень вклали підприємці, – стверджує Березанський сільський голова Василь Бойко.

Планується закінчити ремонт дитячих садків у селах Малинівці та Маяках. Незважаючи на близькість Біляївського району до обласного центру, проблем у нього достатньо.

Голова обласної ради Микола Скорик заявив:

– У більш віддалених сільських радах такі ж проблеми, як і у віддалених районах: це й слабкі бюджети, і відсутність інфраструктури. Але сьогодні, незважаючи на усі труднощі, ми побачили приклад злагодженої роботи і соціальної сфери, і влади, і бізнесу.

Під час візиту на водоочисну станцію «Дністер» голова облради ознайомився із проблемою реконструкції та будівництва локальних очисних споруд міста Біляївки. Нинішній аварійний стан каналізаційної системи, яка перебуває вище водозабору питної води станцією «Дністер», являє серйозну санітарну загрозу не лише для життєдіяльності району, але й для санітарного благополуччя жителів Одеси, Іллічівська, Южного, Білгорода-Дністровського, Овідіополя та довколишніх сіл. Першим кроком на шляху до розв’язання цієї проблеми стало виготовлення за рахунок обласного бюджету техніко-економічного обґрунтування проекту реконструкції Біляївської системи водовідводу та відповідної проектно-кошторисної документації. Загальна сума фінансування цієї роботи минулого року склала близько трьохсот тисяч гривень. Однак сама реконструкція аварійного каналізаційного колектора буде коштувати близько 13 мільйонів гривень.

– Гадаю, ми об'єднаємо зусилля із обласною державною адміністрацією і разом звернемося до Кабінету Міністрів із клопотанням щодо включення цього об'єкта до Державного бюджету 2011 року. Вимоги нинішнього уряду – це підходи логіки та об'єктивних доказів. Якщо ми зможемо довести важливість цього питання, то затримки із фінансуванням не буде. Для Держбюджету це не такі великі кошти, але з їх допомогою можна вирішити величезну екологічну проблему, – вважає Микола Скорик.

За останні 4 роки спільної роботи районної влади та обласної ради вдалося газифікувати п'ять населених пунктів району. До осені підведуть блакитне паливо до ще одного села.

– Без предметної адресної допомоги облради здійснення цих заходів було б під сумнівом. Але сьогодні вже можна говорити про те, що проект виконаний, газ прийшов до Ясьок, Троїцького, Градениць, Червоної гірки, Кам’янки. Не пізніше жовтня, гадаю, ми запалимо смолоскип у селі Секретарівці, – уточнює голова Біляївської райради Олександр Семенов. – За безпосередньої допомоги обласної ради велика робота провадиться щодо ремонту доріг комунальної власності. Лише цього року нам із обласного бюджету направлено понад 1,3 мільйона гривень.

Також необхідно добудувати загальноосвітню школу у селі Троїцькому. Фінансування будівництва почалося ще у 2007 році, коли Кабмін очолював Віктор Янукович. Однак із поверненням до уряду Юлії Тимошенко усе припинилося. Цього року фінансування даного об'єкта було відновлено, і, згідно із планами, до 2012 року цей довгобуд буде зрештою завершений.

Під час робочої поїздки голова обласної ради також ознайомився із роботою двох сільськогосподарських підприємств району. На елеваторі підприємства «Єдність» села Кам’янки аграрії продемонстрували результат успішної роботи щодо вирощування зернових та зернобобових культур. Перед Біляївським районом на початку року стояло завдання зібрати 100 тисяч тонн зерна. Було зібрано на десять тисяч тонн більше. До того ж тутешні пшениця та ячмінь – високого класу, взимку на них ціна буде високою.

Урожаї на полях товариства із обмеженою відповідальністю «Гран», яке займається вирощуванням овочів та фруктів, рекордні завдяки особливій технології – краплинному зрошенню. В особливо вдалі роки буває і сто тонн з гектара. Секрет не в добривах, пестицидах або гербіцидах, просто це сільгосппідприємство залучило до роботи вчених. Завдяки метеостанції Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, яка провадить свої дослідження на території господарства, аграрії завжди знають, які культури вимагають поливу, і на якому полі вологість перевищує норму. Спеціальні ґрунтові маячки вимірюють вологість та передають дані з усіх полів головному комп'ютеру.

– Біляївський район історично був центром овочівництва не лише в Одеській області. Тут вирощувалися і відправлялися овочі та фрукти для різних регіонів Радянського Союзу. На жаль, у минулі роки багато чого було втрачено. І дуже добре, що зараз ця галузь відроджується, що відновлюються поливні землі. За тих змін клімату, які ми спостерігаємо сьогодні, це буде додатковою перевагою наших аграріїв у конкурентній боротьбі, – відзначив Микола Скорик при відвідуванні цього господарства.

Автор: Марія ГРИГОР'ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту